- Org.nr.
- 924 379 839
- Adresse
- Norskogvegen 10, 2211 Kongsvinger
- Hovedeier
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS, 100 %
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat1 798 79110,8 % margin
EBITDA2 053 735før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 433 4378,6 % margin
Egenkapital770 79715,0 % av eiendelene
Malermester Ljungquist AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 379 839
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 18.12.2019
- Registrert
- 09.01.2020
- Adresse
- Norskogvegen 10, 2211 Kongsvinger
- Kommune
- Kongsvinger
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- 14
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Malermester Ljungquist AS972 751 944 · KONGSVINGER18 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Entreprenørvirksomhet innen overflatebehandling, samt relaterte tjenester.
Tidligere navn
- TLE MALERTJENESTER AS09.01.2020 til 10.06.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 15 440 746 | 17 922 965 | 16 743 064 | 17 444 955 | 14 400 718 |
| Annen driftsinntekt | 1 172 776 | 1 043 892 | 745 749 | 9 750 | 3 500 |
| Sum driftsinntekter | 16 613 522 | 18 966 857 | 17 488 813 | 17 454 705 | 14 404 218 |
| Varekostnad | 3 052 962 | 4 928 681 | 4 756 572 | 4 470 079 | 3 588 135 |
| Lønnskostnad | 8 488 932 | 9 219 579 | 9 893 668 | 8 392 730 | 6 398 834 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 254 944 | 295 896 | 426 902 | 381 332 | 320 686 |
| Annen driftskostnad | 3 017 892 | 2 882 544 | 2 546 369 | 2 487 959 | 1 858 200 |
| Sum driftskostnader | 14 814 731 | 17 326 700 | 17 623 512 | 15 732 099 | 12 165 854 |
| Driftsresultat | 1 798 791 | 1 640 157 | −134 699 | 1 722 606 | 2 238 364 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 1 042 |
| Annen finansinntekt | 70 615 | 12 970 | 18 336 | 24 033 | - |
| Sum finansinntekter | 70 615 | 12 970 | 18 336 | 24 033 | 1 042 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 6 872 |
| Annen finanskostnad | 30 217 | 46 418 | 50 152 | 43 941 | 10 653 |
| Sum finanskostnader | 30 217 | 46 418 | 50 152 | 43 941 | 17 525 |
| Netto finans | 40 398 | −33 448 | −31 817 | −19 908 | −16 483 |
| Resultat før skatt | - | - | −166 516 | 1 702 697 | 2 221 881 |
| Resultat før skattekostnad | 1 839 189 | 1 606 709 | - | - | - |
| Årets skattekostnad | 405 752 | 354 259 | −35 039 | 375 076 | 488 814 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −131 477 | 1 327 621 | 1 733 067 |
| Årsresultat | 1 433 437 | 1 252 450 | −131 477 | 1 327 621 | 1 733 067 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 433 437 | 1 252 450 | −131 477 | 1 327 621 | 1 733 067 |
| Totalresultat | 1 433 437 | 1 252 450 | −131 477 | 1 327 621 | 1 733 067 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 1 818 292 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | −85 225 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 413 110 | 1 136 049 | - | 1 438 102 | - |
| Overført til/fra annen egenkapital | 20 327 | 116 401 | −131 477 | −110 481 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 433 437 | 1 252 450 | −131 477 | 1 327 621 | 1 733 067 |
| Utsatt skattefordel | 32 260 | 39 442 | 73 277 | 83 441 | 52 899 |
| Sum immaterielle eiendeler | 32 260 | 39 442 | 73 277 | 83 441 | 52 899 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 464 588 | 305 627 | 526 418 | 734 089 | 927 616 |
| Sum varige driftsmidler | 464 588 | 305 627 | 526 418 | - | 927 616 |
| Langsiktig fordring | 27 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 27 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 523 848 | 345 069 | 599 695 | 817 530 | 980 515 |
| Sum varer | 192 455 | 30 000 | 80 000 | 30 000 | 27 600 |
| Kundefordringer | 1 108 806 | 2 757 922 | 2 695 574 | 3 097 857 | 1 843 235 |
| Andre kortsiktige fordringer | 616 695 | 589 281 | 899 198 | 867 023 | 579 349 |
| Konsernfordringer | 2 377 815 | 1 248 927 | 254 179 | 1 242 428 | 2 170 675 |
| Sum fordringer | 4 103 315 | 4 596 130 | 3 848 951 | 5 207 308 | 4 593 260 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 302 915 | 302 454 | 286 857 | 313 295 | 275 414 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 302 915 | 302 454 | 286 857 | 313 295 | 275 414 |
| Sum omløpsmidler | 4 598 685 | 4 928 584 | 4 215 808 | 5 550 603 | 4 896 274 |
