- Org.nr.
- 933 490 238
- Adresse
- Haugtunveien 12, 1356 Bekkestua
Driftsresultat142 4992,1 % margin
Årsresultat97 2251,4 % margin
Egenkapital184 25910,9 % av eiendelene
Ansatte5i Aa‑registeret
MONIKA TAXI AS er et aksjeselskap innen passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 490 238
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 16.04.2024
- Registrert
- 23.05.2024
- Adresse
- Haugtunveien 12, 1356 Bekkestua
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 49.330 Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøyPassasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy i Bærum (234)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MONIKA TAXI AS933 522 725 · BÆRUM5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drosjebiltransport og det som naturlig hører med.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 100 928 |
| Annen driftsinntekt | - | 770 |
| Sum driftsinntekter | 6 799 101 | 101 698 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | 0 |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | - | 0 |
| Varekostnad | - | 0 |
| Lønnskostnad | - | 0 |
| Annen driftskostnad | - | 39 868 |
| Sum driftskostnader | 6 656 602 | 39 868 |
| Driftsresultat | 142 499 | 61 830 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | 0 |
| Inntekt på andre investeringer | - | 0 |
| Annen renteinntekt | - | 988 |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | 0 |
| Sum finansinntekter | 0 | 988 |
| Verdireduksjon andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | 0 |
| Annen rentekostnad | - | 0 |
| Sum finanskostnader | −88 | 0 |
| Netto finans | 88 | 988 |
| Resultat før skatt | 142 587 | 62 818 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | 62 818 |
| Ekstraordinære poster | - | 0 |
| Skattekostnad på ekstraordinære poster | - | 0 |
| Årsresultat | 97 225 | 62 818 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 62 818 |
| Andre resultatkomponenter for IFRS-foretak | - | 0 |
| Totalresultat | - | 0 |
| Ordinært utbytte | - | 0 |
| Tilleggsutbytte | - | 0 |
| Ekstraordinært utbytte | - | 0 |
| Konsernbidrag | - | 0 |
| Avgitt konsernbidrag | - | 0 |
| Fondsemisjon | - | 0 |
| Udekket tap | - | 0 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | 62 818 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 62 818 |
| Utvikling | - | 0 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | - | 0 |
| Utsatt skattefordel | - | 0 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 0 |
| Maskiner og anlegg | - | 0 |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | 0 |
| Investering i datterselskap | - | 0 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | 0 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | 0 |
| Obligasjoner | - | 0 |
| Andre fordringer | - | −113 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | −113 000 |
| Sum anleggsmidler | 600 000 | −113 000 |
| Varer | - | 0 |
| Sum varer | - | 0 |
| Kundefordringer | - | 0 |
| Konsernfordringer | - | 0 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | 1 000 |
| Sum fordringer | - | 1 000 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | 0 |
| Markedsbaserte aksjer | - | 0 |
| Markedsbaserte obligasjoner | - | 0 |
| Sum investeringer | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 205 145 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 205 145 |
| Sum omløpsmidler | 1 083 378 | 206 145 |
| Sum eiendeler | 1 683 378 | 93 145 |
| Selskapskapital | - | 30 000 |
| Beholdning av egne aksjer | - | 0 |
| Overkurs | - | 0 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | 0 |
| Annen innskutt egenkapital | - | −5 784 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 216 | 24 216 |
| Fond | - | 0 |
| Avsatt utbytte | - | 0 |
| Annen egenkapital | - | 62 818 |
| Udekket tap | - | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | 160 043 | 62 818 |
| Sum egenkapital | 184 259 | 87 034 |
| Pensjonsforpliktelser | - | 0 |
| Utsatt skatt | - | 0 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 0 |
| Konvertible lån | - | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 0 |
| Langsiktig konserngjeld | - | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 564 478 | 0 |
| Sertifikatlån | - | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 0 |
| Betalbar skatt | - | 0 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | 6 111 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 934 641 | 6 111 |
| Sum gjeld | 1 499 119 | 6 111 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 93 145 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▼ | 33,73 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 8,14▲ | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,0 %▼ | 67,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,1 %▼ | 60,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,4 %▼ | 61,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,9 %▼ | 93,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 359 820
- Resultat per ansatt, kroner
- 28 500
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MONIKA TAXI AS2,1 %
6,8 mill. 5 ansatte 2025
0 %102030
TAXI 1 AS1,3 % 91,6 mill.54 ansatte 2025
MONIKA TAXI AS2,1 % 6,8 mill.5 ansatte 2025
AKKORD DRIVE AS7,7 % 49,2 mill.36 ansatte 2024
DVM Eiendom AS21,8 % 55,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.330.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Robert Gulliksen | 1979 |
| Styrets leder | Monika Sylwia Murawska | 1977 |
| Regnskapsfører | EFIRMA REGNSKAP AS916 732 414 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Monika Sylwia Murawska100,0 %f. 1977 · Lommedalen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.