- Org.nr.
- 884 401 372
- Telefon
- 61 27 63 22
- Adresse
- Kongsvegen 2220, 2635 Tretten
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat183 7591,8 % margin
EBITDA810 882før av- og nedskrivninger
Årsresultat25 4790,3 % margin
Egenkapital4 220 87052,1 % av eiendelene
Mageli Camping og Hytter AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 884 401 372
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 15.03.2002
- Registrert
- 16.04.2002
- Adresse
- Kongsvegen 2220, 2635 Tretten
- Telefon
- 61 27 63 22
- Kommune
- Øyer
- Aksjekapital
- 250 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- www.magelicamping.no
Underenheter
1
- Mageli Camping og Hytter AS971 733 578 · ØYER30 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av campingplass, samt handel og annen virksomhet som har tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 545 442 | 2 085 055 | 2 178 923 | - | 3 208 823 |
| Annen driftsinntekt | 7 484 015 | 6 646 471 | - | - | 6 814 605 |
| Sum driftsinntekter | 10 029 457 | 8 731 526 | 8 810 389 | 9 828 087 | 10 023 428 |
| Varekostnad | 1 115 448 | 933 081 | 978 233 | 1 272 041 | 1 394 720 |
| Lønnskostnad | 4 672 502 | 4 250 875 | 4 025 076 | 3 795 166 | 3 338 402 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 652 103 | 556 576 | 628 831 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 627 123 | 642 702 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 430 625 | 3 136 812 | 2 798 927 | 3 778 754 | 3 312 724 |
| Sum driftskostnader | 9 845 698 | 8 963 470 | 8 454 338 | 9 402 538 | 8 674 677 |
| Driftsresultat | 183 759 | −231 944 | 356 050 | 425 549 | 1 348 751 |
| Annen renteinntekt | 57 849 | 108 023 | - | - | 24 834 |
| Annen finansinntekt | 20 472 | 27 382 | - | - | 13 535 |
| Sum finansinntekter | 78 321 | 135 405 | 126 528 | 77 105 | 38 369 |
| Annen rentekostnad | 229 705 | 264 565 | - | - | 157 028 |
| Annen finanskostnad | 114 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 229 819 | 264 565 | 250 171 | 169 758 | 157 028 |
| Netto finans | −151 499 | −129 160 | −123 643 | −92 653 | −118 659 |
| Resultat før skatt | 32 260 | −361 104 | 232 408 | 332 896 | 1 230 092 |
| Skattekostnad | 6 782 | −79 574 | 50 627 | 73 222 | 270 620 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 959 472 |
| Årsresultat | 25 479 | −281 530 | 181 780 | 259 674 | 959 472 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 959 472 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 300 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 659 472 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 959 472 |
| Annen egenkapital | 25 479 | −281 530 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 372 685 | 367 575 | - | - | 230 203 |
| Sum immaterielle eiendeler | 372 685 | 367 575 | - | - | 230 203 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 151 173 | 4 064 876 | - | - | 4 630 657 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 1 006 959 |
| Maskiner og anlegg | 617 980 | 703 324 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 238 763 | 171 385 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 007 917 | 4 939 585 | - | - | 5 637 616 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 780 | 5 780 | - | - | 5 780 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 100 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 16 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 780 | 21 780 | - | - | 105 780 |
| Sum anleggsmidler | 5 386 382 | 5 328 940 | 5 970 027 | 5 825 404 | 5 973 599 |
| Varer | 85 596 | 83 161 | - | - | 21 785 |
| Sum varer | - | - | - | - | 21 785 |
| Kundefordringer | 57 728 | 56 194 | - | - | 15 221 |
| Andre kortsiktige fordringer | 145 825 | 808 678 | - | - | - |
| Sum fordringer | 203 553 | 864 872 | - | - | 217 846 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 3 619 336 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 424 758 | 2 404 711 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 424 758 | 2 404 711 | - | - | 3 619 336 |
| Sum omløpsmidler | 2 713 907 | 3 352 744 | 3 281 435 | 3 656 145 | 3 858 966 |
| Sum eiendeler | 8 100 289 | 8 681 684 | 9 251 462 | 9 481 549 | 9 832 566 |
| Aksjekapital | 250 000 | 250 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
| Annen egenkapital | 3 970 870 | 3 945 392 | - | - | 3 785 467 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 970 870 | 3 945 392 | 4 226 922 | 4 045 141 | 3 785 467 |
| Sum egenkapital | 4 220 870 | 4 195 392 | 4 476 922 | 4 295 141 | 4 035 467 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 141 616 | 3 574 960 | - | - | 4 874 992 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 141 616 | - | - | - | 4 874 992 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 4 008 304 | 4 441 648 | 4 874 992 |
| Leverandørgjeld | 147 712 | 332 680 | - | - | 175 601 |
| Betalbar skatt | 11 892 | - | - | - | 317 178 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 114 520 |
| Skyldige offentlige avgifter | 141 004 | 174 934 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 437 195 | 403 718 | - | - | 314 807 |
| Sum kortsiktig gjeld | 737 803 | - | 766 236 | - | 922 107 |
| Sum gjeld | 3 879 419 | 4 486 292 | 4 774 540 | 5 186 407 | 5 797 099 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 100 289 | - | - | - | 9 832 566 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 250 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,68 | 3,68 | 4,28 | - | 4,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,92▼ | 1,07 | 1,07 | 1,21 | 1,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,1 %▲ | −1,1 % | 5,2 % | 5,2 % | 14,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,8 %▲ | −2,7 % | 4,0 % | 4,3 % | 13,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,3 %▲ | −3,2 % | 2,1 % | 2,6 % | 9,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,1 %▲ | 48,3 % | 48,4 % | 45,3 % | 41,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 253 682
- Resultat per ansatt, kroner
- 22 970
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Mageli Camping og Hytter AS1,8 %
10,0 mill. 8 ansatte 2025
−10 %01020
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.62 ansatte 2025
Mageli Camping og Hytter AS1,8 % 10,0 mill.8 ansatte 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.118 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.68 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tove Mageli | 1973 |
| Styrets leder | Geir Kronborg | 1972 |
| Styremedlem | Tove Mageli | 1973 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | SNØHETTA REGNSKAP ØYER AS912 751 082 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GEIR KRONBORG50,0 %f. 1972 · Tretten · 125 ordinære aksjer
- TOVE MAGELI50,0 %f. 1973 · Øyer · 125 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.