- Org.nr.
- 918 185 127
- Adresse
- c/o Helle Lauritzen, Ansgar Sørlies vei 8, 0576 Oslo
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−191 225ikke oppgitt
Årsresultat5 082 480ikke oppgitt
Egenkapital6 696 96499,7 % av eiendelene
NYE HE-ES HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 185 127
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 10.10.2016
- Registrert
- 14.12.2016
- Adresse
- c/o Helle Lauritzen, Ansgar Sørlies vei 8, 0576 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Oslo (14 317)
- Aksjekapital
- 108 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i eiendommer, aksjer, verdipapirer og hva som dermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 191 225 | 14 766 | 13 539 | 13 618 | 11 514 |
| Sum driftskostnader | 191 225 | 14 766 | 13 539 | 13 618 | 11 514 |
| Driftsresultat | −191 225 | −14 766 | −13 539 | −13 618 | −11 514 |
| Annen renteinntekt | 71 943 | 23 970 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 5 060 392 | 30 000 | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 158 958 | 4 400 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 5 291 293 | 58 370 | 115 962 | 35 424 | 83 358 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | 7 326 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 30 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 30 | 7 326 | 61 800 | 107 587 | 61 028 |
| Netto finans | 5 291 263 | 51 044 | 54 162 | −72 163 | 22 330 |
| Resultat før skatt | 5 100 037 | 36 278 | 40 623 | −85 781 | 10 817 |
| Skattekostnad på resultat | 17 557 | 1 463 | - | - | −4 982 |
| Årsresultat | 5 082 480 | 34 815 | 40 623 | −85 781 | 15 799 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 082 480 | 34 815 | - | - | - |
| Totalresultat | 5 082 480 | 34 815 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 699 500 | 200 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 4 382 980 | −165 185 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 082 480 | 34 815 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Markedsbaserte aksjer | 5 443 780 | 1 566 487 | - | - | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | 251 400 | 220 750 | - | - | - |
| Sum investeringer | 5 695 180 | 1 787 237 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 024 980 | 533 848 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 024 980 | 533 848 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 6 720 160 | 2 321 085 | 2 484 807 | 2 444 184 | 2 529 964 |
| Sum eiendeler | 6 720 160 | 2 321 086 | 2 484 807 | 2 444 184 | 2 529 964 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | 1 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 1 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | - | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 108 000 | 108 000 | - | - | - |
| Beholdning av egne aksjer | −54 000 | −54 000 | - | - | - |
| Overkurs | −1 604 | −1 604 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 52 396 | 52 396 | 52 396 | 52 396 | 52 396 |
| Annen egenkapital | 6 644 568 | 2 261 588 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 644 568 | 2 261 588 | 2 426 773 | 2 386 150 | 2 471 930 |
| Sum egenkapital | 6 696 964 | 2 313 984 | 2 479 169 | 2 438 546 | 2 524 326 |
| Betalbar skatt | 17 557 | 1 463 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 639 | 5 639 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 23 196 | 7 102 | 5 638 | 5 638 | 5 638 |
| Sum gjeld | 23 196 | 7 102 | 5 638 | 5 638 | 5 638 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 720 160 | 2 321 086 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 289,71▼ | 326,82 | 440,72 | 433,52 | 448,73 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 112,8 %▲ | 1,8 % | 4,2 % | 0,9 % | 2,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,7 % | 99,7 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Helle Lauritzen | 1977 |
| Regnskapsfører | REVISJONSFIRMAET ÅSVANG & CO AS987 679 026 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NYE HE-ES HOLDING AS50,0 %Oslo · 10 ordinære aksjer
- HELLE LAURITZEN50,0 %f. 1977 · Oslo · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- NYE HE-ES HOLDING AS50,0 %918 185 127 · 10 ordinære aksjer
- 932 054 841 · 16 064 ordinære aksjer
- 921 532 059 · 7 662 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.