- Org.nr.
- 914 453 038
- Adresse
- Madlakrossen 10, 4042 Hafrsfjord
- Hovedeier
- Madlakrossen 10 AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat1 301 89611,8 % margin
EBITDA1 442 796før av- og nedskrivninger
Årsresultat444 6684,0 % margin
Egenkapital1 181 3329,3 % av eiendelene
MADLAKROSSEN SUSHI AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 453 038
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 22.10.2014
- Registrert
- 12.11.2014
- Adresse
- Madlakrossen 10, 4042 Hafrsfjord
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 33
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MADLAKROSSEN SUSHI AS914 480 388 · STAVANGER31 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fremstilling/salg av SUSHI og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet. Kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 048 519 | 10 540 256 | 10 341 678 | 11 821 716 | - |
| Annen driftsinntekt | 591 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 11 049 110 | 10 540 664 | 10 341 678 | 11 821 716 | 14 102 401 |
| Varekostnad | 3 281 597 | 3 122 999 | 3 192 203 | 3 855 945 | 4 391 584 |
| Lønnskostnad | - | - | 3 932 284 | 4 533 198 | 4 604 546 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 187 500 | 97 385 | 98 700 |
| Lønnskostnad Il, | 4 077 603 | 3 925 660 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 140 900 | 187 000 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 247 114 | 2 113 604 | 2 067 949 | 2 334 345 | 2 622 029 |
| Sum driftskostnader | 9 747 214 | 9 349 263 | 9 379 936 | 10 820 873 | 11 716 858 |
| Driftsresultat | 1 301 896 | 1 191 401 | 961 742 | 1 000 843 | 2 385 542 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | 979 974 | 424 015 | - |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 1 734 282 | 1 236 110 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 8 462 | - | 609 | 91 | - |
| Annen finansinntekt | 450 000 | 300 000 | 225 000 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 192 744 | 1 536 110 | 1 205 583 | 424 106 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 2 232 339 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 206 329 | 306 249 | 343 955 | 156 920 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 141 | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 438 668 | 306 249 | 344 096 | 156 920 | - |
| Netto finans | −245 924 | 1 229 861 | 861 488 | 267 186 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 823 230 | 1 268 029 | 2 385 542 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 352 961 | 278 947 | 524 819 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 470 269 | 989 082 | - |
| Resultat før skattekostnad | 1 055 973 | 2 421 262 | - | - | - |
| Skattekostnad | 611 304 | 469 342 | - | - | - |
| Årsresultat | 444 668 | 1 951 920 | 1 470 269 | 989 082 | 1 860 723 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 1 470 269 | 989 082 | - |
| Totalresultat | - | - | 1 470 269 | 989 082 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 1 470 269 | 989 082 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 470 269 | 989 082 | - |
| Ordinært utbytte | 4 853 474 | 0 | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 1 500 000 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −5 908 806 | 1 951 920 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 114 000 | 254 900 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 114 000 | 254 900 | 441 900 | 629 400 | - |
| Investering i datterselskap | 4 853 474 | 7 040 131 | 6 993 898 | 6 949 885 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 738 715 | 879 268 | 1 131 077 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 15 000 | 15 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 868 474 | 7 793 846 | 7 873 165 | 8 080 962 | - |
| Sum anleggsmidler | 4 982 474 | 8 048 746 | 8 315 065 | 8 710 362 | 1 561 408 |
| Sum varer | - | - | 116 668 | 100 160 | - |
| Kundefordringer 4, 6 47 O17 | - | - | - | 5 035 | - |
| Varer | 142 947 | 147 242 | - | - | - |
| Kundefordringer | 44 960 | 40 630 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 19 228 | 61 990 | 991 979 | 441 120 | - |
| Konsernfordringer | 6 734 282 | 1 236 110 | - | - | - |
| Sum fordringer | 6 798 470 | 1 338 730 | 1 038 996 | 446 155 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 860 458 | 614 907 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 815 796 | 765 392 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 815 796 | 765 392 | 860 458 | 614 907 | - |
| Sum omløpsmidler | 7 757 212 | 2 251 363 | 2 016 122 | 1 161 222 | 2 937 801 |
| Sum eiendeler | 12 739 686 | 10 300 109 | 10 331 187 | 9 871 584 | 4 499 209 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 65 900 | 122 200 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 376 000 | 507 200 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 151 332 | 4 426 804 | 2 474 884 | 1 004 615 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 151 332 | - | 2 474 884 | 1 004 615 | 15 533 |
| Sum egenkapital | 1 181 332 | 4 456 804 | 2 504 884 | 1 034 615 | 45 533 |
| Utsatt skatt | 11 688 | 38 852 | 61 253 | 81 510 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 688 | 38 852 | 61 253 | 81 510 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 000 000 | 3 200 000 | 4 400 000 | 5 600 000 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 366 667 | 300 000 | 1 272 246 | 1 200 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 366 667 | 3 500 000 | 5 672 246 | 6 800 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 5 733 499 | 6 881 510 | 82 015 |
| Leverandørgjeld | 569 367 | 529 266 | 530 975 | 437 861 | - |
| Betalbar skatt | 638 468 | 491 743 | 373 218 | 273 488 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 369 404 | 409 708 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 389 972 | 369 897 | - | - | - |
| Utbytte | 4 853 474 | 0 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 45 682 | 46 233 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 683 037 | 867 314 | 819 207 | 834 402 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 180 000 | 2 304 453 | 2 092 804 | 1 955 459 | 4 371 661 |
| Sum gjeld | 11 558 355 | 5 843 305 | 7 826 303 | 8 836 969 | 4 453 676 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 739 686 | 10 300 109 | 10 331 187 | 9 871 584 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,08▲ | 0,98 | 0,96 | 0,59 | 0,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,78▲ | 1,31 | 3,12 | 8,54 | 97,81 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 30,3 %▲ | 26,4 % | 21,5 % | 19,8 % | 53,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,8 %▲ | 11,3 % | 9,3 % | 8,5 % | 16,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,0 %▼ | 18,5 % | 14,2 % | 8,4 % | 13,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,3 %▼ | 43,3 % | 24,2 % | 10,5 % | 1,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 334 822
- Resultat per ansatt, kroner
- 39 451
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MADLAKROSSEN SUSHI AS11,8 %
11,0 mill. 33 ansatte 2025
0 %51015
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 269 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 269 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
MADLAKROSSEN SUSHI AS11,8 % 11,0 mill.33 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Gunnar Øvestad | 1964 |
| Styrets leder | Jan Gunnar Øvestad | 1964 |
| Revisor | CROWE STAVANGER REVISJON AS985 182 736 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Madlakrossen 10 AS100,0 %Hafrsfjord · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Madlakrossen 10 AS
- MADLAKROSSEN SUSHI AS100,0 %
- SUSHI MARIERO AS100,0 %
- GANDDAL SUSHI AS100,0 %
- SUSHI TASTA AS75,0 %
- MADLAKROSSEN SUSHI AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SUSHI MARIERO AS100,0 %923 091 661 · 1 000 ordinære aksjer
- GANDDAL SUSHI AS100,0 %926 139 266 · 300 ordinære aksjer
- SUSHI TASTA AS75,0 %921 280 882 · 750 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.