- Org.nr.
- 988 997 943
- Telefon
- 20 00 72 00
- Adresse
- Sinsenveien 25, 0572 Oslo
- Hovedeier
- NORSK LUTHERSK MISJONSSAMBAND, 100 %
NLM MILJØ AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med brukte varer, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 997 943
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 16.11.2005
- Registrert
- 28.12.2005
- Adresse
- Sinsenveien 25, 0572 Oslo
- Telefon
- 20 00 72 00
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 47
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NLM MILJØ AS918 233 148 · OSLO50 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Skal bidra til et bedre miljø og drives etter Norsk Luthersk Misjonssambands (NLMs) verdier og framstå som et troverdig og profesjonelt alternativ til eksisterende aktører innenfor virksomhetsområdet innsamling, gjenvinning og eksport av gjenbruksprodukter. Drive aktivitet i nær tilknytning eller i samarbeid med NLMs gjenbrukskjede, herunder cafedrift med innslag av gjenbruksartikler, butikkdrift med lønnede og/eller frivillige, eller virksomhet som på ulikt vis kan støtte opp eller skape synergier for NLMs miljø- og ideelle profil. Investere, finansiere og/eller fremleie eiendom/butikklokaler hvor NLM har aktiviteter eller virksomhet.
Tidligere navn
- Misjonssentralen Gjenbruk AS28.12.2005 til 01.11.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 27 018 106 | 26 240 409 | 20 605 457 | 12 051 249 | 5 855 572 |
| Annen driftsinntekt | 469 295 | 551 979 | 615 677 | - | 8 200 |
| Sum driftsinntekter | 27 487 401 | 26 792 388 | 21 221 134 | 12 051 249 | 5 863 772 |
| Varekostnad | 6 521 | 12 631 | 20 219 | 7 444 | 1 429 |
| Lønnskostnad | 10 231 759 | 8 002 329 | 6 482 463 | 5 068 978 | 2 516 026 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 692 643 | 1 488 390 | 1 332 605 | 948 978 | 405 439 |
| Annen driftskostnad | 11 637 284 | 9 247 687 | 7 548 361 | 5 486 122 | 3 107 945 |
| Sum driftskostnader | 23 568 207 | 18 751 037 | 15 383 648 | 11 511 522 | 6 030 839 |
| Driftsresultat | 3 919 194 | 8 041 351 | 5 837 486 | 539 727 | −167 067 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 265 048 | 245 350 | 195 048 | 195 048 | 187 548 |
| Annen renteinntekt | 579 111 | 657 407 | 307 131 | 69 518 | 46 037 |
| Annen finansinntekt | 134 349 | 68 731 | 202 991 | 71 237 | 38 974 |
| Sum finansinntekter | 978 508 | 971 488 | 705 170 | 335 803 | 272 559 |
| Annen rentekostnad | 36 112 | 383 | 43 | - | 48 |
| Annen finanskostnad | 201 022 | 161 727 | 48 174 | 193 176 | 42 680 |
| Sum finanskostnader | 237 134 | 162 110 | 48 217 | 193 176 | 42 728 |
| Netto finans | 741 374 | 809 378 | 656 953 | 142 627 | 229 831 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 62 764 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 62 764 |
| Resultat før skattekostnad | 4 660 568 | 8 850 729 | 6 494 439 | 682 354 | - |
| Skattekostnad | 1 025 512 | 1 948 358 | 349 243 | - | - |
| Årsresultat | 3 635 056 | 6 902 371 | 6 145 196 | 682 354 | 62 764 |
| Ordinært utbytte | - | 7 000 000 | 5 000 000 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 635 056 | −97 630 | 1 145 196 | 682 355 | 62 764 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 635 056 | 6 902 370 | 6 145 196 | 682 355 | 62 764 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 9 980 492 | 10 156 592 | 9 467 750 | 7 987 122 | 4 635 624 |
| Sum varige driftsmidler | 9 980 492 | 10 156 592 | 9 467 750 | 7 987 122 | 4 635 624 |
| Lån til foretak i samme konsern | 7 834 950 | 7 834 950 | 7 834 950 | 7 834 950 | 7 834 950 |
