- Org.nr.
- 926 707 094
- Adresse
- c/o Inger Elise Moen, Vestbyveien 89A, 1444 Drøbak
Driftsresultat255 32859,1 % margin
Årsresultat349 53080,9 % margin
Egenkapital27 048 08899,5 % av eiendelene
M-Holding AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 707 094
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.02.2021
- Registrert
- 02.03.2021
- Adresse
- c/o Inger Elise Moen, Vestbyveien 89A, 1444 Drøbak
- Kommune
- Frogn
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Frogn (179)
- Aksjekapital
- 90 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Administrative tjenester, kjøp, salg og forvaltning av fast eiendom. Kjøp og salg av selskaper. Kjøp og salg av finansielle instrumenter samt deltagelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- NFH 210238 AS02.03.2021 til 07.05.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 432 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 432 000 | 432 000 | 30 000 | 0 |
| Annen driftskostnad | 176 672 | - | - | 376 214 |
| Sum driftskostnader | 176 672 | 50 014 | 370 389 | 376 214 |
| Driftsresultat | 255 328 | 381 986 | −340 389 | −376 214 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 31 330 738 |
| Annen renteinntekt | 194 707 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 194 707 | 108 838 | 225 841 | 31 330 738 |
| Annen rentekostnad | 1 919 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 919 | 11 468 | 2 187 | - |
| Netto finans | 192 788 | 97 370 | 223 654 | 31 330 738 |
| Resultat før skatt | - | 479 356 | −116 735 | 30 954 524 |
| Skattekostnad | - | - | - | −21 166 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 30 975 690 |
| Resultat før skattekostnad | 448 115 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 98 585 | - | - | - |
| Årsresultat | 349 530 | 373 898 | −59 188 | 30 975 690 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 349 530 | - | - | 30 975 690 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 200 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | 30 775 690 |
| Totalresultat | 349 530 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 349 530 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 349 530 | - | - | 30 975 690 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 20 000 000 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 20 000 000 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 39 900 | - | - | 39 900 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 39 900 | - | - | 39 900 |
| Sum anleggsmidler | 20 039 900 | 20 039 900 | 20 097 447 | 39 900 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 553 124 | - | - | 175 009 |
| Sum fordringer | 3 553 124 | - | - | 175 009 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 601 560 | - | - | 32 176 097 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 601 560 | - | - | 32 176 097 |
| Sum omløpsmidler | 7 154 684 | 7 721 208 | 11 966 861 | 32 351 106 |
| Sum eiendeler | 27 194 584 | 27 761 108 | 32 064 308 | 32 391 006 |
| Aksjekapital | 90 000 | - | - | - |
| Overkurs | 970 158 | - | - | 970 158 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 060 158 | 1 060 158 | 1 060 158 | 1 060 158 |
| Annen egenkapital | 25 987 930 | - | - | 30 775 690 |
| Sum opptjent egenkapital | 25 987 930 | 25 638 400 | 30 716 502 | 30 775 690 |
| Sum egenkapital | 27 048 088 | 26 698 558 | 31 776 660 | 31 835 848 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 14 639 | - | - | 15 473 |
| Betalbar skatt | 146 496 | - | - | 241 335 |
| Utbytte | - | - | - | 200 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 98 350 |
| Sum kortsiktig gjeld | 146 496 | 1 062 550 | 287 647 | 555 158 |
| Sum gjeld | 146 496 | 1 062 550 | 287 647 | 555 158 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 194 584 | - | - | 32 391 006 |
| Selskapskapital | - | - | - | 90 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 48,84▲ | 7,27 | 41,60 | 58,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,04 | 0,01 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,6 % | 1,6 % | −0,4 % | 95,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 59,1 %▼ | 88,4 % | −1 134,6 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 80,9 %▼ | 86,6 % | −197,3 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,5 %▲ | 96,2 % | 99,1 % | 98,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
706,3 mill. 107 ansatte 2025
M-Holding AS59,1 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−20 %0204060
BAIN & COMPANY NORWAY AS−6,2 % 422,6 mill.64 ansatte 2025
THE BOSTON CONSULTING GROUP NORDIC AB NUF3,4 % 1 315,1 mill.202 ansatte 2025
MCKINSEY & COMPANY INC NORWAY norsk avdeling av utenlandsk foretak NUF4,7 % 706,3 mill.107 ansatte 2025
M-Holding AS59,1 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 70.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Inger Elise Moen | 1979 |
| Styrets leder | Anette Moen Barnholt | 1968 |
| Styremedlem | Inger Elise Moen | 1979 |
| Styremedlem | Odd Moen | 1944 |
| Styremedlem | Ole Gerhard Moen | 1972 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OLE GERHARD MOEN25,0 %f. 1972 · Askim · 750 ordinære aksjer
- ODD MOEN25,0 %f. 1944 · Oslo · 750 ordinære aksjer
- INGER ELISE MOEN25,0 %f. 1979 · Drøbak · 750 ordinære aksjer
- ANETTE MOEN BARNHOLT25,0 %f. 1968 · Oslo · 750 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- AS AUTO ASKIM INTERIM100,0 %926 707 078 · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.