- Org.nr.
- 818 281 242
- Telefon
- +4799009900
- Adresse
- Lilleakerveien 8, 0283 Oslo
- Hovedeier
- Nalbant Holding AS, 100 %
Driftsresultat−17 377ikke oppgitt
Årsresultat−363 589ikke oppgitt
Egenkapital−1 895 616−28,2 % av eiendelene
Gasellefarmen AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 818 281 242
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.11.2016
- Registrert
- 20.12.2016
- Adresse
- Lilleakerveien 8, 0283 Oslo
- Telefon
- +4799009900
- Postadresse
- Postboks 59 Lilleaker
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Oslo (8 767)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.gasellefarmen.no
Underenheter
1
- Gasellefarmen AS918 349 251 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i selskaper og eiendom, samt rådgivningstjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 17 377 | - | - | 49 619 | 36 526 |
| Sum driftskostnader | 17 377 | 41 880 | 108 107 | 49 619 | 36 526 |
| Driftsresultat | −17 377 | −41 880 | −108 107 | −49 619 | −36 526 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 1 672 | - | - | 492 | 1 217 |
| Annen renteinntekt | 33 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 705 | 1 745 | 1 576 | 492 | 1 217 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 331 507 | 361 590 |
| Annen rentekostnad | 347 916 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 347 916 | 387 976 | 350 751 | 331 507 | 361 590 |
| Netto finans | −346 211 | −386 231 | −349 175 | −331 015 | −360 374 |
| Resultat før skatt | −363 589 | −428 111 | −457 282 | −380 634 | −396 899 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −380 634 | −396 899 |
| Årsresultat | −363 589 | −428 111 | −457 282 | −380 634 | −396 899 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −380 634 | −396 899 |
| Totalresultat | - | - | - | −380 634 | −396 899 |
| Udekket tap | −363 589 | - | - | −380 634 | −396 899 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −380 634 | −396 899 |
| Lønnskostnad | - | 0 | 13 181 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 6 394 000 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern Il, | 35 452 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 257 104 | - | - | 257 104 | 257 104 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 686 556 | - | - | 6 681 596 | 6 651 104 |
| Sum anleggsmidler | 6 686 556 | 6 684 884 | 6 683 162 | 6 681 596 | 6 651 104 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 35 049 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 47 685 | 92 255 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | 35 049 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 30 387 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 30 387 | - | - | 47 685 | 92 255 |
| Sum omløpsmidler | 30 387 | 47 731 | 39 588 | 47 685 | 127 304 |
| Sum eiendeler | 6 716 943 | 6 732 615 | 6 722 750 | 6 729 281 | 6 778 408 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 6 394 000 | 6 394 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 30 492 | - |
| Aksjekapital | 1 000 000 | - | - | 1 000 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 994 430 | 994 430 | 994 430 | 994 430 | 994 430 |
| Udekket tap l, | - | - | - | - | 1 260 431 |
| Udekket tap | 2 890 046 | - | - | 1 641 065 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −2 890 046 | −2 526 458 | −2 098 347 | −1 641 065 | −1 260 431 |
| Sum egenkapital | −1 895 616 | −1 532 028 | −1 103 917 | −646 635 | −266 001 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 7 375 916 | 7 044 409 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 8 612 559 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 612 559 | 8 264 643 | 7 826 667 | 7 375 916 | 7 044 409 |
| Sum gjeld | 8 612 559 | 8 264 643 | 7 826 667 | 7 375 916 | 7 044 409 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 716 943 | - | - | 6 729 281 | 6 778 408 |
| Aksjekapital l, | - | - | - | - | 1 000 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,54▲ | −5,39 | −7,09 | −11,41 | −26,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,2 %▲ | −0,6 % | −1,6 % | −0,7 % | −0,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −28,2 %▼ | −22,8 % | −16,4 % | −9,6 % | −3,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Nadir Nalbant | 1966 |
| Styremedlem | Linda Larsen Nalbant | 1967 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIAVDELINGEN ØST AS915 635 474 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nalbant Holding AS100,0 %Oslo · 1 000 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nalbant Holding AS
- HELLO MOBILE AS77,4 %
- Gasellefarmen AS100,0 %
- Firstcall AS100,0 %
- HAPPY HELPERS AS100,0 %
- HELLO AS100,0 %
- Homely AS53,7 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Firstcall AS100,0 %920 227 538 · 250 000 ordinære aksjer
- HAPPY HELPERS AS100,0 %920 652 638 · 250 000 ordinære aksjer
- HELLO AS100,0 %924 328 371 · 100 000 ordinære aksjer
- Homely AS53,7 %820 227 492 · 260 500 ordinære aksjer
- THE VIKING PLANET AS0,77 %920 878 857 · 7 104 ordinære aksjer
- BAGID AS0,45 %916 574 657 · 18 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.