- Org.nr.
- 926 934 945
- Adresse
- c/o Henri Nevalainen, Orødveien 7, 1792 Tistedal
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−6 003ikke oppgitt
Årsresultat130 176ikke oppgitt
Egenkapital6 609 75198,1 % av eiendelene
Nevamo Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 934 945
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.09.2026
- Stiftet
- 12.03.2021
- Registrert
- 13.04.2021
- Adresse
- c/o Henri Nevalainen, Orødveien 7, 1792 Tistedal
- Kommune
- Halden
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Halden (185)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andeler og deltakelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 6 003 | - | - | 3 508 | 5 572 |
| Sum driftskostnader | 6 003 | 3 504 | 3 500 | 3 508 | 5 572 |
| Driftsresultat | −6 003 | −3 504 | −3 500 | −3 508 | −5 572 |
| Inntekt på inv. i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | - | 150 000 |
| Resultat før skatt | - | 5 992 489 | 316 500 | −3 508 | 144 428 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −3 508 | 144 428 |
| Annen renteinntekt | 172 930 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 172 930 | 5 996 000 | 320 000 | - | 150 000 |
| Annen rentekostnad | 27 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 27 | 7 | - | - | - |
| Netto finans | 172 903 | 5 995 993 | 320 000 | - | 150 000 |
| Resultat før skattekostnad | 166 900 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 36 724 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 130 176 | 5 992 489 | 316 166 | −3 508 | 144 428 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | −3 508 | 144 428 |
| Totalresultat | 130 176 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 130 176 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 130 176 | - | - | −3 508 | 144 428 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 400 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 400 000 | - | - | 244 000 | 244 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 400 000 | 1 400 000 | 244 000 | 244 000 | 244 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 150 000 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | 150 000 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 339 134 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 339 134 | - | - | 20 921 | 24 428 |
| Sum omløpsmidler | 5 339 134 | 5 173 574 | 337 421 | 20 921 | 174 428 |
| Sum eiendeler | 6 739 134 | 6 573 574 | 581 421 | 264 921 | 418 428 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 244 000 | 244 000 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 6 579 751 | - | - | 140 921 | 144 428 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 579 751 | 6 449 574 | 457 087 | 140 921 | 144 428 |
| Sum egenkapital | 6 609 751 | 6 479 574 | 487 087 | 170 921 | 174 428 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 35 383 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 94 000 | - | - | 94 000 | 244 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 129 383 | 94 000 | 94 334 | 94 000 | 244 000 |
| Sum gjeld | 129 383 | 94 000 | 94 334 | 94 000 | 244 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 739 134 | - | - | 264 921 | 418 428 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 41,27▼ | 55,04 | 3,58 | 0,22 | 0,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▲ | 0,01 | 0,19 | 0,55 | 1,40 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,5 %▼ | 167,5 % | 74,8 % | −1,0 % | 34,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,1 %▼ | 98,6 % | 83,8 % | 64,5 % | 41,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Henri Johan Nevalainen | 1984 |
| Regnskapsfører | ØKO DRIFT AS968 644 025 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HENRI JOHAN NEVALAINEN100,0 %f. 1984 · Tistedal · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FLOOR BIDCO AS0,09 %924 600 403 · 1 120 000 preferanse aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.