- Org.nr.
- 923 208 755
- Adresse
- Skoravegen 130, 6710 Raudeberg
Driftsresultat369 5433,2 % margin
EBITDA382 343før av- og nedskrivninger
Årsresultat290 7042,5 % margin
Egenkapital979 16930,9 % av eiendelene
MARIN CON AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 208 755
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.07.2019
- Registrert
- 16.08.2019
- Adresse
- Skoravegen 130, 6710 Raudeberg
- Kommune
- Kinn
- Næring
- 33.150 Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båterReparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter i Kinn (19)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MARIN CON AS923 222 960 · KINN9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utføre arbeid innen mekanisk industri.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 423 070 | 10 332 440 | 9 992 025 | 9 546 160 | 6 449 130 |
| Sum driftsinntekter | 11 423 070 | 10 332 440 | 9 992 025 | 9 546 160 | 6 449 130 |
| Varekostnad | - | - | - | - | 758 988 |
| Lønnskostnad | 9 492 884 | 8 837 733 | 8 227 220 | 7 651 652 | 4 976 460 |
| Avskrivning driftsmidler | 12 800 | 16 000 | 20 000 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 547 842 | 1 362 280 | 1 127 938 | 894 018 | 609 987 |
| Sum driftskostnader | 11 053 527 | 10 216 013 | 9 375 158 | 8 545 670 | 6 345 435 |
| Driftsresultat | 369 543 | 116 427 | 616 867 | 1 000 490 | 103 695 |
| Annen renteinntekt | 915 | 1 585 | 212 | - | 285 |
| Annen finansinntekt | 10 031 | 8 866 | 6 946 | 6 349 | 6 091 |
| Sum finansinntekter | 10 946 | 10 451 | 7 158 | 6 349 | 6 376 |
| Annen rentekostnad | 7 790 | 8 229 | 6 314 | 6 405 | 6 000 |
| Sum finanskostnader | 7 790 | 8 229 | 6 314 | 6 405 | 6 000 |
| Netto finans | 3 155 | 2 222 | 844 | −56 | 376 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 22 895 |
| Resultat før skatt | - | - | 617 712 | 1 000 434 | - |
| Resultat før skattekostnad | 372 698 | 118 649 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 81 994 | 26 103 | 135 897 | 220 095 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 481 815 | 780 339 | 81 176 |
| Årsresultat | 290 704 | 92 546 | 481 815 | 780 339 | 81 176 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 290 704 | 92 546 | 481 815 | 780 339 | 81 176 |
| Totalresultat | 290 704 | 92 546 | 481 815 | 780 339 | 81 176 |
| Ordinært utbytte | - | - | 500 000 | 1 000 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −18 185 | −219 661 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 290 704 | 92 546 | - | - | 81 176 |
| Sum overføringer og disponeringer | 290 704 | 92 546 | 481 815 | 780 339 | 81 176 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 51 200 | 64 000 | 80 000 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 51 200 | - | 80 000 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 51 200 | 64 000 | 80 000 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 2 580 509 | 1 073 769 | 1 108 925 | 1 544 613 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 000 | 70 000 | - | - | 13 875 |
| Sum fordringer | 2 585 509 | 1 143 769 | 1 108 925 | 1 544 613 | 538 181 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 531 121 | 1 518 463 | 1 991 997 | 2 342 544 | 1 413 578 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 531 121 | 1 518 463 | 1 991 997 | 2 342 544 | 1 413 578 |
| Sum omløpsmidler | 3 116 631 | 2 662 232 | 3 100 922 | 3 887 156 | 1 951 759 |
| Sum eiendeler | 3 167 831 | 2 726 232 | 3 180 922 | 3 887 156 | 1 951 759 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 879 169 | 588 464 | 495 918 | 514 103 | 733 764 |
| Sum opptjent egenkapital | 879 169 | 588 464 | 495 918 | 514 103 | 733 764 |
| Sum egenkapital | 979 169 | 688 464 | 595 918 | 614 103 | 833 764 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 37 190 | 52 095 | 39 068 | 55 769 | 27 581 |
| Betalbar skatt | 81 994 | 26 103 | 135 897 | 220 095 | 22 895 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 145 002 | - | 1 104 218 | 1 215 669 | 600 908 |
| Utbytte | - | - | 500 000 | 1 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 924 477 | - | 805 821 | 781 520 | 466 611 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 188 662 | - | 2 585 004 | 3 273 053 | 1 117 995 |
| Sum gjeld | 2 188 662 | 2 037 768 | 2 585 004 | 3 273 053 | 1 117 995 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 167 831 | 2 726 232 | 3 180 922 | 3 887 156 | 1 951 759 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,42▲ | 1,31 | 1,20 | 1,19 | 1,75 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,24▼ | 2,96 | 4,34 | 5,33 | 1,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,9 %▲ | 4,3 % | 17,7 % | 34,5 % | 5,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,2 %▲ | 1,1 % | 6,2 % | 10,5 % | 1,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,5 %▲ | 0,9 % | 4,8 % | 8,2 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,9 %▲ | 25,3 % | 18,7 % | 15,8 % | 42,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 269 230
- Resultat per ansatt, kroner
- 41 060
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MARIN CON AS3,2 %
11,4 mill. 9 ansatte 2025
−2 %0246
WESTCON YARDS AS−0,7 % 2 406,7 mill.436 ansatte 2025
MARIN CON AS3,2 % 11,4 mill.9 ansatte 2025
Fitjar Mekaniske Verksted AS3,4 % 697,3 mill.105 ansatte 2025
Båtbygg AS4,6 % 486,7 mill.49 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 33.150.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hans Ole Svarstad | 1979 |
| Styremedlem | Cato André Fivelstad | 1974 |
| Styremedlem | Trond Gangsø | 1960 |
| Styremedlem | Kjell Inge Sjåstad | 1964 |
| Styremedlem | Erlend Nygård Kvalheim | 1988 |
| Revisor | CONTABILE AS920 738 001 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AKTIN II AS44,0 %Raudeberg · 440 ordinære aksjer
- SAVE INVEST AS18,0 %Måløy · 180 ordinære aksjer
- TE VEKST AS10,0 %Måløy · 100 ordinære aksjer
- CATO FIVELSTAD AS8,00 %Raudeberg · 80 ordinære aksjer
- Ellilu AS5,00 %Måløy · 50 ordinære aksjer
- BJØRN IVAR HAGEVIK5,00 %f. 1952 · Deknepollen · 50 ordinære aksjer
- KATJA AS5,00 %Måløy · 50 ordinære aksjer
- TROND GANGSØ AS5,00 %Måløy · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.