- Org.nr.
- 923 874 232
- Adresse
- c/o Stian Numme, Rabbenkroken 4, 3740 Skien
- Hovedeier
- Lucky-Holding AS, 100 %
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−112 018ikke oppgitt
Årsresultat−851 388ikke oppgitt
Egenkapital1 939 64418,9 % av eiendelene
Lucky-Invest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 874 232
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 11.11.2019
- Registrert
- 22.11.2019
- Adresse
- c/o Stian Numme, Rabbenkroken 4, 3740 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Skien (397)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering aksjer og andre verdipapirer, investering i fast eiendom og andre formuesgjenstander, samt annen virksomhet som står i nær sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 112 018 | - | - | 43 418 | 28 119 |
| Sum driftskostnader | 112 018 | 57 094 | 88 557 | 43 418 | 28 119 |
| Driftsresultat | −112 018 | −57 094 | −88 557 | −43 418 | −28 119 |
| Inntekt på inv. i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | - | 2 162 608 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 65 356 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 43 486 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 475 146 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 518 632 | 726 824 | 193 091 | 145 131 | 2 227 964 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 13 602 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 908 487 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 333 373 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 241 861 | 1 652 454 | 1 597 260 | - | 13 602 |
| Netto finans | −723 228 | −925 630 | −1 404 169 | 145 131 | 2 214 362 |
| Resultat før skatt | - | −982 724 | −1 492 726 | 101 713 | 2 186 243 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 6 516 | 18 783 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 167 460 |
| Resultat før skattekostnad | −835 246 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 16 142 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −851 388 | −989 028 | −1 492 726 | 95 197 | 2 167 460 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 2 167 460 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 2 167 460 |
| Udekket tap | −42 386 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | −809 002 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 36 720 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 36 720 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 991 945 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 704 150 | - | - | - | 3 983 625 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 166 770 |
| Andre langsiktige fordringer | 8 047 589 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 743 684 | - | - | - | 5 565 306 |
| Sum anleggsmidler | 9 780 404 | 13 132 555 | 5 547 715 | 6 201 066 | 5 565 306 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | 2 058 000 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 459 277 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 459 277 | - | - | - | 321 480 |
| Sum omløpsmidler | 459 277 | 57 588 | 44 638 | 23 167 | 2 379 480 |
| Sum eiendeler | 10 239 681 | 13 190 143 | 5 592 353 | 6 224 233 | 7 944 786 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 414 911 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Overkurs | 1 952 030 | - | - | - | 1 952 030 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 982 030 | 1 982 030 | 1 982 030 | 1 982 030 | 1 982 030 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | 3 266 818 |
| Udekket tap | 42 386 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −42 386 | 809 002 | 1 798 030 | 3 290 756 | 3 266 818 |
| Sum egenkapital | 1 939 644 | 2 791 032 | 3 780 060 | 5 272 786 | 5 248 848 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 13 583 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | 13 583 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 3 294 556 | 1 812 293 | 860 089 | 13 583 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 737 600 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 3 544 556 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 282 156 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 16 142 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 739 | - | - | - | 2 682 355 |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 881 | 7 104 555 | 0 | 91 358 | 2 682 355 |
| Sum gjeld | 8 300 037 | 10 399 111 | 1 812 293 | 951 447 | 2 695 938 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 239 681 | - | - | - | 7 944 786 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 25,69▲ | 0,01 | - | 0,25 | 0,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,28▲ | 3,73 | 0,48 | 0,18 | 0,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,5 %▼ | 7,1 % | 1,8 % | 1,4 % | 27,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,9 %▼ | 21,2 % | 67,6 % | 84,7 % | 66,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Numme | 1974 |
| Styrets leder | Stian Numme | 1974 |
| Regnskapsfører | AICONO AS823 820 232 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lucky-Holding AS100,0 %Skien · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Lucky-Holding AS
- Lucky-Invest AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RP Seksjon 2 AS50,0 %930 982 288 · 100 ordinære aksjer
- RP Seksjon 7 AS50,0 %933 419 223 · 100 ordinære aksjer
- Bjørntvedtvegen 156 AS50,0 %924 846 925 · 50 ordinære aksjer
- Rødmyr Panorama AS25,0 %921 661 533 · 50 ordinære aksjer
- Entreprenørfinans AS2,12 %927 515 806 · 7 554 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.