- Org.nr.
- 957 720 412
- Telefon
- 63 89 02 00
- Adresse
- c/o BORI BBL, Tærudgata 16, 2004 Lillestrøm
Driftsresultat740 35546,9 % margin
Årsresultat265 34716,8 % margin
Egenkapital−5 251 007−143,2 % av eiendelene
NORDRE RUNNI BORETTSLAG II er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1966.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 957 720 412
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 09.05.1966
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- c/o BORI BBL, Tærudgata 16, 2004 Lillestrøm
- Telefon
- 63 89 02 00
- Postadresse
- c/o BORI BBL, Postboks 323
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Lillestrøm (975)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.bori.no
Underenheter
1
- NORDRE RUNNI BORETTSLAG II923 645 454 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 822 768 |
| Sum driftsinntekter | 1 579 488 | 1 474 210 | 1 300 826 | 869 648 | 822 768 |
| Lønnskostnad | - | 37 653 | 37 653 | 28 525 | 28 525 |
| Annen driftskostnad | - | 740 654 | 1 383 960 | 585 666 | 4 651 079 |
| Sum driftskostnader | 839 133 | 782 857 | 1 421 613 | 614 191 | 4 679 605 |
| Driftsresultat | 740 355 | 691 353 | −120 787 | 255 457 | −3 856 837 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 4 953 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 953 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 123 680 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 123 680 |
| Resultat før skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | −3 975 563 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −3 975 563 |
| Årsresultat | 265 347 | 199 395 | −512 801 | 18 505 | −3 975 564 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −3 975 564 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −3 975 564 |
| Avskrivninger | - | 4 550 | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 2 900 960 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 2 900 960 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 3 360 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 3 360 |
| Sum anleggsmidler | 2 930 970 | 2 938 770 | 2 904 320 | 2 904 320 | 2 904 320 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 8 152 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 65 068 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 73 220 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 226 114 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 226 114 |
| Sum omløpsmidler | 736 456 | 497 073 | 453 685 | 364 650 | 299 333 |
| Sum eiendeler | 3 667 426 | 3 435 843 | 3 358 005 | 3 268 969 | 3 203 653 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 2 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −5 223 453 |
| Sum opptjent egenkapital | - | −5 518 353 | −5 717 749 | −5 204 948 | 5 223 453 |
| Sum egenkapital | −5 251 007 | −5 516 353 | −5 715 749 | −5 202 948 | −5 221 453 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 7 900 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 482 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 8 382 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 722 324 | 8 837 984 | 8 946 643 | 8 365 426 | 8 382 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 14 581 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 28 525 |
| Sum kortsiktig gjeld | 196 108 | 114 213 | 127 111 | 106 491 | 43 106 |
| Sum gjeld | 8 918 432 | 8 952 196 | 9 073 754 | 8 471 917 | 8 425 106 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 3 203 653 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,76▼ | 4,35 | 3,57 | 3,42 | 6,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,70▼ | −1,62 | −1,59 | −1,63 | −1,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,8 %▲ | 20,4 % | −3,6 % | 7,9 % | −120,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 46,9 % | 46,9 % | −9,3 % | 29,4 % | −468,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,8 %▲ | 13,5 % | −39,4 % | 2,1 % | −483,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −143,2 %▲ | −160,6 % | −170,2 % | −159,2 % | −163,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NORDRE RUNNI BORETTSLAG II46,9 %
1,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
NORDRE RUNNI BORETTSLAG II46,9 % 1,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lill Feyling-Gruber | 1976 |
| Styremedlem | Roy Syvertsen | 1960 |
| Styremedlem | Tonje Merethe Hilmarsen | 1987 |
| Varamedlem | Hege Karlsrud | 1972 |
| Revisor | SLM REVISJON AS972 412 112 | - |
| Regnskapsfører | BORI BBL989 987 011 | - |
| Forretningsfører | BORI BBL989 987 011 | - |