- Org.nr.
- 997 329 902
- Telefon
- 23 20 55 90
- Adresse
- Bygg 14, Ullevålsveien 76, 0454 Oslo
- Hovedeier
- MOTION BLUR AS, 100 %
Driftsresultat−1 869 260−10,7 % margin
Årsresultat−1 770 947−10,1 % margin
Egenkapital3 971 51341,2 % av eiendelene
Ansatte7i Aa‑registeret
MOTION BLUR FILMS AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 329 902
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 28.06.2011
- Registrert
- 21.09.2011
- Adresse
- Bygg 14, Ullevålsveien 76, 0454 Oslo
- Telefon
- 23 20 55 90
- Postadresse
- Postboks 25 Torshov
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Oslo (2 948)
- Aksjekapital
- 110 000
- Hjemmeside
- www.motionblur.no
Underenheter
1
- MOTION BLUR FILMS AS997 380 215 · OSLO13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og produksjon av spillefilm.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 18 384 172 | - | 14 425 627 |
| Private tilskudd filmprosjekter | - | - | 1 281 369 | 1 | 150 000 |
| Sum driftsinntekter | 17 537 961 | 21 106 542 | 19 665 541 | 9 161 691 | 14 575 627 |
| Prosjektkostnader l, | - | - | - | 4 691 867 | - |
| Prosjektkostnader | - | - | 8 452 280 | - | 5 333 913 |
| Lønnskostnad | - | 5 043 466 | 4 426 898 | 2 751 087 | 1 566 255 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 128 439 | 47 681 | - | - |
| Annen driftskostnad | - | 3 926 610 | 4 069 602 | 2 040 939 | 1 107 634 |
| Sum driftskostnader | 19 407 221 | 17 158 552 | 16 996 461 | 9 483 893 | 8 007 802 |
| Driftsresultat | −1 869 260 | 3 947 990 | 2 669 081 | −322 202 | 6 567 825 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | - | 45 415 |
| Annen renteinntekt | - | - | 50 763 | 3 300 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 339 | 342 | - |
| Sum finansinntekter | 102 262 | 108 891 | 51 102 | 3 642 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 3 707 | - |
| Sum finanskostnader | 3 948 | 89 307 | - | 3 707 | 45 415 |
| Netto finans | 98 314 | 19 584 | 51 102 | −65 | −45 415 |
| Resultat før skatt | −1 770 947 | 3 967 574 | 2 720 183 | −322 267 | 6 522 410 |
| Skattekostnad | - | 781 468 | 894 103 | - | 1 440 367 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 826 080 | −322 267 | 5 082 043 |
| Årsresultat | −1 770 947 | 3 186 106 | 1 826 080 | −322 267 | 5 082 043 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 1 826 080 | −322 267 | 5 082 043 |
| Totalresultat | - | - | 1 826 080 | −322 267 | 5 082 043 |
| Udekket tap | - | - | - | −322 267 | 3 293 366 |
| Ordinært utbytte | - | - | 900 000 | - | 1 788 677 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 926 080 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 826 080 | −322 267 | 5 082 043 |
| Salgsinntekt l, | - | - | - | 9 161 691 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 310 576 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 310 576 | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
| Sum anleggsmidler | 462 408 | 596 861 | 400 576 | 90 000 | 90 000 |
| Sum varer | - | - | 3 947 346 | 7 627 399 | 3 593 706 |
| Kundefordringer | - | - | 5 904 230 | 228 460 | 202 703 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 617 188 | - | - |
| Konsernfordringer | - | - | 258 594 | 759 387 | 1 076 783 |
| Sum fordringer | - | - | 6 780 011 | 987 847 | 1 279 486 |
| Bankinnskudd | - | - | 5 379 644 | 9 139 934 | 6 697 386 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 5 379 644 | 9 139 934 | 6 697 386 |
| Sum omløpsmidler | 9 186 863 | 17 865 789 | 16 107 002 | 17 755 180 | 11 570 577 |
| Sum eiendeler | 9 649 271 | 18 462 649 | 16 507 578 | 17 845 180 | 11 660 577 |
| Aksjekapital | - | - | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Overkurs | - | - | 1 735 909 | 1 735 909 | 1 735 909 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 594 222 | 594 222 | 594 222 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 440 131 | 2 440 131 | 2 440 131 | 2 440 131 | 2 440 131 |
| Udekket tap | - | - | −2 102 626 | −1 992 045 | −2 314 312 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 531 382 | 3 302 329 | 2 102 626 | 1 992 045 | 2 314 312 |
| Sum egenkapital | 3 971 513 | 5 742 460 | 4 542 757 | 4 432 176 | 4 754 443 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 1 593 445 | 65 408 | 318 704 |
| Betalbar skatt | - | - | 664 091 | - | 1 164 224 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 2 263 676 | 335 171 | 1 335 343 |
| Utbytte | - | - | 900 000 | - | 1 788 677 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 375 000 | - | 408 812 |
| Forskudd fra kunder | - | - | 3 822 410 | - | - |
| Finansiering prosjekter i arbeid | - | - | 1 554 013 | 11 331 369 | 821 213 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 792 186 | 1 681 056 | 1 069 162 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 677 758 | 12 720 189 | 11 964 821 | 13 413 004 | 6 906 134 |
| Sum gjeld | 5 677 758 | 12 720 189 | 11 964 821 | 13 413 004 | 6 906 134 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 16 507 578 | 17 845 180 | 11 660 577 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,62▲ | 1,40 | 1,35 | 1,32 | 1,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,43▼ | 2,22 | 2,63 | 3,03 | 1,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −12,6 %▼ | 23,2 % | 15,8 % | −2,2 % | 56,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −10,7 %▼ | 18,7 % | 13,6 % | −3,5 % | 45,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −10,1 %▼ | 15,1 % | 9,3 % | −3,5 % | 34,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 41,2 %▲ | 31,1 % | 27,5 % | 24,8 % | 40,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 505 423
- Resultat per ansatt, kroner
- −267 037
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MOTION BLUR FILMS AS−10,7 %
17,5 mill. 7 ansatte 2025
−15 %−10−505
MOTION BLUR FILMS AS−10,7 % 17,5 mill.7 ansatte 2025
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.87 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.187 ansatte 2025
−15 %−10−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Espen Horn | 1966 |
| Styrets leder | Espen Horn | 1966 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | NITSCHKE CONSULT AS966 809 299 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MOTION BLUR AS100,0 %Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MOTION BLUR AS
- MOTION BLUR FILMS AS100,0 %
- MOTION BLUR FILMS 2 AS100,0 %
- MOTION BLUR FILMS 3 AS100,0 %
- MOTION BLUR FILMS 4 AS100,0 %
- MOTION BLUR FILMS 5 AS100,0 %
- MOTION BLUR FILMS AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MOTION BLUR FILMS 2 AS100,0 %923 785 841 · 30 000 ordinære aksjer
- MOTION BLUR FILMS 3 AS100,0 %924 791 519 · 30 000 ordinære aksjer
- MOTION BLUR FILMS 4 AS100,0 %925 224 413 · 30 000 ordinære aksjer
- MOTION BLUR FILMS 5 AS100,0 %936 859 445 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.