- Org.nr.
- 968 383 159
- Adresse
- Industriveien 4, 7332 Løkken Verk
- Hovedeier
- Orkland kommune, 64,9 %
Meldal Næringssenter AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1993.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 968 383 159
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 01.12.1993
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Industriveien 4, 7332 Løkken Verk
- Postadresse
- c/o Salvesen & Thams Eiendom AS, Thamshavnveien 22
- Kommune
- Orkland
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Orkland (208)
- Aksjekapital
- 2 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Meldal Næringssenter AS998 106 966 · ORKLAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål skal være bygging, utleie og drift av industribygg samt enhver annen virksomhet i denne forbindelse. Selskapet skal bidra til at leietakerne får best mulig grunnlag for sine respektive virksomheter. Selskapet betaler ikke utbytte, men eierne mottar en avkasting på innskutt kapital som tilvarer 7 % p.a.
Tidligere navn
- Meldalshallen AS12.03.1995 til 12.04.1996
- Amundmoen Industribygg AS12.04.1996 til 07.04.2008
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | 8 348 627 | 5 937 158 | 5 595 696 |
| Sum driftsinntekter | 8 534 608 | 7 228 282 | 8 348 627 | 5 937 158 | 5 595 696 |
| Lønnskostnad | - | 0 | - | - | 63 840 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | 2 460 674 | - | - | 2 232 871 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 63 840 | 63 840 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 2 359 919 | 2 250 497 | - |
| Annen driftskostnad | - | 1 799 896 | 1 747 634 | 1 331 978 | 1 225 319 |
| Sum driftskostnader | 4 486 395 | 4 260 570 | 4 171 393 | 3 646 314 | 3 522 030 |
| Driftsresultat | 4 048 213 | 2 967 712 | 4 177 234 | 2 290 844 | 2 073 666 |
| Annen renteinntekt | - | - | 935 | 720 | 85 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 6 873 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 6 694 | - |
| Sum finansinntekter | 2 430 | 203 | 935 | 7 414 | 6 958 |
| Annen rentekostnad | - | - | 2 697 690 | 1 648 002 | 1 528 805 |
| Annen finanskostnad | - | - | 818 | 2 132 | - |
| Sum finanskostnader | 2 265 946 | 2 270 330 | 2 698 508 | 1 650 134 | 1 528 805 |
| Netto finans | −2 263 516 | −2 270 127 | −2 697 573 | −1 642 720 | −1 521 847 |
| Resultat før skatt | 1 784 697 | 697 584 | - | - | 551 819 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 154 169 | - | - | 121 780 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 430 039 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 1 479 661 | 648 124 | - |
| Skattekostnad | - | - | 325 746 | 142 704 | - |
| Årsresultat | 1 392 559 | 543 415 | 1 153 915 | 505 420 | 430 039 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 430 039 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 26 559 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 403 480 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 153 915 | 505 420 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 153 915 | 505 420 | 430 039 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 462 042 | 342 717 | 176 103 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 462 042 | 342 717 | 176 103 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 45 945 591 | 44 150 617 | 41 300 847 |
| Varmepumper | - | - | - | - | 700 323 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 124 750 |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 36 434 | 49 682 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 45 982 025 | 44 200 300 | 42 125 921 |
| Sum anleggsmidler | 43 876 367 | 45 334 548 | - | - | 42 302 024 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | - | - | 1 897 231 | 384 301 | 564 013 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 67 174 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 57 420 | 37 856 | - |
| Sum fordringer | - | - | 1 954 651 | 422 158 | 631 187 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 286 476 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 653 400 | 4 611 461 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 653 400 | 4 611 461 | 2 286 476 |
| Sum omløpsmidler | 1 017 097 | 1 893 872 | 2 608 052 | 5 033 618 | 2 917 663 |
| Sum eiendeler | 44 893 464 | 47 228 420 | 49 052 118 | 49 576 635 | 45 219 686 |
| Aksjekapital | - | - | 2 000 000 | 2 000 000 | - |
| Overkurs | - | - | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 2 062 814 | 908 899 | 403 480 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 998 788 | 2 606 229 | 2 062 814 | 908 899 | 403 480 |
| Sum egenkapital | 7 998 788 | 6 606 229 | 6 062 814 | 4 908 899 | 4 403 480 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Konvertible lån | - | - | 13 500 000 | 13 355 700 | 10 504 200 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 26 776 140 | 29 302 655 | 26 603 537 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 695 800 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 40 276 140 | - | 38 803 537 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 37 518 749 | 40 276 140 | 42 658 355 | 38 803 537 |
| Leverandørgjeld | - | - | 948 061 | 1 074 481 | 947 361 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 225 372 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 139 830 |
| Betalbar skatt 6, 7 445 O71 | - | - | - | 309 318 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 220 374 | 192 399 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 1 099 658 | 433 181 | 700 107 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 144 497 | 3 103 442 | 2 713 164 | 2 009 380 | 2 012 670 |
| Sum gjeld | 36 894 676 | 40 622 192 | 42 989 304 | 44 667 735 | 40 816 206 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 49 052 118 | 49 576 635 | 45 219 686 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 2 000 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,47▼ | 0,61 | 0,96 | 2,51 | 1,45 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,61▼ | 6,15 | 7,09 | 9,10 | 9,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,8 %▲ | 6,2 % | 8,5 % | 4,8 % | 4,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 47,4 %▲ | 41,1 % | 50,0 % | 38,6 % | 37,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,3 %▲ | 7,5 % | 13,8 % | 8,5 % | 7,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,8 %▲ | 14,0 % | 12,4 % | 9,9 % | 9,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gro Eli Opøyen Solem | 1989 |
| Styremedlem | Roger Monsø | 1968 |
| Styremedlem | Erik Dragset | 1969 |
| Styremedlem | Aasmund Lie | 1974 |
| Revisor | ORKLA REVISJON AS925 180 386 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Orkland kommune64,9 %Orkanger · 1 298 ordinære aksjer
- Orkanger · 480 ordinære aksjer
- RUPRO AS5,55 %Løkken Verk · 111 ordinære aksjer
- INISSION NORGE AS5,55 %Løkken Verk · 111 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.