- Org.nr.
- 946 495 441
- Telefon
- 51 84 95 00
- Adresse
- Zetlitzveien 2, 4017 Stavanger
Driftsresultat−2 080 892−38,1 % margin
Årsresultat−2 679 779−49,1 % margin
Egenkapital−4 333 434−25,9 % av eiendelene
Nøtteveien Borettslag er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1975.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 946 495 441
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 12.05.1975
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Zetlitzveien 2, 4017 Stavanger
- Telefon
- 51 84 95 00
- Postadresse
- c/o Bate boligbyggelag, Postboks 88 Sentrum
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Stavanger (1 902)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.bate.no
Underenheter
1
- Nøtteveien Borettslag922 229 392 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 5 456 176 | 4 806 737 | 4 144 996 | 3 723 715 | 3 450 552 |
| Sum driftsinntekter | 5 456 176 | 4 806 737 | 4 144 996 | 3 723 715 | 3 450 552 |
| Lønnskostnad | 207 662 | 207 662 | 176 855 | 177 996 | 175 714 |
| Annen driftskostnad | 7 329 405 | 3 772 018 | 5 424 385 | 3 422 683 | 2 331 175 |
| Sum driftskostnader | 7 537 068 | 3 979 680 | 5 601 241 | 3 600 679 | 2 506 890 |
| Driftsresultat | −2 080 892 | 827 058 | −1 456 245 | 123 035 | 943 662 |
| Sum finansinntekter | 63 294 | 55 821 | 76 144 | 12 139 | 1 338 |
| Sum finanskostnader | 662 181 | 688 471 | 523 555 | 247 286 | 166 666 |
| Netto finans | 598 887 | 632 651 | 447 410 | 235 147 | 165 329 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 456 244 | 123 036 | 943 663 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 456 244 | 123 036 | 943 663 |
| Årsresultat | −2 679 779 | 194 407 | −1 903 655 | −112 112 | 778 333 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 12 958 854 | 12 958 854 | 12 958 854 | 12 958 854 | 12 958 854 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 12 958 854 | 12 958 854 | 12 958 854 |
| Sum anleggsmidler | 12 958 854 | 12 958 854 | 12 958 854 | 12 958 854 | 12 958 854 |
| Kundefordringer | 14 064 | 22 345 | 4 038 | 31 869 | 14 642 |
| Andre fordringer | 156 286 | 186 000 | 166 176 | 148 030 | 131 574 |
| Sum fordringer | - | - | 170 214 | 179 899 | 146 216 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 613 291 | 1 508 562 | 2 340 451 | 851 809 | 1 840 292 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 2 340 451 | 851 809 | 1 840 292 |
| Sum omløpsmidler | 3 783 641 | 1 716 907 | 2 510 665 | 1 031 708 | 1 986 508 |
| Sum eiendeler | 16 742 495 | 14 675 761 | 15 469 519 | 13 990 562 | 14 945 362 |
| Selskapskapital | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 |
| Sum innskutt egenkapital | - | - | 7 500 | 7 500 | 7 500 |
| Annen egenkapital | −4 340 934 | −1 661 155 | −1 855 562 | 48 093 | 160 205 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −1 855 562 | 48 093 | 160 205 |
| Sum egenkapital | −4 333 434 | −1 653 655 | −1 848 062 | 55 593 | 167 705 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 15 775 000 | 11 863 594 | 12 218 694 | 9 530 729 | 10 353 021 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 124 500 | 4 124 500 | 4 124 500 | 4 124 500 | 4 124 500 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 16 343 194 | 13 655 229 | 14 477 521 |
| Sum langsiktig gjeld | 19 899 500 | 15 988 094 | 16 343 194 | 13 655 229 | 14 477 521 |
| Leverandørgjeld | 1 128 934 | 267 186 | 921 143 | 221 859 | 210 354 |
| Annen kortsiktig gjeld | 47 495 | 74 137 | 53 244 | 57 881 | 89 781 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 176 429 | 341 323 | 974 387 | 279 740 | 300 136 |
| Sum gjeld | 21 075 929 | 16 329 417 | 17 317 581 | 13 934 969 | 14 777 657 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 742 495 | 14 675 761 | 15 469 519 | 13 990 562 | 14 945 362 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,22▼ | 5,03 | 2,58 | 3,69 | 6,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,86▲ | −9,87 | −9,37 | 250,66 | 88,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −12,8 %▼ | 5,9 % | −9,4 % | 0,9 % | 6,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −38,1 %▼ | 17,2 % | −35,1 % | 3,3 % | 27,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −49,1 %▼ | 4,0 % | −45,9 % | −3,0 % | 22,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −25,9 %▼ | −11,3 % | −11,9 % | 0,4 % | 1,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nøtteveien Borettslag−38,1 %
5,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Nøtteveien Borettslag−38,1 % 5,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torunn Bødtker | 1960 |
| Styremedlem | Wenche Lura | 1967 |
| Styremedlem | Jardtrud Haugsland | 1974 |
| Styremedlem | Bernt Owe Aspelund | 1970 |
| Varamedlem | Isak Ulvnes | 1996 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | BATE BOLIGBYGGELAG952 090 275 | - |
| Forretningsfører | BATE BOLIGBYGGELAG952 090 275 | - |