- Org.nr.
- 889 218 932
- Adresse
- c/o Mirko Rados, Skrumoen, 4580 Lyngdal
Driftsresultat−12 757ikke oppgitt
Årsresultat−12 757ikke oppgitt
Egenkapital5 723 49478,0 % av eiendelene
Mirkosoft AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 889 218 932
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 19.12.2005
- Registrert
- 08.02.2006
- Adresse
- c/o Mirko Rados, Skrumoen, 4580 Lyngdal
- Postadresse
- PB 211
- Kommune
- Lyngdal
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og utleie av fast eiendom, drive handel i tilknytning til dette, delta i andre selskaper og alt som hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Andre driftskostnader | 12 757 | 14 262 | - | - | 7 339 |
| Sum driftskostnader | 12 757 | 14 262 | 41 539 | 10 717 | 7 339 |
| Driftsresultat | −12 757 | −14 262 | −4 039 | −10 717 | −7 339 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 287 | 1 997 024 | −7 339 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −7 339 |
| Annen renteinntekt | - | 152 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 152 | 752 | 2 007 741 | - |
| Netto finans | - | 152 | 752 | 2 007 741 | - |
| Resultat før skattekostnad | −12 757 | −14 110 | - | - | - |
| Årsresultat | −12 757 | −14 110 | −3 287 | 1 997 024 | −7 339 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −12 757 | −14 110 | - | - | −7 339 |
| Totalresultat | −12 757 | −14 110 | - | - | −7 339 |
| Overført fra annen egenkapital | −12 757 | −14 110 | - | - | −7 339 |
| Sum overføringer og disponeringer | −12 757 | −14 110 | - | - | −7 339 |
| Sum driftsinntekter | - | - | 37 500 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 630 051 | 630 051 | - | - | 100 |
| Lån til foretak i samme konsern | 950 000 | 980 000 | - | - | 880 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 883 937 | 883 937 | - | - | 1 042 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 3 533 101 | 3 133 101 | - | - | 1 523 248 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 287 000 | 1 287 000 | - | - | 366 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 284 089 | 6 914 089 | - | - | 3 811 348 |
| Sum anleggsmidler | 7 284 089 | 6 914 089 | 6 714 089 | 6 664 089 | 3 811 348 |
| Bankinnskudd, kontanter | 53 297 | 27 554 | - | - | 798 167 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 53 297 | 27 554 | - | - | 798 167 |
| Sum omløpsmidler | 53 297 | 27 554 | 3 163 | 14 450 | 798 167 |
| Sum eiendeler | 7 337 387 | 6 941 643 | 6 717 253 | 6 678 539 | 4 609 515 |
| å kr 100) | 100 000 | 100 000 | - | - | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 5 623 494 | 5 636 250 | - | - | 3 656 622 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 623 494 | 5 636 250 | 5 650 360 | 5 653 646 | 3 656 622 |
| Sum egenkapital | 5 723 494 | 5 736 250 | 5 750 360 | 5 753 646 | 3 756 622 |
| Annen langsiktig gjeld | 509 786 | 501 286 | - | - | 348 786 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 509 786 | 501 286 | - | - | 348 786 |
| Sum langsiktig gjeld | 509 786 | 501 286 | 462 786 | 420 786 | 348 786 |
| Kortsiktig konserngjeld | 600 000 | 200 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 504 107 | 504 107 | - | - | 504 107 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 104 107 | 704 107 | 504 107 | 504 107 | 504 107 |
| Sum gjeld | 1 613 893 | 1 205 393 | 966 893 | 924 893 | 852 893 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 337 387 | 6 941 643 | - | - | 4 609 515 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,05▲ | 0,04 | 0,01 | 0,03 | 1,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,28▲ | 0,21 | 0,17 | 0,16 | 0,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,2 % | −0,2 % | −0,0 % | 35,4 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | −10,8 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | −8,8 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 78,0 %▼ | 82,6 % | 85,6 % | 86,2 % | 81,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Mirko Rados | 1965 |
| Varamedlem | Torrey Klarens Nørsett | 1943 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MIRKO RADOS100,0 %f. 1965 · Lyngdal · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kvavik Eiendomsutvikling AS100,0 %929 330 307 · 100 preferanse aksjer
- Airsuspension AS50,7 %917 379 610 · 152 ordinære aksjer
- LISTA HANGAR EIENDOM AS44,0 %991 184 414 · 440 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.