- Org.nr.
- 930 164 240
- Adresse
- Maurveien 16, 9514 Alta
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−21 572ikke oppgitt
Årsresultat3 200 541ikke oppgitt
Egenkapital16 840 60283,6 % av eiendelene
YNGVE HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 164 240
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.08.2026
- Stiftet
- 14.10.2022
- Registrert
- 08.11.2022
- Adresse
- Maurveien 16, 9514 Alta
- Kommune
- Alta
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Alta (247)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andre verdipapirer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 21 572 | 36 539 | 21 620 |
| Driftsresultat | −21 572 | −36 539 | −21 620 |
| Sum finansinntekter | 3 369 119 | 7 970 829 | 2 084 095 |
| Sum finanskostnader | 2 315 | 2 689 448 | - |
| Netto finans | 3 366 804 | 5 281 381 | 2 084 095 |
| Resultat før skatt | 3 345 233 | 5 244 843 | 2 062 475 |
| Årsresultat | 3 200 541 | 5 103 285 | 2 062 475 |
| Sum anleggsmidler | 6 418 768 | 6 499 039 | 3 436 408 |
| Sum omløpsmidler | 13 725 396 | 23 180 521 | 24 548 218 |
| Sum eiendeler | 20 144 164 | 29 679 560 | 27 984 625 |
| Sum innskutt egenkapital | 9 251 549 | 9 251 549 | 9 251 549 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 589 052 | 6 333 774 | 6 130 489 |
| Sum egenkapital | 16 840 602 | 15 585 323 | 15 382 038 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 49 500 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 303 562 | 14 044 737 | 12 602 588 |
| Sum gjeld | 3 303 562 | 14 094 237 | 12 602 588 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,15▲ | 1,65 | 1,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▼ | 0,90 | 0,82 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,4 %▼ | 27,5 % | 7,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,6 %▲ | 52,5 % | 55,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Yngve Mathisen | 1980 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- YNGVE MATHISEN100,0 %f. 1980 · Alta · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- PEYMA HOLDING AS50,0 %829 318 822 · 50 ordinære aksjer
- MAURVEIEN 7 ALTA AS50,0 %928 310 647 · 15 ordinære aksjer
- Markveien 55 Eiendom AS33,3 %926 623 184 · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.