- Org.nr.
- 919 630 604
- Adresse
- 5 Etasje, Grundingen 6, 0250 Oslo
- Hovedeier
- HOUSE OF MAVERIX AS, 97 %
Driftsresultat583 3301,3 % margin
EBITDA793 020før av- og nedskrivninger
Årsresultat446 1121,0 % margin
Egenkapital2 639 96217,9 % av eiendelene
MAVERIX MEDIA AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 630 604
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 11.09.2017
- Registrert
- 26.09.2017
- Adresse
- 5 Etasje, Grundingen 6, 0250 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Oslo (2 948)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- 31
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MAVERIX MEDIA AS919 725 753 · OSLO30 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon og etterarbeid av film, video og fjernsynsprogrammer. Selskapet skal i tillegg kunne selge konsulenttjenester.
Tidligere navn
- STORY MEDIA AS26.09.2017 til 18.01.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 43 553 949 | 49 583 406 | 51 240 884 | 48 601 765 | 36 429 114 |
| Annen driftsinntekt | 20 906 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 43 574 855 | 49 583 406 | 51 240 884 | 48 601 765 | 36 429 114 |
| Varekostnad | 8 634 784 | 12 450 237 | 11 291 061 | 11 810 118 | 9 384 119 |
| Lønnskostnad | 26 585 156 | 24 929 676 | 27 965 521 | 25 557 665 | 18 815 109 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 209 690 | 173 141 | 164 689 | 186 296 | 233 600 |
| Annen driftskostnad | 7 561 895 | 8 286 548 | 7 793 059 | 6 446 118 | 4 288 883 |
| Sum driftskostnader | 42 991 524 | 45 839 602 | 47 214 331 | 44 000 197 | 32 721 710 |
| Driftsresultat | 583 330 | 3 743 804 | 4 026 553 | 4 601 568 | 3 707 404 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 100 153 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 4 264 | 3 790 | - | 736 | - |
| Annen finansinntekt | 17 358 | 16 393 | 21 929 | 26 808 | 24 411 |
| Sum finansinntekter | 21 622 | 120 336 | 21 929 | 27 544 | 24 411 |
| Annen rentekostnad | 4 585 | 6 584 | 4 881 | 3 901 | 4 143 |
| Annen finanskostnad | 16 753 | 20 567 | 102 328 | 79 396 | 39 797 |
| Sum finanskostnader | 21 338 | 27 151 | 107 209 | 83 297 | 43 940 |
| Netto finans | 284 | 93 185 | −85 280 | −55 753 | −19 529 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 941 273 | 4 545 815 | 3 687 874 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 814 822 |
| Resultat før skattekostnad | 583 615 | 3 836 989 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 137 503 | 867 768 | 909 671 | 1 019 601 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 031 602 | 3 526 214 | 2 873 052 |
| Årsresultat | 446 112 | 2 969 221 | 3 031 602 | 3 526 214 | 2 873 052 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 446 112 | 2 969 221 | 3 031 602 | 3 526 214 | 2 873 052 |
| Totalresultat | 446 112 | 2 969 221 | 3 031 602 | 3 526 214 | 2 873 052 |
| Ordinært utbytte | - | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 300 000 | 3 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −30 779 | - | - | −126 948 |
| Avsatt til annen egenkapital | 446 112 | - | 31 602 | 226 214 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 446 112 | 2 969 221 | 3 031 602 | 3 526 214 | 2 873 052 |
| Utsatt skattefordel | 65 706 | 38 528 | 38 228 | 36 874 | 39 288 |
| Sum immaterielle eiendeler | 65 706 | 38 528 | 38 228 | 36 874 | 39 288 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 265 301 | 450 042 | 428 822 | 593 511 | 562 976 |
| Sum varige driftsmidler | 265 301 | 450 042 | 428 822 | 593 511 | 562 976 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 654 752 | 1 654 752 | 1 654 752 | 1 654 752 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 654 752 | 1 654 752 | 1 654 752 | 1 654 752 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 985 759 | 2 143 322 | 2 121 802 | 2 285 137 | 602 264 |
