- Org.nr.
- 926 400 568
- Adresse
- c/o BORI BBL, Tærudgata 16, 2004 Lillestrøm
Driftsresultat28 1663,7 % margin
Årsresultat51 3566,7 % margin
Egenkapital605 93799,2 % av eiendelene
Mølleåsen Boligsameie 1 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 400 568
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.12.2020
- Registrert
- 18.01.2021
- Adresse
- c/o BORI BBL, Tærudgata 16, 2004 Lillestrøm
- Postadresse
- Postboks 323
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Lillestrøm (975)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Mølleåsen Boligsameie 1926 402 978 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 766 753 | 720 240 | 718 420 | 687 011 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 10 000 | 659 658 |
| Sum driftsinntekter | 766 753 | 720 240 | 718 420 | 697 011 | 659 658 |
| Lønnskostnad | 79 870 | 79 870 | 65 037 | 79 870 | 0 |
| Annen driftskostnad | 658 717 | - | - | 494 767 | 283 129 |
| Sum driftskostnader | 738 587 | 765 700 | 672 385 | 574 637 | 283 130 |
| Driftsresultat | 28 166 | −45 460 | 46 035 | 122 374 | 376 528 |
| Annen renteinntekt | 23 190 | - | - | 15 416 | 711 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 711 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 1 668 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 668 |
| Resultat før skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 375 572 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 375 572 |
| Årsresultat | 51 356 | −24 320 | 65 540 | 137 790 | 375 571 |
| Totalresultat | 51 356 | - | - | 137 790 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 51 356 | - | - | 137 790 | 375 571 |
| Sum overføringer og disponeringer | 51 356 | - | - | 137 790 | 375 571 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | - | - | 0 | - |
| Kundefordringer | 2 846 | - | - | 8 405 | 5 029 |
| Andre fordringer | 491 638 | - | - | 173 144 | 325 325 |
| Sum fordringer | 494 484 | - | - | 181 549 | 330 354 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 116 523 | - | - | 293 539 | 113 170 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 116 523 | - | - | 293 539 | 113 170 |
| Sum omløpsmidler | 611 007 | 555 237 | 579 397 | 475 088 | 443 523 |
| Sum eiendeler | 611 007 | 555 237 | 579 397 | 475 088 | 443 523 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 605 937 | - | - | 513 361 | 375 571 |
| Sum opptjent egenkapital | - | 554 581 | 578 900 | 513 361 | 375 571 |
| Sum egenkapital | 605 937 | 554 581 | 578 900 | 513 361 | 375 571 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 4 302 | - | - | - | 19 692 |
| Annen kortsiktig gjeld | 768 | - | - | - | 48 260 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 070 | 656 | 497 | −38 273 | 67 952 |
| Sum gjeld | 5 070 | 656 | 497 | −38 273 | 67 952 |
| Sum egenkapital og gjeld | 611 007 | - | - | 475 088 | 443 523 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 120,51▼ | 846,40 | 1 165,79 | −12,41 | 6,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▲ | 0,00 | 0,00 | −0,07 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,8 %▲ | −8,0 % | 8,7 % | 26,6 % | 85,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,7 %▲ | −6,3 % | 6,4 % | 17,6 % | 57,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,7 %▲ | −3,4 % | 9,1 % | 19,8 % | 56,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,2 %▼ | 99,9 % | 99,9 % | 108,1 % | 84,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Mølleåsen Boligsameie 13,7 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Mølleåsen Boligsameie 13,7 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ine Beate Værp | 1975 |
| Styremedlem | Per Endre Bolseth | 1952 |
| Styremedlem | Helene Astad Stenerud-Jentoft | 1996 |
| Styremedlem | Hans Petter Osvold | 1989 |
| Varamedlem | Ane Isabelle Simble | 1987 |
| Revisor | SLM REVISJON AS972 412 112 | - |
| Regnskapsfører | BORI BBL989 987 011 | - |
| Forretningsfører | BORI BBL989 987 011 | - |