- Org.nr.
- 823 242 522
- Adresse
- Nils Hansens vei 2B, 0666 Oslo
- Hovedeier
- AFGN INVEST 1 AS, 100 %
- Bransje
- Ventilasjonsarbeid
Driftsresultat−17 536 365
Årsresultat−14 157 406
Egenkapital−19 890 881−132,9 % av eiendelene
Mivent AS er et aksjeselskap innen ventilasjonsarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 823 242 522
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 03.07.2019
- Registrert
- 22.08.2019
- Adresse
- Nils Hansens vei 2B, 0666 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Mivent AS923 258 647 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Ventilasjon.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 64 362 787 | 67 796 865 | 35 752 032 | 26 405 320 |
| Sum driftsinntekter | 2 839 884 | 64 362 787 | 67 796 865 | 35 752 032 | 26 405 320 |
| Varekostnad | - | 73 866 324 | 51 896 585 | 28 703 381 | 20 640 697 |
| Lønnskostnad | - | 3 743 789 | 3 699 412 | 2 622 888 | 2 837 675 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 200 817 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | - | 6 785 140 | 4 914 773 | 3 329 964 | 2 298 607 |
| Sum driftskostnader | 20 376 249 | 84 596 070 | 60 510 770 | 34 656 233 | 25 776 979 |
| Driftsresultat | −17 536 365 | −20 233 283 | 7 286 095 | 1 095 800 | 628 342 |
| Annen finansinntekt | - | 78 032 | 35 397 | 2 097 | - |
| Sum finansinntekter | 361 287 | 78 032 | 35 397 | 2 097 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | 141 822 | 420 079 | 200 409 | - |
| Annen rentekostnad | - | 194 570 | 93 390 | 29 625 | 62 254 |
| Sum finanskostnader | 975 442 | 336 392 | 513 469 | 230 034 | 62 254 |
| Netto finans | −614 155 | −258 360 | −478 072 | −227 937 | −62 254 |
| Resultat før skatt | −18 150 520 | - | - | 867 863 | 566 087 |
| Resultat før skattekostnad | - | −20 491 642 | 6 808 023 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −4 350 268 | 1 603 108 | 223 455 | 180 475 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 644 408 | 385 612 |
| Årsresultat | −14 157 406 | −16 141 374 | 5 204 915 | 644 408 | 385 612 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | −16 141 374 | 5 204 915 | 644 408 | 385 612 |
| Totalresultat | - | −16 141 374 | 5 204 915 | 644 408 | 385 612 |
| Udekket tap | - | −13 838 407 | 2 948 213 | 644 408 | 385 612 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 2 256 702 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −2 302 968 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | −16 141 374 | 5 204 915 | 644 408 | 385 612 |
| Utsatt skattefordel | - | 1 289 403 | - | 708 723 | 932 178 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 1 289 403 | - | 708 723 | 932 178 |
| Maskiner og anlegg | - | 713 166 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 713 166 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | 33 750 | 48 750 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 33 750 | 48 750 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 6 014 100 | 2 036 319 | 48 750 | 708 723 | 932 178 |
| Kundefordringer | - | 12 802 413 | 28 384 321 | 9 862 563 | 4 573 750 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 792 063 | 5 000 | 25 000 | - |
| Konsernfordringer | - | 10 359 616 | - | - | - |
| Sum fordringer | - | 23 954 091 | 28 389 321 | 9 887 563 | 4 573 750 |
| Sum omløpsmidler | 8 949 398 | 23 954 091 | 28 389 321 | 9 887 563 | 4 573 750 |
| Sum eiendeler | 14 963 498 | 25 990 411 | 28 438 071 | 10 596 286 | 5 505 928 |
| Aksjekapital | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | 205 425 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 235 425 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 2 302 968 | - | - |
| Udekket tap | - | 5 968 902 | - | 2 907 500 | 3 562 725 |
| Sum opptjent egenkapital | −19 915 311 | −5 968 902 | 2 302 968 | −2 907 500 | −3 562 725 |
| Sum egenkapital | −19 890 881 | −5 733 477 | 2 327 398 | −2 883 070 | −3 538 295 |
| Utsatt skatt | - | - | 815 503 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 815 503 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 600 935 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 600 935 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 469 157 | 600 935 | 815 503 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 19 335 623 | 12 269 038 | 3 538 298 | 2 186 271 |
| Betalbar skatt | - | 33 754 | 78 882 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 337 347 | 3 099 787 | 485 397 | 928 587 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 6 615 648 | 7 153 099 | 9 191 044 | 5 641 398 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 4 800 581 | 2 694 364 | 264 616 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 34 385 222 | 31 122 952 | 25 295 170 | 13 479 356 | 9 044 223 |
| Sum gjeld | 34 854 379 | 31 723 887 | 26 110 673 | 13 479 356 | 9 044 223 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 10 596 286 | 5 505 928 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,26▼ | 0,77 | 1,12 | 0,73 | 0,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,75▲ | −5,53 | 11,22 | −4,68 | −2,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −83,9 %▼ | −74,1 % | 37,5 % | 13,6 % | 14,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −617,5 %▼ | −31,4 % | 10,7 % | 3,1 % | 2,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −498,5 %▼ | −25,1 % | 7,7 % | 1,8 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −132,9 %▼ | −22,1 % | 8,2 % | −27,2 % | −64,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ingvar Røang | 1982 |
| Styremedlem | Maja Solum | 1983 |
| Regnskapsfører | PENSUM BUSINESS SERVICES AS924 765 038 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AFGN INVEST 1 AS100,0 %Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- AF HÅNDVERK AS
- AFGN INVEST 1 AS100,0 %
- TKD AS100,0 %
- TKC Prosjekt AS100,0 %
- OSLO TECHNICAL SERVICE AS100,0 %
- Thorendahl Holding AS91,5 %
- OSU EQUIPMENT AS91,0 %
- Keyfree AS90,0 %
- Kirkestuen Holding AS81,5 %
- OSLO PROSJEKTBYGG AS79,5 %
- AF HÅNDVERK ØSTFOLD AS77,2 %
- OSLO STILLASUTLEIE AS71,0 %
- VD VINDU OG DØR MONTASJE AS70,0 %
- STORO BLIKK HOLDING AS70,0 %
- Mivent AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.