- Org.nr.
- 927 586 789
- Adresse
- Sinsenveien 25, 0572 Oslo
- Hovedeier
- NORSK LUTHERSK MISJONSSAMBAND, 100 %
NLM Valdresveien AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 586 789
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.06.2021
- Registrert
- 25.08.2021
- Adresse
- Sinsenveien 25, 0572 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NLM Valdresveien AS927 793 067 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Gjennom utleie og forvaltning av eiendom, å være et redskap for virksomhet tilknyttet Norsk Luthersk Misjonssamband og i avdelinger og selskaper som driver til fordel for denne organisasjonen. Gjennom sin virksomhet skal NLM Valdresveien AS bidra til å fremme NLMs ideelle hovedformål, utbredelse av Guds rike ved forkynnelse av evangeliet og fremme ansvar for misjon nasjonalt og internasjonalt.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 485 626 | - | - | 583 733 | 230 776 |
| Annen driftsinntekt | 38 083 | - | - | 133 336 | - |
| Sum driftsinntekter | 523 709 | 606 596 | 706 680 | 717 069 | 230 776 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 66 148 | - | - | 13 263 | 13 000 |
| Annen driftskostnad | 230 604 | - | - | 304 457 | 85 528 |
| Sum driftskostnader | 296 752 | 350 648 | 298 231 | 317 720 | 98 528 |
| Driftsresultat | 226 957 | 255 948 | 408 449 | 399 349 | 132 249 |
| Annen renteinntekt | 14 745 | - | - | 2 224 | - |
| Annen finansinntekt | 5 107 | - | - | 301 | - |
| Sum finansinntekter | 19 852 | 20 238 | 15 333 | 2 525 | 0 |
| Annen rentekostnad | 6 398 | - | - | 69 | - |
| Sum finanskostnader | 6 398 | 6 504 | 574 | 69 | 0 |
| Netto finans | 13 454 | 13 734 | 14 759 | 2 456 | 0 |
| Resultat før skatt | - | 269 682 | 423 208 | - | 132 249 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 29 106 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 103 143 |
| Resultat før skattekostnad | 240 411 | - | - | 401 805 | - |
| Skattekostnad | 16 929 | - | - | 78 889 | - |
| Årsresultat | 223 482 | 210 272 | 329 828 | 322 916 | 103 143 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 103 143 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 103 143 |
| Udekket tap | 223 482 | - | - | 322 915 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 223 482 | - | - | 322 915 | 103 143 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 990 144 | - | - | 483 323 | 352 001 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 1 | - | - | 1 | 1 |
| Sum varige driftsmidler | 990 145 | - | - | 483 324 | 352 002 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 990 145 | 985 644 | 497 034 | 483 324 | 352 002 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | 99 808 | 38 823 |
| Andre fordringer | 38 072 | - | - | 28 581 | 22 534 |
| Sum fordringer | 38 072 | - | - | 128 389 | 61 356 |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 494 543 | - | - | 356 960 | 58 402 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 494 543 | - | - | 356 960 | 58 402 |
| Sum omløpsmidler | 532 615 | 364 857 | 639 537 | 485 349 | 119 758 |
| Sum eiendeler | 1 522 760 | 1 350 501 | 1 136 571 | 968 673 | 471 760 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 0 | 0 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −7 010 | - | - | −7 010 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 22 990 | 22 990 | 22 990 | 22 990 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 189 640 | - | - | 426 058 | 96 133 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 189 640 | 966 157 | 755 885 | 426 058 | 96 133 |
| Sum egenkapital | 1 212 630 | 989 147 | 778 875 | 449 048 | 126 133 |
| Utsatt skatt | 2 946 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 946 | - | - | 572 | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 245 690 | - | - | 245 690 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 245 690 | - | - | 245 690 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 245 690 | 248 636 | 246 574 | 246 262 | 0 |
| Leverandørgjeld | 11 623 | - | - | 184 730 | - |
| Betalbar skatt | 19 875 | - | - | 77 636 | 29 106 |
| Skyldige offentlige avgifter | 14 145 | - | - | 10 996 | 15 815 |
| Annen kortsiktig gjeld | 18 797 | - | - | - | 245 690 |
| Sum kortsiktig gjeld | 64 440 | 112 718 | 111 122 | 273 362 | 345 627 |
| Sum gjeld | 310 130 | 361 354 | 357 696 | 519 624 | 345 627 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 522 760 | - | - | 968 672 | 471 760 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,27▲ | 3,24 | 5,76 | 1,78 | 0,35 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,26▼ | 0,37 | 0,46 | 1,16 | 2,74 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,2 %▼ | 22,2 % | 40,3 % | 55,8 % | 28,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 43,3 %▲ | 42,2 % | 57,8 % | 55,7 % | 57,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 42,7 %▲ | 34,7 % | 46,7 % | 45,0 % | 44,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,6 %▲ | 73,2 % | 68,5 % | 46,4 % | 26,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ernst Jan Halsne | 1956 |
| Styremedlem | Tom Røsberg | 1948 |
| Styremedlem | Birger Strande | 1955 |
| Regnskapsfører | KNIF REGNSKAP AS974 476 495 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NORSK LUTHERSK MISJONSSAMBAND
- NLM MILJØ AS100,0 %
- RØDDE FOLKEHØGSKOLE AS100,0 %
- Nordborg Skoler AS100,0 %
- VAL PLUSS AS100,0 %
- Norrøna Kristiansund AS100,0 %
- Jakobsbakken Fjellsenter AS100,0 %
- HURDAL VERK FOLKEHØGSKOLE AS100,0 %
- Bærekraftig AS100,0 %
- Drottningborg Eiendom AS100,0 %
- Undeland Misjonsgård AS100,0 %
- Tonstadli Hotell AS100,0 %
- Skilbrei Ungdomssenter AS99,9 %
- RADIO ØST AS99,8 %
- BRUKSHUSET HAMAR AS80,0 %
- FORLAGSHUSET LUNDE AS71,8 %
- NLM Valdresveien AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.