- Org.nr.
- 929 394 402
- Telefon
- 71 27 60 23
- Adresse
- Nyvegen 3, 6295 Myklebust
- Hovedeier
- KATO INVESTERING AS, 100 %
Driftsresultat1 581 7186,4 % margin
EBITDA2 706 589før av- og nedskrivninger
Årsresultat−373 629−1,5 % margin
Egenkapital5 126 2909,2 % av eiendelene
Myklebust Hvalprodukter AS er et aksjeselskap innen bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt, stiftet 1980.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 394 402
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 14.05.1980
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Nyvegen 3, 6295 Myklebust
- Telefon
- 71 27 60 23
- Kommune
- Ålesund
- Aksjekapital
- 204 000
- Ansatte
- 37
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Myklebust Hvalprodukter AS971 954 213 · ÅLESUND34 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon av varer og tjenester i forbindelse med oppdrett, fiske og fangst.
Tidligere navn
- Myklebust Trading AS19.02.1995 til 26.07.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 23 946 772 | 26 942 298 | 40 956 359 | 34 419 163 | 21 436 813 |
| Annen driftsinntekt | 671 550 | - | 350 000 | - | −291 |
| Sum driftsinntekter | 24 618 322 | 26 942 298 | 41 306 359 | 34 419 163 | 21 436 522 |
| Varekostnad | 11 251 508 | 16 658 275 | 29 119 245 | 30 148 439 | 14 995 014 |
| Lønnskostnad | 4 426 437 | 4 517 047 | 4 294 559 | 2 711 339 | 2 567 991 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 124 871 | 552 553 | 624 796 | 554 018 | 486 496 |
| Annen driftskostnad | 6 233 789 | 5 396 652 | 5 709 676 | 5 331 188 | 5 103 831 |
| Sum driftskostnader | 23 036 604 | 27 124 526 | 39 748 276 | 38 744 983 | 23 153 332 |
| Driftsresultat | 1 581 718 | −182 228 | 1 558 083 | −4 325 821 | −1 716 810 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 8 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 211 024 | - | - |
| Annen renteinntekt | 2 557 | 28 581 | 2 | 407 | 58 158 |
| Annen finansinntekt | 18 115 | 261 225 | 1 155 539 | 704 567 | 24 822 |
| Sum finansinntekter | 20 672 | 289 806 | 1 366 565 | 704 974 | 82 979 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 94 252 | - | 342 934 | - | - |
| Annen rentekostnad | 336 085 | 173 049 | 26 372 | 272 | 23 145 |
| Annen finanskostnad | 1 398 896 | 1 047 040 | 958 159 | 767 685 | 1 436 553 |
| Sum finanskostnader | 1 829 233 | 1 220 090 | 1 327 465 | 767 957 | 1 459 699 |
| Netto finans | −1 808 561 | −930 284 | 39 100 | −62 983 | −1 376 719 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 597 183 | −4 388 803 | −3 093 529 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −680 492 |
| Resultat før skattekostnad | −226 843 | −1 112 512 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 146 786 | −272 377 | 432 169 | 4 143 812 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 165 014 | −8 532 615 | −2 413 037 |
| Årsresultat | −373 629 | −840 135 | 1 165 014 | −8 532 615 | −2 413 037 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −373 629 | −840 135 | 1 165 014 | −8 532 615 | −2 413 037 |
| Totalresultat | −373 629 | −840 135 | 1 165 014 | −8 532 615 | −2 413 037 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 1 165 014 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −373 629 | −840 135 | - | −8 532 615 | −2 413 037 |
| Sum overføringer og disponeringer | −373 629 | −840 135 | 1 165 014 | −8 532 615 | −2 413 037 |
| Utsatt skattefordel | 1 767 624 | 1 914 410 | 1 642 033 | 2 343 723 | 3 182 117 |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 767 624 | 1 914 410 | 1 642 033 | 2 343 723 | 3 182 117 |
| Maskiner og anlegg | 5 976 168 | 6 981 226 | 2 607 803 | 2 777 222 | 2 015 318 |
| Driftsløsøre, inventar o.1 | - | - | 139 389 | 244 986 | 306 736 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 23 250 | 34 250 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 999 418 | 7 015 476 | 2 747 192 | 3 022 208 | 2 322 054 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 89 051 | 109 051 | 109 051 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 72 766 | - | - |
