- Org.nr.
- 887 559 562
- Adresse
- Idrettsvegen 9, 5936 Manger
- Hovedeier
- Vest-Finans AS, 100 %
Driftsresultat−120 764−14,0 % margin
EBITDA18 996før av- og nedskrivninger
Årsresultat−144 026−16,7 % margin
Egenkapital951 92120,2 % av eiendelene
Manger Helsepark AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 887 559 562
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 25.11.2004
- Registrert
- 06.12.2004
- Adresse
- Idrettsvegen 9, 5936 Manger
- Kommune
- Alver
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Alver (301)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Manger Helsepark AS987 590 394 · ALVER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed star i forbindelse.
Tidligere navn
- K.Risnes Eigedom AS06.12.2004 til 17.09.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 862 362 | 725 851 | 751 552 | 739 261 | 742 632 |
| Sum driftsinntekter | 862 362 | 725 851 | 751 552 | 739 261 | 742 632 |
| Varekostnad | 25 008 | 33 181 | - | - | 31 803 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 148 536 |
| Annan Driftskostnad | - | - | - | - | 363 637 |
| Avskrivning | 139 760 | 144 724 | 144 712 | 144 712 | - |
| Annen driftskostnad | 818 358 | 354 136 | 437 127 | 468 029 | - |
| Sum driftskostnader | 983 126 | 532 041 | 581 839 | 612 741 | 543 976 |
| Driftsresultat | −120 764 | 193 810 | 169 713 | 126 520 | 198 656 |
| Anna finansinntekt | - | - | - | - | 7 206 |
| Annen finansinntekt | 6 502 | 6 586 | 5 862 | 5 710 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 5 862 | 5 710 | 7 206 |
| Annan rentekostnad | - | - | - | - | 48 405 |
| Annen finanskostnad | 70 345 | 58 972 | 60 196 | 46 287 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 60 196 | 46 287 | 48 405 |
| Netto finans | −63 843 | −52 386 | −54 334 | −40 577 | −41 199 |
| Resultat før skatt | - | - | 115 379 | 85 943 | 157 457 |
| Resultat før skattekostnad | −184 607 | 141 424 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −40 581 | 31 169 | 25 326 | 11 530 | 34 750 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 90 053 | 74 413 | 122 707 |
| Årsresultat | −144 026 | 110 255 | 90 053 | 74 413 | 122 707 |
| Overføring til/frå annan eigenkapital | - | - | - | - | 122 707 |
| Ordinært utbytte | - | 130 000 | 130 000 | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | −144 026 | −19 745 | −39 947 | 74 413 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | −144 026 | 110 255 | 90 053 | 74 413 | 122 707 |
| Utsett skattefordel | 256 024 | 215 443 | 198 249 | 182 367 | 155 208 |
| Sum immaterielle eigedelar | 256 024 | 215 443 | 198 249 | 182 367 | 155 208 |
| Tomter, bygningar og annan fast eigedom | - | - | - | - | 1 801 354 |
| Driftslausøyre, inventar, verktøy, kontormaskinar og liknande | - | - | - | - | 14 868 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 242 314 | 1 382 074 | 1 521 834 | 1 661 594 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | - | - | 4 964 | 9 916 | - |
| Sum varige driftsmiddel | 1 242 314 | 1 382 074 | 1 526 798 | 1 671 510 | 1 816 222 |
| Sum anleggsmiddel | 1 498 338 | 1 597 517 | 1 725 047 | 1 853 877 | 1 971 430 |
| Kundefordringer | 125 415 | 19 843 | 41 756 | 11 200 | 194 845 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 36 876 |
| Andre fordringer | 3 029 596 | 48 130 | 56 162 | 46 430 | - |
| Sum krav | 3 155 011 | 67 973 | 97 918 | 57 630 | 231 721 |
| Bankinnskot, kontantar og liknande | - | - | - | - | 346 335 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 61 456 | 365 328 | 404 908 | 367 253 | 346 335 |
| Sum omløpsmiddel | 3 216 467 | 433 301 | 502 826 | 424 883 | 578 056 |
| Sum eiendeler | 4 714 805 | 2 030 818 | 2 227 873 | 2 278 760 | 2 549 486 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annan eigenkapital | - | - | - | - | 981 225 |
| Annen egenkapital | 851 921 | 995 946 | 1 015 691 | 1 055 638 | - |
| Sum opptent eigenkapital | 851 921 | 995 946 | 1 015 691 | 1 055 638 | 981 225 |
| Sum egenkapital | 951 921 | 1 095 946 | 1 115 691 | 1 155 638 | 1 081 225 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | 3 000 000 | 717 195 | 885 943 | 1 054 691 | 1 223 439 |
| Sum anna langsiktig gjeld | 3 000 000 | 717 195 | 885 943 | 1 054 691 | 1 223 439 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 885 943 | 1 054 691 | 1 223 439 |
| Leverandørgjeld | 148 213 | 25 882 | 39 061 | 24 466 | 2 956 |
| Skuldige offentlege avgifter | - | - | - | - | 52 643 |
| Anna kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 189 223 |
| Betalbar skatt | - | 48 363 | 41 208 | 30 199 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 614 671 | 143 432 | 145 970 | 13 766 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 762 884 | 217 677 | 226 239 | 68 431 | 244 822 |
| Sum gjeld | 3 762 884 | 934 872 | 1 112 182 | 1 123 122 | 1 468 261 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 4 714 805 | 2 030 818 | 2 227 873 | 2 278 760 | 2 549 486 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,22▲ | 1,99 | 2,22 | 6,21 | 2,36 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,95▲ | 0,85 | 1,00 | 0,97 | 1,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,6 %▼ | 9,4 % | 7,8 % | 5,5 % | 8,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,0 %▼ | 26,7 % | 22,6 % | 17,1 % | 26,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −16,7 %▼ | 15,2 % | 12,0 % | 10,1 % | 16,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 20,2 %▼ | 54,0 % | 50,1 % | 50,7 % | 42,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Manger Helsepark AS−14,0 %
0,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Manger Helsepark AS−14,0 % 0,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tine Samdal Olson | 1975 |
| Styremedlem | Ingolf Sundfør Dahm | 1956 |
| Styremedlem | Marte Haugland Hofland | 1991 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Vest-Finans AS100,0 %Paradis · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Vest-Finans AS
- SOL AS100,0 %
- Skansen Småhus AS100,0 %
- Meyerhaug AS100,0 %
- Blomvågen AS100,0 %
- NYDAL EIENDOM AS100,0 %
- Osvegen AS100,0 %
- Skansen Panorama AS100,0 %
- NYDAL BYGGEVARER AS100,0 %
- NYDAL BYGG EFTF. AS100,0 %
- Lindås Eiendom AS100,0 %
- Strandgaten 62 AS100,0 %
- FLORVÅG VEG AS100,0 %
- NYDAL BOLIG AS70,0 %
- Manger Helsepark AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.