- Org.nr.
- 919 763 434
- Adresse
- Kanalveien 109, 5068 Bergen
- Hovedeier
- Nistadgruppen AS, 100 %
Driftsresultat189 28657,2 % margin
Årsresultat155 70747,1 % margin
Egenkapital132 79637,4 % av eiendelene
Nistad Gruppen Marken AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 763 434
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 04.10.2017
- Registrert
- 20.10.2017
- Adresse
- Kanalveien 109, 5068 Bergen
- Postadresse
- c/o Nistadgruppen AS, Postboks 23 Kristianborg
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen (4 009)
- Aksjekapital
- 90 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nistad Gruppen Marken AS979 158 939 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drift av fast eiendom, eie aksjer og andeler i andre selskaper med lignende formål og det som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | - | - | 306 439 | 288 338 | 267 882 |
| Sum driftsinntekter | 330 722 | 319 532 | 306 439 | 288 338 | 267 882 |
| Annen driftskostnad | - | 147 417 | 113 583 | 138 044 | 104 549 |
| Sum driftskostnader | 141 436 | 147 417 | 113 583 | 138 044 | 104 549 |
| Driftsresultat | 189 286 | 172 114 | 192 855 | 150 293 | 163 334 |
| Annen renteinntekt | - | - | 9 003 | 1 931 | - |
| Sum finansinntekter | 10 432 | 9 562 | 9 003 | 1 931 | - |
| Netto finans | 10 425 | 9 553 | 9 003 | 1 931 | - |
| Resultat før skatt | 199 711 | 181 667 | 201 858 | 152 225 | 163 334 |
| Skattekostnad på resultat | 44 004 | 39 967 | 44 409 | 33 490 | 35 933 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 157 449 | 118 735 | 127 401 |
| Årsresultat | 155 707 | 141 700 | 157 449 | 118 735 | 127 401 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 157 449 | 118 735 | 127 401 |
| Totalresultat | - | - | 157 449 | 118 735 | 127 401 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 124 800 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 156 000 | 117 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 1 449 | 1 735 | 2 601 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 157 449 | 118 735 | 127 401 |
| Salgsinntekt | 330 722 | 319 532 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 7 | 9 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 22 000 | 22 000 | 22 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 22 000 | 22 000 | 22 000 |
| Eiendom | - | - | 12 016 | - | 12 016 |
| Tomt | - | - | 16 092 | - | 16 092 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 28 108 | 28 108 | 28 108 |
| Sum anleggsmidler | 50 108 | 50 108 | 50 108 | 50 108 | 50 108 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 2 676 | - | 638 |
| Sum fordringer | - | - | 2 676 | - | 638 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 253 130 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 253 130 |
| Sum omløpsmidler | 304 922 | 277 893 | 2 676 | 0 | 253 769 |
| Sum eiendeler | 355 030 | 328 001 | 52 784 | 50 108 | 303 877 |
| Aksjekapital | - | - | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
| Overkurs | - | - | 3 202 | 3 202 | 3 202 |
| Sum innskutt egenkapital | 93 202 | 93 202 | 93 202 | 93 202 | 93 202 |
| Annen egenkapital | - | - | 38 587 | 37 138 | 35 403 |
| Sum opptjent egenkapital | 39 594 | 39 888 | 38 587 | 37 138 | 35 403 |
| Sum egenkapital | 132 796 | 133 090 | 131 789 | 130 340 | 128 605 |
| Gjeld til morselskap | - | - | −291 914 | −236 540 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | −291 914 | −236 540 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | −291 914 | −236 540 | 0 |
| Sertifikatlån | - | - | 200 000 | 150 000 | 160 000 |
| Betalbar skatt | - | - | 409 | 490 | 733 |
| Skattetrekk og offentlige avgifter | - | - | 12 500 | 5 818 | 14 539 |
| Sum kortsiktig gjeld | 222 234 | 194 911 | 212 909 | 156 308 | 175 272 |
| Sum gjeld | 222 234 | 194 911 | −79 005 | −80 232 | 175 272 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 52 784 | 50 108 | 303 877 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,37▼ | 1,43 | 0,01 | 0,00 | 1,45 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,67▲ | 1,46 | −0,60 | −0,62 | 1,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 58,5 %▼ | 95,4 % | 392,4 % | 86,0 % | 53,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 57,2 %▲ | 53,9 % | 62,9 % | 52,1 % | 61,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 47,1 %▲ | 44,3 % | 51,4 % | 41,2 % | 47,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,4 %▼ | 40,6 % | 249,7 % | 260,1 % | 42,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nistad Gruppen Marken AS57,2 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Nistad Gruppen Marken AS57,2 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Birgit Nistad | 1970 |
| Styremedlem | Espen Eikemo Samsonsen | 1972 |
| Styremedlem | Sivert Nistad | 1981 |
| Revisor | STATSAUTORISERT REVISOR TOM OVE OLSEN AS988 918 695 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nistadgruppen AS100,0 %Bergen · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nistad Gruppen Holding AS
- Nistadgruppen AS100,0 %
- Bergen Skipsteknikk AS100,0 %
- ECO ENERGY HOLDING AS100,0 %
- Vestsidevegen AS100,0 %
- Kanalveien 109 AS100,0 %
- Tverrgaten 4 AS100,0 %
- Solhaug Utbygging AS100,0 %
- Nistad Utbygging AS100,0 %
- Skjolddalen 10 AS100,0 %
- KLEPPESTØ TORG HOLDING AS100,0 %
- Nistad Maritime AS100,0 %
- Kanalveien 103 AS100,0 %
- Mindeparken AS100,0 %
- Nistad PD AS100,0 %
- Hardanger Utbygging AS100,0 %
- Trevis Eiendom AS100,0 %
- Kvamskogen Appartment AS100,0 %
- NISTAD M3E AS100,0 %
- KROHNVIKEN DRIFT AS100,0 %
- KONTUR ASKØY AS100,0 %
- Nistad Eiendom AS100,0 %
- Nistad Gruppen Gardermoen AS100,0 %
- ORMLIA TOMT SØR AS100,0 %
- Øyjordneset Industripark AS90,2 %
- Gardermoen Etatbygg AS72,5 %
- Venturie AS67,9 %
- Nistad Gruppen Marken AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.