| Investering i datterselskap | 79 051 | 79 051 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 79 051 | 79 051 | 161 817 | 109 051 | 109 051 |
| Sum anleggsmidler | 7 846 093 | 9 008 937 | 4 551 042 | 5 474 982 | 5 613 222 |
| Sum varer | 25 029 303 | 13 728 556 | 7 701 432 | 5 342 304 | 5 247 936 |
| Kundefordringer | 17 563 925 | 16 429 241 | 329 978 | 48 270 | 8 652 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 813 438 | 5 062 936 | 5 579 012 | 360 244 | 2 634 161 |
| Konsernfordringer | - | - | 33 962 125 | 27 315 355 | 13 613 679 |
| Sum fordringer | 22 377 363 | 21 492 177 | 39 871 115 | 27 723 869 | 16 256 493 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 383 883 | 1 721 108 | 471 536 | 137 201 | 2 450 850 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 383 883 | 1 721 108 | 471 536 | 137 201 | 2 450 850 |
| Sum omløpsmidler | 47 790 549 | 36 941 841 | 48 044 083 | 33 203 374 | 23 955 279 |
| Sum eiendeler | 55 636 642 | 45 950 778 | 52 595 125 | 38 678 356 | 29 568 501 |
| Aksjekapital | 204 000 | 204 000 | - | - | - |
| Overkurs | 4 971 040 | 4 971 040 | 4 971 040 | 4 015 466 | 10 386 828 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 175 040 | 5 175 040 | 5 175 040 | 4 219 466 | 10 590 828 |
| Annen egenkapital | −48 751 | 324 879 | 1 165 014 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −48 751 | 324 879 | 1 165 014 | - | - |
| Sum egenkapital | 5 126 290 | 5 499 919 | 6 340 054 | 4 219 466 | 10 590 828 |
| Annen langsiktig gjeld til konsernselskap | - | - | 10 116 110 | 4 498 112 | 4 498 182 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 237 294 | - | - | - | - |
| Langsiktig gjeld konsernselskaper | 43 213 969 | 36 853 926 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 47 451 263 | 36 853 926 | 10 116 110 | 4 498 112 | 4 498 182 |
| Sum langsiktig gjeld | 47 451 263 | 36 853 926 | 10 116 110 | 4 498 112 | 4 498 182 |
| Leverandørgjeld | 1 528 516 | 2 827 621 | 35 147 331 | 22 995 114 | 14 136 647 |
| Skyldige offentlige avgifter | 134 952 | 154 104 | −241 457 | 71 310 | 73 488 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 395 621 | 615 209 | 1 233 087 | 6 894 353 | 269 357 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 059 089 | 3 596 933 | 36 138 961 | 29 960 777 | 14 479 491 |
| Sum gjeld | 50 510 352 | 40 450 859 | 46 255 071 | 34 458 889 | 18 977 673 |
| Sum egenkapital og gjeld | 55 636 642 | 45 950 778 | 52 595 125 | 38 678 356 | 29 568 501 |
| Selskapskapital | - | - | 204 000 | 204 000 | 204 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 15,62▲ | 10,27 | 1,33 | 1,11 | 1,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,85▲ | 7,35 | 7,30 | 8,17 | 1,79 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,2 %▲ | 0,2 % | 6,4 % | −10,6 % | −5,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▲ | −0,7 % | 3,8 % | −12,6 % | −8,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,5 %▲ | −3,1 % | 2,8 % | −24,8 % | −11,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,2 %▼ | 12,0 % | 12,1 % | 10,9 % | 35,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 665 360
- Resultat per ansatt, kroner
- 42 749
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Myklebust Hvalprodukter AS6,4 %
24,6 mill. 37 ansatte 2025
−2 %02468
FATLAND SALG AS−0,2 % 8 329,2 mill.17 ansatte 2025
Nortura SA0,8 % 24 807,4 mill.4 135 ansatte 2025
FATLAND ØLEN AS3,4 % 4 413,5 mill.220 ansatte 2025
Myklebust Hvalprodukter AS6,4 % 24,6 mill.37 ansatte 2025
−2 %02468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Nina Elin Myklebust | 1978 |
| Styrets leder | Dag Narve Myklebust | 1953 |
| Styremedlem | Karsten Ottar Myklebust | 1943 |
| Revisor | ÅLESUND TEAM-REVISJON AS987 210 818 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KATO INVESTERING AS100,0 %Myklebust · 204 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- KATO INVESTERING AS
- KATO FANGST AS100,0 %
- Myklebust Eigedomsselskap AS100,0 %
- Myklebust Hvalprodukter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.