- Org.nr.
- 930 378 461
- Adresse
- Nils Hansens vei 2B, 0666 Oslo
- Hovedeier
- AFGN INVEST 1 AS, 91 %
OSU EQUIPMENT AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 378 461
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 07.10.2022
- Registrert
- 07.12.2022
- Adresse
- Nils Hansens vei 2B, 0666 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 422 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- OSU EQUIPMENT AS930 613 088 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie og salg av stillaser til alle formål. I tillegg kan selskapet leie ut eller selge andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender. Selskapet kan utvikle andre forretningsområder.
Tidligere navn
- OSLO STILLAS AS07.12.2022 til 21.06.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 188 823 | 15 132 331 | 13 166 970 | - |
| Sum driftsinntekter | 13 188 823 | 15 132 331 | 13 166 970 | - |
| Varekostnad | −2 449 845 | 2 435 749 | −429 035 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 4 841 825 | 5 448 927 | 6 488 600 | - |
| Annen driftskostnad | 408 475 | −686 563 | −34 085 | - |
| Sum driftskostnader | 2 800 455 | 7 198 113 | 6 025 480 | - |
| Driftsresultat | 10 388 368 | 7 934 218 | 7 141 490 | - |
| Annen finansinntekt | 365 745 | 383 713 | 78 100 | - |
| Sum finansinntekter | 365 745 | 383 713 | 78 100 | - |
| Annen rentekostnad | 924 891 | 896 850 | 466 835 | - |
| Sum finanskostnader | 924 891 | 896 850 | 466 835 | - |
| Netto finans | −559 146 | −513 138 | −388 735 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 6 752 755 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 9 829 222 | 7 421 081 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 2 162 429 | 1 632 638 | 1 485 606 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 5 267 149 | 0 |
| Årsresultat | 7 666 793 | 5 788 443 | - | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 666 793 | 5 788 443 | 5 267 149 | - |
| Totalresultat | 7 666 793 | 5 788 443 | 5 267 149 | - |
| Ordinært utbytte | 747 638 | 400 500 | 459 346 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 7 559 446 | 4 049 500 | 4 644 490 | 1 675 384 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 1 338 443 | 163 313 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −640 291 | - | - | −1 675 384 |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 666 793 | 5 788 443 | 5 267 149 | - |
| Utsatt skattefordel | 476 846 | 507 123 | 532 976 | 568 762 |
| Sum immaterielle eiendeler | 476 846 | 507 123 | 532 976 | 568 762 |
| Stillaser, transportmidler o.1 | 17 269 307 | 19 617 399 | 14 749 449 | 14 071 858 |
| Sum varige driftsmidler | 17 269 307 | 19 617 399 | 14 749 449 | 14 071 858 |
| Sum anleggsmidler | 17 746 153 | 20 124 522 | 15 282 425 | 14 640 620 |
| Kundefordringer | - | 1 652 360 | 1 482 510 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 480 381 | - | 430 497 | - |
| Konsernfordringer | 13 609 535 | 16 771 894 | 7 307 798 | 4 052 863 |
| Sum fordringer | 14 089 916 | 18 424 254 | 9 220 805 | 4 052 863 |
| Sum omløpsmidler | 14 089 916 | 18 424 254 | 9 220 805 | 4 052 863 |
| Sum eiendeler | 31 836 068 | 38 548 775 | 24 503 231 | 18 693 483 |
| Aksjekapital | 422 000 | 422 000 | 422 000 | 422 000 |
| Overkurs | 2 955 | 2 955 | 2 955 | 2 955 |
| Sum innskutt egenkapital | 424 955 | 424 955 | 424 955 | 424 955 |
| Annen egenkapital | 2 249 298 | 2 889 589 | 1 551 147 | 1 387 833 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 249 298 | 2 889 589 | 1 551 147 | 1 387 833 |
| Sum egenkapital | 2 674 253 | 3 314 544 | 1 976 102 | 1 812 788 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 18 041 766 | 20 196 226 | 15 049 722 | 14 019 207 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 18 041 766 | - | 15 049 722 | 14 019 207 |
| Sum langsiktig gjeld | 18 041 766 | 20 196 226 | 15 049 722 | 14 019 207 |
| Leverandørgjeld | 600 477 | 2 625 811 | 546 661 | 713 560 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 2 147 928 |
| Betalbar skatt | - | 464 618 | 139 836 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 80 336 | 400 935 | 377 090 | - |
| Utbytte | 747 638 | 400 500 | 459 346 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 9 691 598 | 11 146 141 | 5 954 474 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 120 049 | 15 038 005 | 7 477 407 | 2 861 488 |
| Sum gjeld | 29 161 815 | 35 234 232 | 22 527 129 | 16 880 695 |
| Sum egenkapital og gjeld | 31 836 068 | 38 548 776 | 24 503 231 | 18 693 483 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,27▲ | 1,23 | 1,23 | 1,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 10,90▲ | 10,63 | 11,40 | 9,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 30,6 %▲ | 26,4 % | 33,4 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 78,8 %▲ | 52,4 % | 54,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 58,1 %▲ | 38,3 % | 40,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,4 %▼ | 8,6 % | 8,1 % | 9,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Claes Andreas Gustafsson | 1979 |
| Styrets leder | Ingvar Røang | 1982 |
| Styremedlem | Claes Andreas Gustafsson | 1979 |
| Styremedlem | Eirik Wraal | 1979 |
| Styremedlem | Ann-Cathrin Reinfelder Aasen | 1983 |
| Styremedlem | Maja Solum | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AFGN INVEST 1 AS91,0 %Oslo · 910 ordinære aksjer
- CLAES ANDREAS GUSTAFSSON9,00 %f. 1979 · Oslo · 90 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- AF HÅNDVERK AS
- AFGN INVEST 1 AS100,0 %
- TKD AS100,0 %
- TKC Prosjekt AS100,0 %
- OSLO TECHNICAL SERVICE AS100,0 %
- Mivent AS100,0 %
- Thorendahl Holding AS91,5 %
- Keyfree AS90,0 %
- Kirkestuen Holding AS81,5 %
- OSLO PROSJEKTBYGG AS79,5 %
- AF HÅNDVERK ØSTFOLD AS77,2 %
- OSLO STILLASUTLEIE AS71,0 %
- VD VINDU OG DØR MONTASJE AS70,0 %
- STORO BLIKK HOLDING AS70,0 %
- OSU EQUIPMENT AS91,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.