- Org.nr.
- 930 569 992
- Adresse
- Kanalarmen 10, 4033 Stavanger
- Hovedeier
- MORAY ENERGY HOLDING AS, 76,9 %
Driftsresultat1 195 98917,2 % margin
EBITDA3 625 921før av- og nedskrivninger
Årsresultat203 0292,9 % margin
Egenkapital4 579 90717,1 % av eiendelene
MORAY ENERGY AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 569 992
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 06.12.2022
- Registrert
- 03.01.2023
- Adresse
- Kanalarmen 10, 4033 Stavanger
- Kommune
- Sola
- Næring
- 77.390 Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet stedUtleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted i Sola (29)
- Aksjekapital
- 135 270
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MORAY ENERGY AS830 728 902 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie utstyr og tjenester til offshore / industri.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 448 267 | 6 788 464 | 1 656 747 |
| Annen driftsinntekt | −488 312 | 115 545 | 408 521 |
| Sum driftsinntekter | 6 959 955 | 6 904 009 | 2 065 268 |
| Varekostnad | 1 199 867 | 630 781 | 253 923 |
| Lønnskostnad | 1 337 443 | 1 373 422 | 415 983 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 2 429 932 | 1 940 822 | 535 996 |
| Annen driftskostnad | 796 724 | 429 412 | 971 927 |
| Sum driftskostnader | 5 763 966 | 4 374 438 | 2 177 828 |
| Driftsresultat | 1 195 989 | 2 529 571 | −112 561 |
| Annen renteinntekt | 32 293 | 30 782 | 30 955 |
| Annen finansinntekt | 21 314 | 11 577 | - |
| Sum finansinntekter | 53 607 | 42 359 | 30 955 |
| Annen rentekostnad | 987 942 | 928 068 | 369 392 |
| Annen finanskostnad | 1 361 | 8 838 | 1 186 |
| Sum finanskostnader | 989 303 | 936 906 | 370 578 |
| Netto finans | −935 696 | −894 547 | −339 622 |
| Resultat før skatt | - | - | −452 183 |
| Resultat før skattekostnad | 260 293 | 1 635 023 | - |
| Skattekostnad på resultat | 57 264 | 359 705 | −99 480 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −352 703 |
| Årsresultat | 203 029 | 1 275 318 | −352 703 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 203 029 | 1 275 318 | −352 703 |
| Totalresultat | 203 029 | 1 275 318 | −352 703 |
| Overført fra annen egenkapital | 203 029 | 1 275 318 | −352 703 |
| Sum overføringer og disponeringer | 203 029 | 1 275 318 | −352 703 |
| Maskiner og anlegg | 21 509 903 | 21 822 495 | 15 624 184 |
| Sum varige driftsmidler | 21 509 903 | 21 822 495 | 15 624 184 |
| Sum anleggsmidler | 21 509 903 | 21 822 495 | 15 624 184 |
| Kundefordringer | 1 016 325 | 1 214 462 | 1 291 540 |
| Sum fordringer | 1 016 325 | 1 214 462 | 1 291 540 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 263 345 | 1 423 038 | 317 724 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 263 345 | 1 423 038 | 317 724 |
| Sum omløpsmidler | 5 279 670 | 2 637 500 | 1 609 264 |
| Sum eiendeler | 26 789 572 | 24 459 994 | 17 233 449 |
| Aksjekapital | 135 270 | 100 020 | 100 020 |
| Beholdning av egne aksjer | −5 250 | - | - |
| Overkurs | 3 398 994 | 2 499 994 | 2 499 994 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 529 014 | 2 600 014 | 2 600 014 |
| Annen egenkapital | 1 050 893 | 922 615 | −352 703 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 050 893 | 922 615 | −352 703 |
| Sum egenkapital | 4 579 907 | 3 522 629 | 2 247 311 |
| Utsatt skatt | 317 489 | 260 225 | −99 480 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 317 489 | 260 225 | −99 480 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 15 122 446 | 14 534 283 | 12 900 000 |
| Ansvarlig lånekapital | 5 108 911 | 5 108 911 | 1 821 411 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 20 231 357 | 19 643 194 | 14 721 411 |
| Sum langsiktig gjeld | 20 548 846 | 19 903 419 | 14 621 931 |
| Leverandørgjeld | 1 124 225 | 120 816 | 48 866 |
| Skyldig offentlige avgifter | 121 552 | 370 817 | 121 518 |
| Annen kortsiktig gjeld | 415 042 | 542 313 | 193 823 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 660 819 | 1 033 946 | 364 207 |
| Sum gjeld | 22 209 665 | 20 937 365 | 14 986 138 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 789 572 | 24 459 994 | 17 233 449 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,18▲ | 2,55 | 4,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,85▼ | 5,94 | 6,67 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,9 %▼ | 12,3 % | −0,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,2 %▼ | 36,6 % | −5,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,9 %▼ | 18,5 % | −17,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,1 %▲ | 14,4 % | 13,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MORAY ENERGY AS17,2 %
7,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
SCALE AQUACULTURE RENTAL AS0,7 % 851,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MORAY ENERGY AS17,2 % 7,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
NORSKE TOG AS29,3 % 1 710,1 mill.95 ansatte 2025
STORD INNKVARTERING AS30,8 % 739,2 mill.13 ansatte 2024
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 77.390.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Natskår Svihus | 1982 |
| Styrets leder | Anders Natskår Svihus | 1982 |
| Styremedlem | Roar Førland Riseth | 1976 |
| Regnskapsfører | REGN10 AS998 187 478 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MORAY ENERGY HOLDING AS76,9 %Stavanger · 3 467 ordinære aksjer
- Vivendel Invest AS19,2 %Stavanger · 867 ordinære aksjer
- MORAY ENERGY AS3,88 %Stavanger · 175 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MORAY ENERGY HOLDING AS
- MORAY FIRE & SAFETY AS100,0 %
- MORAY ENERGY AS76,9 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MORAY ENERGY AS3,88 %930 569 992 · 175 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.