- Org.nr.
- 958 972 334
- Telefon
- 61 21 93 00
- Adresse
- Bergomsvegen 15, 2686 Lom
- Hovedeier
- BRØDRENE BAKKE INVEST AS, 100 %
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat636 0284,7 % margin
EBITDA772 744før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 009 2207,4 % margin
Egenkapital1 535 31610,8 % av eiendelene
Nordal Turistsenter AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 1990.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 958 972 334
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 30.10.1990
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Bergomsvegen 15, 2686 Lom
- Telefon
- 61 21 93 00
- Kommune
- Lom
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 32
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nordal Turistsenter AS974 095 599 · LOM32 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Turistheim, motell, kafeteria, serveringssted, selskapslokaler, samt det som står i forbindelse med dette og annen næringsvirksomhet og aksjetegning i andre selskap.
Tidligere navn
- Nordal Turistheim & Motell AS20.02.1995 til 09.12.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 12 911 042 | 12 614 681 | 12 200 218 | 11 847 251 | 11 358 543 |
| Annen driftsinntekt | 737 506 | 487 130 | 467 962 | 1 282 307 | 478 615 |
| Sum driftsinntekter | 13 648 548 | 13 101 811 | 12 668 180 | 13 129 558 | 11 837 158 |
| Varekostnad | 2 743 509 | 2 854 320 | 2 867 920 | 3 062 400 | 2 308 593 |
| Lønnskostnad | 6 255 374 | 5 887 455 | 5 940 156 | 5 516 138 | 5 193 131 |
| Avskrivning | 136 716 | 130 000 | 124 473 | 74 200 | 87 400 |
| Annen driftskostnad | 3 876 921 | 3 016 383 | 2 759 659 | 3 138 821 | 2 925 706 |
| Sum driftskostnader | 13 012 520 | 11 888 158 | 11 692 208 | 11 791 559 | 10 514 830 |
| Driftsresultat | 636 028 | 1 213 653 | 975 972 | 1 337 999 | 1 322 328 |
| Annen finansinntekt | 1 084 428 | 305 148 | 194 970 | 77 225 | 56 921 |
| Verdiendr. finansielle instrumenter, virkelig verdi | −446 618 | 334 304 | 308 984 | −456 468 | 346 066 |
| Sum finansinntekter | - | - | 503 954 | −379 243 | 402 987 |
| Annen finanskostnad | 10 298 | 8 989 | 12 244 | 6 043 | 4 626 |
| Sum finanskostnader | - | - | 12 244 | 6 043 | 4 626 |
| Netto finans | 627 512 | 630 463 | 491 710 | −385 286 | 398 361 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 467 682 | 952 713 | 1 720 689 |
| Resultat før skattekostnad | 1 263 540 | 1 844 116 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 254 320 | 332 434 | 254 790 | 309 927 | 302 456 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 212 892 | 642 786 | 1 418 233 |
| Årsresultat | 1 009 220 | 1 511 682 | 1 212 892 | 642 786 | 1 418 233 |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | 7 500 000 | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | - | 200 000 | - | 3 000 000 | - |
| Overføringer annen egenkapital | 9 220 | −6 188 318 | 1 212 892 | −2 357 214 | 1 418 233 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 009 220 | 1 511 682 | 1 212 892 | 642 786 | 1 418 233 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | 577 000 | 454 600 | 584 600 | 202 200 | 276 400 |
| Sum varige driftsmidler | 577 000 | 454 600 | 584 600 | 202 200 | 276 400 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 14 054 | 14 054 | 14 054 | 14 054 | 14 054 |
| Andre fordringer | - | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 054 | 714 054 | 714 054 | 714 054 | 714 054 |
| Sum anleggsmidler | 591 054 | 1 168 654 | 1 298 654 | 928 503 | 998 472 |
| Sum varer | - | - | 232 682 | 232 853 | 262 800 |
| Varer | 190 516 | 308 682 | - | - | - |
| Kundefordringer | 565 555 | 719 674 | 688 529 | 282 604 | 178 500 |
| Sum fordringer | 847 415 | 992 343 | 940 852 | 735 142 | 436 224 |
| Markedsbaserte aksjer | 218 906 | 2 766 358 | 2 197 223 | 1 152 548 | 1 270 802 |
| Sum investeringer | 218 906 | 2 766 358 | 2 197 223 | 1 152 548 | 1 270 802 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 12 341 346 | 7 765 746 | 6 279 991 | 5 955 333 | 8 045 310 |
| Sum omløpsmidler | 13 598 183 | 11 833 129 | 9 650 748 | 8 075 876 | 10 015 136 |
| Sum eiendeler | 14 189 237 | 13 001 783 | 10 949 402 | 9 004 379 | 11 013 608 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 12 249 | 8 018 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 12 249 | 8 018 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 435 316 | 1 426 096 | 7 614 414 | 6 401 522 | 8 758 736 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 435 316 | 1 426 096 | 7 614 414 | 6 401 522 | 8 758 736 |
| Sum egenkapital | 1 535 316 | 1 526 096 | 7 714 414 | 6 501 522 | 8 858 736 |
| Utsatt skatt | 3 122 | 1 369 | 3 495 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 122 | 1 369 | 3 495 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 495 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 485 155 | 385 479 | 430 111 | 747 379 | 457 420 |
| Betalbar skatt | 252 567 | 334 560 | 239 046 | 314 158 | 306 567 |
| Skyldige offentlige avgifter | 336 640 | 367 976 | 403 838 | 301 582 | 558 045 |
| Utbytte | 1 000 000 | 7 500 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 576 437 | 2 886 303 | 2 158 498 | 1 139 738 | 832 840 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 650 799 | 11 474 318 | 3 231 493 | 2 502 857 | 2 154 872 |
| Sum gjeld | 12 653 921 | 11 475 687 | 3 234 988 | 2 502 857 | 2 154 872 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 189 237 | 13 001 783 | 10 949 402 | 9 004 379 | 11 013 608 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,07▲ | 1,03 | 2,99 | 3,23 | 4,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 8,24▲ | 7,52 | 0,42 | 0,38 | 0,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,7 %▼ | 15,5 % | 14,8 % | 9,6 % | 15,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▼ | 9,3 % | 7,7 % | 10,2 % | 11,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,4 %▼ | 11,5 % | 9,6 % | 4,9 % | 12,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,8 %▼ | 11,7 % | 70,5 % | 72,2 % | 80,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 426 517
- Resultat per ansatt, kroner
- 19 876
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nordal Turistsenter AS4,7 %
13,6 mill. 32 ansatte 2025
−10 %01020
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.82 ansatte 2025
Nordal Turistsenter AS4,7 % 13,6 mill.32 ansatte 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.197 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.67 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jehans Bakke | 1988 |
| Styrets leder | Anne Marie Nordal Bakke | 1960 |
| Styremedlem | Tor Gaute Nordal | 1965 |
| Styremedlem | Lars Bakke | 1959 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BRØDRENE BAKKE INVEST AS100,0 %Lom · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BRØDRENE BAKKE INVEST AS
- Nordal Turistsenter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 928 254 631 · 10 ordinære aksjer
- VISIT JOTUNHEIMEN AS1,39 %915 613 020 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.