- Org.nr.
- 928 310 647
- Adresse
- Maurveien 16, 9514 Alta
Driftsresultat572 95176,8 % margin
EBITDA713 951før av- og nedskrivninger
Årsresultat83 13511,1 % margin
Egenkapital−89 118−0,5 % av eiendelene
MAURVEIEN 7 ALTA AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 310 647
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 16.11.2021
- Registrert
- 09.12.2021
- Adresse
- Maurveien 16, 9514 Alta
- Kommune
- Alta
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Alta (370)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MAURVEIEN 7 ALTA AS936 616 038 · ALTA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i og utleie av fast eiendom, herunder deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 746 179 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 746 179 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 141 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 32 228 | - | - | 4 925 | - |
| Sum driftskostnader | 173 228 | 9 219 | 8 572 | 4 925 | 0 |
| Driftsresultat | 572 951 | −9 219 | −8 572 | −4 925 | 0 |
| Resultat før skatt | - | −114 038 | −77 720 | −4 925 | 0 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −1 083 | −1 225 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 225 |
| Annen rentekostnad | 489 817 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 489 817 | 104 819 | 69 148 | - | - |
| Netto finans | −489 817 | −104 819 | −69 148 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | 83 135 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 83 135 | −114 038 | −80 028 | −3 842 | 1 225 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 83 135 | - | - | - | 1 225 |
| Totalresultat | 83 135 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 83 135 | - | - | - | 1 225 |
| Sum overføringer og disponeringer | 83 135 | - | - | - | 1 225 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 17 828 353 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 17 828 353 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 17 828 353 | 4 027 239 | 2 797 483 | 2 308 | 1 225 |
| Andre kortsiktige fordringer | 190 966 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 190 966 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 410 425 | - | - | - | 30 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 410 425 | - | - | - | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 601 391 | 20 278 | 20 878 | 29 450 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 18 429 744 | 4 047 517 | 2 818 361 | 31 758 | 31 225 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 1 225 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 225 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 119 118 | - | - | - | 4 345 |
| Sum opptjent egenkapital | −119 118 | −202 253 | −88 215 | −8 187 | −4 345 |
| Sum egenkapital | −89 118 | −172 253 | −58 215 | 21 813 | 25 655 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 858 586 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 208 619 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 14 067 205 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 14 067 205 | 2 209 825 | 2 096 387 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 239 786 | - | - | - | 5 570 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 211 871 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 451 657 | 2 009 945 | 780 189 | 9 945 | 5 570 |
| Sum gjeld | 18 518 862 | 4 219 770 | 2 876 576 | 9 945 | 5 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 429 744 | - | - | - | 31 225 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,14▲ | 0,01 | 0,03 | 2,96 | 5,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −207,80▼ | −24,50 | −49,41 | 0,46 | 0,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,1 %▲ | −0,3 % | −0,6 % | −15,6 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 76,8 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,1 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −0,5 %▲ | −4,3 % | −2,1 % | 68,7 % | 82,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MAURVEIEN 7 ALTA AS76,8 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
MAURVEIEN 7 ALTA AS76,8 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Yngve Mathisen | 1980 |
| Styremedlem | Per-Espen Andersen | 1980 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Per-Espen Holding AS50,0 %Alta · 15 ordinære aksjer
- YNGVE HOLDING AS50,0 %Alta · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.