| Andre fordringer | 602 914 | 556 099 | 551 610 | 468 827 | 71 769 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 437 864 | 8 391 049 | 8 386 560 | 8 303 777 | 7 834 950 |
| Sum anleggsmidler | 18 418 356 | 18 547 641 | 17 854 310 | 16 290 899 | 12 470 574 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 1 683 341 | 593 567 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 298 824 | 245 350 | 130 524 | 175 048 | 187 548 |
| Sum fordringer | 2 877 563 | 1 691 591 | 497 072 | 485 940 | 351 731 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 277 644 | 18 826 261 | 16 333 950 | 9 759 136 | 13 804 943 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 277 644 | 18 826 261 | 16 333 950 | 9 759 136 | 13 804 943 |
| Sum omløpsmidler | 17 155 207 | 20 517 852 | 16 831 022 | 10 245 076 | 14 156 674 |
| Sum eiendeler | 35 573 563 | 39 065 493 | 34 685 332 | 26 535 975 | 26 627 248 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 103 000 | 103 000 | 103 000 | 103 000 | 103 000 |
| Annen egenkapital | 30 372 445 | 26 737 389 | 26 835 019 | 25 689 823 | 25 007 468 |
| Sum opptjent egenkapital | 30 372 445 | 26 737 389 | 26 835 019 | 25 689 823 | 25 007 468 |
| Sum egenkapital | 30 475 445 | 26 840 389 | 26 938 019 | 25 792 823 | 25 110 468 |
| Utsatt skatt | 621 506 | 579 029 | 349 243 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 621 506 | 579 029 | 349 243 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 621 506 | 579 029 | 349 243 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 846 752 | 1 637 807 | 1 604 270 | 610 534 | 1 189 293 |
| Betalbar skatt | 983 035 | 1 718 572 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 665 314 | 645 504 | 563 349 | 117 434 | 84 238 |
| Annen kortsiktig gjeld | 981 512 | 7 644 191 | 5 230 451 | 15 185 | 243 249 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 476 613 | 11 646 074 | 7 398 070 | 743 153 | 1 516 780 |
| Sum gjeld | 5 098 119 | 12 225 103 | 7 747 313 | 743 153 | 1 516 780 |
| Sum egenkapital og gjeld | 35 573 564 | 39 065 492 | 34 685 332 | 26 535 976 | 26 627 248 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,83▲ | 1,76 | 2,28 | 13,79 | 9,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,17▼ | 0,46 | 0,29 | 0,03 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,1 %▼ | 24,4 % | 21,4 % | 3,3 % | 0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,3 %▼ | 30,0 % | 27,5 % | 4,5 % | −2,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 13,2 %▼ | 25,8 % | 29,0 % | 5,7 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 85,7 %▲ | 68,7 % | 77,7 % | 97,2 % | 94,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 584 838
- Resultat per ansatt, kroner
- 83 387
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.790.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bent Udnesseter | 1966 |
| Styrets leder | Britt Hansine Egeland Gulbrandsen | 1961 |
| Styremedlem | Bjarte Rydland | 1972 |
| Styremedlem | David Semb | 1985 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | KNIF REGNSKAP AS974 476 495 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Oslo · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NORSK LUTHERSK MISJONSSAMBAND
- RØDDE FOLKEHØGSKOLE AS100,0 %
- Nordborg Skoler AS100,0 %
- VAL PLUSS AS100,0 %
- Norrøna Kristiansund AS100,0 %
- Jakobsbakken Fjellsenter AS100,0 %
- HURDAL VERK FOLKEHØGSKOLE AS100,0 %
- Bærekraftig AS100,0 %
- NLM Valdresveien AS100,0 %
- Drottningborg Eiendom AS100,0 %
- Undeland Misjonsgård AS100,0 %
- Tonstadli Hotell AS100,0 %
- Skilbrei Ungdomssenter AS99,9 %
- RADIO ØST AS99,8 %
- BRUKSHUSET HAMAR AS80,0 %
- FORLAGSHUSET LUNDE AS71,8 %
- NLM MILJØ AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.