- Org.nr.
- 984 094 493
- Telefon
- 22 51 19 97
- Adresse
- Ullernkammen 12, 0380 Oslo
Driftsresultat256 48861,6 % margin
Årsresultat2 805 276
Egenkapital25 922 95797,8 % av eiendelene
Nalbant Holding AS er et aksjeselskap innen vakttjenester ikke nevnt annet sted, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 094 493
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 02.01.2002
- Registrert
- 15.01.2002
- Adresse
- Ullernkammen 12, 0380 Oslo
- Telefon
- 22 51 19 97
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nalbant Holding AS934 721 292 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering innen ulike bransjer, her inkludert it, Telekom, elektro, tjenesteyting og eiendom.
Tidligere navn
- Nadcom AS15.01.2002 til 19.09.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 416 667 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 416 667 | 0 | 167 125 | - | - |
| Annen driftskostnad | 160 179 | - | - | 115 348 | 202 634 |
| Sum driftskostnader | 160 179 | 123 401 | 159 649 | 115 348 | 202 634 |
| Driftsresultat | 256 488 | −123 401 | 7 476 | −115 348 | −202 634 |
| Annen renteinntekt | 1 504 101 | - | - | 745 032 | 769 771 |
| Annen finansinntekt | 92 330 | - | - | 254 586 | 363 176 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 66 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 1 901 837 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 498 268 | 20 194 524 | 9 397 154 | 999 685 | 1 132 947 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | 190 000 | 100 000 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 445 200 | - | - | - | 224 067 |
| Annen rentekostnad | 6 267 | - | - | 258 | 32 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 2 790 |
| Sum finanskostnader | 451 467 | 2 985 449 | 3 946 299 | 190 258 | 326 888 |
| Netto finans | 3 046 802 | 17 209 075 | 5 450 855 | 809 427 | 806 058 |
| Resultat før skatt | - | 17 085 674 | 5 458 331 | 694 080 | 603 424 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 139 093 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 243 780 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 450 300 | 464 331 |
| Resultat før skattekostnad | 3 303 289 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 498 013 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 2 805 276 | 16 878 752 | 5 321 596 | 450 300 | 464 331 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 450 300 | 464 331 |
| Totalresultat | - | - | - | 450 300 | 464 331 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 7 000 000 | 15 600 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | −6 549 700 | −15 135 669 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 450 300 | 464 331 |
| Tilleggsutbytte | 9 500 000 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | −6 694 724 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 795 400 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 795 400 | - | - | 232 400 | 232 400 |
| Investering i datterselskap | 1 000 000 | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 0 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | - | - | 3 390 648 | 2 859 065 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 210 000 | - | - | - | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | - | - | - | 6 378 076 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 066 067 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 276 067 | - | - | 9 196 163 | 9 700 130 |
| Sum anleggsmidler | 3 071 467 | 3 052 993 | 5 284 057 | 9 428 563 | 9 932 530 |
| Kundefordringer | 520 834 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 967 | - | - | 7 378 621 | 7 047 114 |
| Konsernfordringer | 8 612 559 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 9 137 360 | - | - | 7 378 621 | 7 047 114 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 8 874 982 | 15 192 580 |
| Andre finansielle instrumenter | 10 125 134 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 10 125 134 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 184 781 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 184 781 | - | - | 8 874 982 | 15 192 580 |
| Sum omløpsmidler | 23 447 275 | 29 763 373 | 17 494 037 | 16 253 603 | 22 239 694 |
| Sum eiendeler | 26 518 742 | 32 816 367 | 22 778 094 | 25 682 167 | 32 172 223 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 232 400 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | 200 000 | 200 000 |
| Overkurs | 403 970 | - | - | 403 970 | 403 970 |
| Sum innskutt egenkapital | 603 970 | 603 970 | 603 970 | 603 970 | 603 970 |
| Annen egenkapital | 25 318 987 | - | - | 24 863 363 | 31 413 064 |
| Sum opptjent egenkapital | 25 318 987 | 32 013 711 | 22 034 959 | 24 863 363 | 31 413 064 |
| Sum egenkapital | 25 922 957 | 32 617 681 | 22 638 929 | 25 467 333 | 32 017 034 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | −5 031 | - | - | −2 711 | 16 097 |
| Betalbar skatt | 498 013 | - | - | 212 054 | 139 093 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 5 490 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 102 803 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 595 785 | 198 685 | 139 166 | 214 833 | 155 190 |
| Sum gjeld | 595 785 | 198 685 | 139 166 | 214 833 | 155 190 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 518 742 | - | - | 25 682 167 | 32 172 223 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 39,36▼ | 149,80 | 125,71 | 75,66 | 143,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▲ | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,7 %▼ | 72,2 % | 38,8 % | 3,1 % | 2,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 61,6 % | - | 4,5 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 673,3 % | - | 3 184,2 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,8 %▼ | 99,4 % | 99,4 % | 99,2 % | 99,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nalbant Holding AS61,6 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
AVARN SECURITY AS2,2 % 2 659,2 mill.3 642 ansatte 2025
Verisure AS17,1 % 1 353,3 mill.348 ansatte 2025
SECTOR ALARM AS32,7 % 976,0 mill.23 ansatte 2025
Nalbant Holding AS61,6 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 80.090.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Nadir Nalbant | 1966 |
| Varamedlem | Linda Larsen Nalbant | 1967 |
| Revisor | PKF REVISJON AS837 084 962 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMIAVDELINGEN ØST AS915 635 474 | - |
| Regnskapsfører | ECIT SERVICES AS993 800 139 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NADIR NALBANT100,0 %f. 1966 · Oslo · 200 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Gasellefarmen AS100,0 %818 281 242 · 1 000 000 ordinære aksjer
- HELLO MOBILE AS77,4 %915 837 913 · 226 977 ordinære aksjer
- Partankers XXII AS2,12 %927 973 588 · 212 ordinære aksjer
- Norwegian PSV III AS1,50 %930 522 260 · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.