- Org.nr.
- 993 416 614
- Adresse
- Terminalgata 181, 9019 Tromsø
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat−11 320ikke oppgitt
Årsresultat−7 676ikke oppgitt
Egenkapital381 567100,0 % av eiendelene
Ansatte19i Aa‑registeret
Nordlys Terminalen AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 993 416 614
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.11.2008
- Registrert
- 20.12.2008
- Adresse
- Terminalgata 181, 9019 Tromsø
- Kommune
- Tromsø
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nordlys Terminalen AS937 540 914 · TROMSØ19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive transportvirksomhet av gods på vei, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
Tidligere navn
- Skolebyggutleie AS20.12.2008 til 30.01.2020
- Firmadok AS30.01.2020 til 28.11.2020
- MALTE EIENDOM AS28.11.2020 til 14.04.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad Il, | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 11 320 | - | - | 9 220 | 8 593 |
| Sum driftskostnader | 11 320 | 28 332 | 9 785 | 9 220 | 8 593 |
| Driftsresultat | −11 320 | −28 332 | −9 785 | −9 220 | −8 593 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 1 067 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 1 154 | - | - | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 1 154 | 1 083 | 1 039 | 0 | 1 067 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 1 154 | 1 083 | 1 039 | 0 | 1 067 |
| Resultat før skatt | - | −27 249 | −8 746 | - | −7 526 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 891 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −5 635 |
| Resultat før skattekostnad | −10 166 | - | - | −9 220 | - |
| Skattekostnad l, | - | - | - | −138 | - |
| Skattekostnad | −2 490 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −7 676 | −21 016 | −6 593 | −9 082 | −5 635 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −5 635 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −5 635 |
| Udekket tap | −7 676 | - | - | 0 | - |
| Annen egenkapital | - | - | - | −9 082 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −9 082 | −5 635 |
| Utsatt skattefordel | 74 320 | - | - | - | 63 305 |
| Sum immaterielle eiendeler | 74 320 | - | - | 63 443 | 63 305 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | - | - | 351 706 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 351 706 | - |
| Sum anleggsmidler | 74 320 | 387 294 | 408 444 | 415 149 | 63 305 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 992 | - | - | 1 702 | 1 638 |
| Konsernfordringer | 305 255 | - | - | 0 | 360 990 |
| Sum fordringer | 307 247 | - | - | 1 702 | 362 628 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum omløpsmidler | 307 247 | 1 948 | 1 814 | 1 702 | 362 628 |
| Sum eiendeler | 381 567 | 389 242 | 410 258 | 416 851 | 425 933 |
| Utsatt skattefordel Il, | - | - | - | 63 443 | - |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 311 082 | - | - | 311 082 | 311 082 |
| Sum innskutt egenkapital | 411 082 | 411 082 | 411 082 | 411 082 | 411 082 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 5 769 | 14 851 |
| Udekket tap | 29 515 | - | - | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −29 515 | −21 840 | −824 | 5 769 | 14 851 |
| Sum egenkapital | 381 567 | 389 242 | 410 258 | 416 851 | 425 933 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 381 567 | - | - | 416 851 | 425 933 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,6 %▲ | −6,8 % | −2,1 % | −2,2 % | −1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 0
- Resultat per ansatt, kroner
- −596
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arild Sand | 1972 |
| Styrets leder | Arild Sand | 1972 |
| Styremedlem | Maarten Beck | 1962 |
| Regnskapsfører | TALERA OSLO AS927 658 135 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SANDS HOLDING AS50,0 %Levanger · 50 A-aksjer
- SANDS HOLDING AS50,0 %Levanger · 50 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.