- Org.nr.
- 922 212 384
- Adresse
- 3.etg, Skagen 27, 4006 Stavanger
- Hovedeier
- M12 MOR AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat1 048 3237,0 % margin
Årsresultat670 7094,5 % margin
Egenkapital3 041 93443,3 % av eiendelene
Ansatte12i Aa‑registeret
M12 STAVANGER AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 212 384
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 16.01.2019
- Registrert
- 12.02.2019
- Adresse
- 3.etg, Skagen 27, 4006 Stavanger
- Postadresse
- c/o Noho Norway AS, Nedre Slottsgate 21
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- M12 STAVANGER AS922 243 522 · OSLO15 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drft av bar og restaurant og hva som naturlig hører sammen med dette. Deltagelse i annen forretningsvirksomhet og hva som står i forbindelse hermed.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 12 452 578 | 12 760 178 | 4 586 169 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 235 947 | 278 721 | 91 920 |
| Sum driftsinntekter | 14 890 113 | 15 863 491 | 12 688 525 | 13 038 899 | 4 678 089 |
| Varekostnad | - | 3 291 517 | 2 238 568 | 1 861 342 | 794 793 |
| Lønnskostnad | - | 2 787 699 | 2 397 916 | 2 686 899 | 874 056 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | 1 259 582 | - | - | 249 874 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 1 101 252 | 940 162 | - |
| Annen driftskostnad | - | 6 910 229 | 6 712 580 | 6 683 178 | 1 945 286 |
| Sum driftskostnader | 13 841 789 | 14 249 027 | 12 450 316 | 12 171 582 | 3 864 009 |
| Driftsresultat | 1 048 323 | 1 614 463 | 238 208 | 867 317 | 814 080 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 1 180 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 12 272 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 | −8 | 12 272 | 1 180 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 183 307 | 50 088 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 146 639 | 63 |
| Annen finanskostnad | - | - | 35 | 4 174 | 972 |
| Sum finanskostnader | 101 878 | 166 528 | 183 342 | 200 901 | 1 036 |
| Netto finans | −101 876 | −166 536 | - | - | −1 036 |
| Netto finans -171 O71 | - | - | - | −199 721 | - |
| Resultat før skatt | 946 448 | 1 447 928 | 67 138 | 667 596 | 813 044 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 318 717 | - | - | 178 869 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 14 482 | 142 591 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 52 656 | 525 005 | 634 175 |
| Årsresultat | 670 709 | 1 129 211 | 52 656 | 525 005 | 634 175 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 52 656 | 525 005 | 634 175 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 634 175 |
| Totalresultat | - | - | 52 656 | 525 005 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 52 656 | 525 005 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 52 656 | 525 005 | 634 175 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 13 510 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 13 510 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 8 649 090 | 8 043 429 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 8 649 090 | 8 043 429 | 6 740 924 |
| Sum anleggsmidler | 6 393 623 | 7 506 090 | 8 662 600 | 8 043 429 | 6 740 924 |
| Varer | - | - | - | - | 231 753 |
| Sum varer | - | - | 283 946 | 191 935 | 231 753 |
| Kundefordringer | - | - | 370 247 | 48 623 | 89 542 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 614 254 | 402 331 | 338 800 |
| Sum fordringer | - | - | 984 501 | 450 953 | 428 342 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 101 795 | 74 836 | 60 867 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 101 795 | 74 836 | 60 867 |
| Sum omløpsmidler | 630 167 | 793 417 | 1 370 243 | 717 725 | 720 962 |
| Sum eiendeler | 7 023 791 | 8 299 508 | 10 032 843 | 8 761 153 | 7 461 886 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 6 740 924 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 179 | 179 | 179 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 1 153 820 | 30 179 | 30 179 | 30 179 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 211 836 | 1 159 180 | 634 175 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 011 934 | 1 217 406 | 1 211 836 | 1 159 180 | 634 175 |
| Sum egenkapital | 3 041 934 | 2 371 225 | 1 242 015 | 1 189 359 | 664 354 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 5 610 | 3 773 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 5 610 | 3 773 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | - | 3 773 |
| Leverandørgjeld | - | - | 460 717 | 470 338 | 945 821 |
| Betalbar skatt | - | - | 33 602 | 140 754 | 175 146 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 139 920 | 134 963 | 102 013 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 7 620 361 | 6 199 626 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 536 228 | 620 503 | 5 570 779 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 981 856 | 5 928 282 | 8 790 828 | 7 566 184 | 6 793 759 |
| Sum gjeld | 3 981 856 | 5 928 282 | 8 790 828 | 7 571 794 | 6 797 532 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 10 032 843 | 8 761 153 | 7 461 886 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,16▲ | 0,13 | 0,16 | 0,09 | 0,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,31▼ | 2,50 | 7,08 | 6,37 | 10,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,7 %▼ | 17,6 % | 2,7 % | 10,7 % | 10,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,0 %▼ | 10,2 % | 1,9 % | 6,7 % | 17,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▼ | 7,1 % | 0,4 % | 4,0 % | 13,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,3 %▲ | 28,6 % | 12,4 % | 13,6 % | 8,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 240 843
- Resultat per ansatt, kroner
- 87 360
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
M12 STAVANGER AS7,0 %
14,9 mill. 12 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
M12 STAVANGER AS7,0 % 14,9 mill.12 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Karl-Henning Fahlstrøm Svendsen | 1972 |
| Styrets leder | Benjamin Filiph Sebastian Gripenberg | 1975 |
| Styremedlem | Karl-Henning Fahlstrøm Svendsen | 1972 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- M12 MOR AS100,0 %Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NOHO NORWAY AS
- M12 MOR AS76,5 %
- M12 TRONDHEIM AS100,0 %
- M12 DATTER AS100,0 %
- M12 KRISTIANSAND AS100,0 %
- M12 VEST AS100,0 %
- M12 TROMSØ AS91,0 %
- M12 STAVANGER AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.