| Sum varer | - | - | - | - | 321 662 |
| Kundefordringer | 5 472 806 | 8 165 129 | 9 194 927 | 7 707 333 | 5 483 457 |
| Andre kortsiktige fordringer | 481 738 | 266 596 | 772 359 | 866 097 | 172 486 |
| Konsernfordringer | - | 2 955 153 | - | - | - |
| Sum fordringer | 5 954 544 | 11 386 878 | 9 967 286 | 8 573 431 | 5 655 943 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 829 178 | 3 646 991 | 7 170 397 | 9 814 216 | 8 241 822 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 829 178 | 3 646 991 | 7 170 397 | 9 814 216 | 8 241 822 |
| Sum omløpsmidler | 12 783 723 | 15 033 869 | 17 137 683 | 18 387 647 | 14 219 427 |
| Sum eiendeler | 14 769 482 | 17 177 192 | 19 259 484 | 20 672 783 | 14 821 692 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Annen egenkapital | 2 579 962 | 2 133 850 | 2 164 630 | 2 133 027 | 1 906 813 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 579 962 | 2 133 850 | 2 164 630 | 2 133 027 | 1 906 813 |
| Sum egenkapital | 2 639 962 | 2 193 850 | 2 224 630 | 2 193 027 | 1 966 813 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 838 836 | 540 921 | 1 802 267 | 2 614 963 | 1 716 930 |
| Betalbar skatt | 164 681 | 868 068 | 911 025 | 1 017 187 | 823 984 |
| Skyldig offentlige avgifter | 4 063 973 | 2 787 316 | 3 628 942 | 4 787 629 | 2 531 851 |
| Utbytte | - | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 300 000 | 3 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 137 420 | 68 383 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 7 062 030 | 7 649 616 | 7 624 238 | 6 759 978 | 4 782 115 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 129 520 | - | 17 034 855 | 18 479 756 | 12 854 879 |
| Sum gjeld | 12 129 520 | 14 983 341 | 17 034 855 | 18 479 756 | 12 854 879 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 769 482 | - | 19 259 484 | 20 672 783 | 14 821 692 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,05▲ | 1,00 | 1,01 | 1,00 | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,59▼ | 6,83 | 7,66 | 8,43 | 6,54 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,8 %▼ | 21,2 % | 20,3 % | 26,1 % | 25,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,3 %▼ | 7,6 % | 7,9 % | 9,5 % | 10,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,0 %▼ | 6,0 % | 5,9 % | 7,3 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,9 %▲ | 12,8 % | 11,6 % | 10,6 % | 13,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 405 640
- Resultat per ansatt, kroner
- 18 817
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MAVERIX MEDIA AS1,3 %
43,6 mill. 31 ansatte 2025
−4 %−20246
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.87 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MAVERIX MEDIA AS1,3 % 43,6 mill.31 ansatte 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.187 ansatte 2025
−4 %−20246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Linda Eireen Nordheim | 1974 |
| Styremedlem | Jan Ove Rafshol Årsæther | 1971 |
| Revisor | NARUM REVISJON AS919 789 980 | - |
| Regnskapsfører | ECHAS REVISJON AS980 906 965 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HOUSE OF MAVERIX AS97,0 %Oslo · 582 000 ordinære aksjer
- SVERRE WENNEVOLD KOCH2,00 %f. 1984 · Oslo · 12 000 ordinære aksjer
- DAG VIDAR HOPØY1,00 %f. 1965 · Ski · 6 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JOLLY KRAMER AS
- HOUSE OF MAVERIX AS64,3 %
- Maverix Studios AS100,0 %
- Maverix Bergen AS95,0 %
- Picolo AS87,5 %
- MAVERIX MEDIA AS97,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.