| Sum eiendeler | 5 122 534 | 5 273 654 | 4 815 503 | 6 368 134 | 5 876 789 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Overkurs | 690 470 | 690 470 | 740 985 | 740 985 | 740 985 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 160 266 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 750 470 | 750 470 | 961 251 | 800 985 | 800 985 |
| Annen egenkapital | 20 327 | - | −327 182 | −195 705 | −85 225 |
| Sum opptjent egenkapital | 20 327 | - | −327 182 | −195 705 | −85 225 |
| Sum egenkapital | 770 797 | 750 470 | 634 069 | 605 279 | 715 760 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 394 398 | 143 195 | 383 285 | 570 115 | 629 571 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 394 398 | 143 195 | 383 285 | 570 115 | 629 571 |
| Sum langsiktig gjeld | 394 398 | 143 195 | 383 285 | 570 115 | 629 571 |
| Leverandørgjeld | 360 420 | 724 428 | 1 101 102 | 1 317 346 | 496 444 |
| Skyldig offentlige avgifter | 865 053 | 1 049 106 | 1 093 653 | 970 257 | 865 649 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 811 679 | 1 456 473 | 487 629 | 1 843 720 | 2 331 143 |
| Annen kortsiktig gjeld | 920 187 | 1 149 982 | 1 115 765 | 1 061 416 | 838 223 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 957 339 | 4 379 989 | 3 798 149 | 5 192 739 | 4 531 458 |
| Sum gjeld | 4 351 737 | 4 523 184 | 4 181 434 | 5 762 854 | 5 161 029 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 122 534 | 5 273 654 | 4 815 503 | 6 368 134 | 5 876 789 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▲ | 1,13 | 1,11 | 1,07 | 1,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,65▼ | 6,03 | 6,59 | 9,52 | 7,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 36,0 %▲ | 32,8 % | −2,1 % | 28,5 % | 38,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,8 %▲ | 8,6 % | −0,8 % | 9,9 % | 15,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,6 %▲ | 6,6 % | −0,8 % | 7,6 % | 12,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,0 %▲ | 14,2 % | 13,2 % | 9,5 % | 12,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 186 680
- Resultat per ansatt, kroner
- 128 485
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Malermester Ljungquist AS10,8 %
16,6 mill. 14 ansatte 2025
0 %51015
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
Malermester Ljungquist AS10,8 % 16,6 mill.14 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Ljungquist | 1991 |
| Styrets leder | Gjermund Söder Vegge | 1971 |
| Styremedlem | Marius Ljungquist | 1991 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | AS INTERNO929 479 688 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HÅNDVERKSGRUPPEN GROUP AS
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS99,4 %
- Morten Skancke AS100,0 %
- Jostein Skjetne AS100,0 %
- BUER BYGNINGSVERN AS100,0 %
- SCHWENKE & SØNN AS100,0 %
- Malermestrene BMV AS100,0 %
- TAPET & MALERCOMPANIET AS100,0 %
- Malermester Kvittingen AS100,0 %
- RAGNVALD MOE AS100,0 %
- MALERMESTER BUER AS100,0 %
- Rosenborg Malerteam AS100,0 %
- MALERMESTER KJELLSEN & TUFTE AS100,0 %
- Andersson & Kjærnsmo AS100,0 %
- Murmester Lindgren AS100,0 %
- H & M Malerservice AS100,0 %
- M-TEK HOLDING AS100,0 %
- MALERMESTER JAN LARSEN AS100,0 %
- Murmester Stryken og Gudbrandsen AS100,0 %
- Regnbuen Malermesterbedrift AS100,0 %
- Malerbua AS100,0 %
- ARVID BENDIXEN AS100,0 %
- Master Malerservice AS100,0 %
- MALERMESTER BUER ØSTFOLD AS100,0 %
- LARS E. STRAND MALERMESTER OG ENTREPRENØRFORRETNING AS100,0 %
- Sverresborg Malerservice AS100,0 %
- BR Blindheim Malerfirma AS100,0 %
- LOTHE & MOTZFELDT AS100,0 %
- NIME AS100,0 %
- BRU OG WIESE-HANSEN MURMESTERFORRETNING AS100,0 %
- Byggtapetsermester Stigen & Kronheim AS100,0 %
- Teppesalongen AS100,0 %
- Schwenke & Richardsen AS100,0 %
- TRYSIL FLIS & MALERSENTER AS100,0 %
- TORE WERNER OLSEN AS100,0 %
- Multiflis AS100,0 %
- MURMESTER KJELL RØTTINGEN AS100,0 %
- AS BORG FAGMALING100,0 %
- Malermester Meusburger AS100,0 %
- MALERMESTER BUER DRAMMEN AS100,0 %
- Industri & Maling AS100,0 %
- Murmester Gulliksen AS100,0 %
- MALERMESTRENE INDRE ØSTLAND AS100,0 %
- LØTEN MALERVERKSTED AS100,0 %
- MALERMESTER BUER BERGEN AS100,0 %
- Malermester Lindvik AS100,0 %
- MALCO AS100,0 %
- ALTA FARGEHANDEL AS100,0 %
- NOREN MALER OG BYGGTAPETSERFORRETNING AS100,0 %
- JOHANNESSEN OG HAGEN AS100,0 %
- MALERMESTER STURE BRÆKSTAD AS100,0 %
- Malermester Ljungquist AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.