- Org.nr.
- 989 169 963
- Adresse
- Nystrandvegen 128A, 3944 Porsgrunn
Driftsresultat−858 896ikke oppgitt
Årsresultat−981 089ikke oppgitt
Egenkapital16 748 75899,2 % av eiendelene
Nystrand Holding AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 169 963
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 01.11.2005
- Registrert
- 31.01.2006
- Adresse
- Nystrandvegen 128A, 3944 Porsgrunn
- Kommune
- Porsgrunn
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nystrand Holding AS917 132 534 · PORSGRUNN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og bestyre aksjer og eieparter i andre selskaper og alt som knytter seg til dette samt ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 573 626 | - | - | 591 423 | 585 546 |
| Avskrivning på driftsmidler | - | - | - | 107 460 | 113 250 |
| Annen driftskostnad | 285 270 | - | - | 126 439 | 142 279 |
| Sum driftskostnader | 858 896 | 871 267 | 797 825 | 825 322 | 841 075 |
| Driftsresultat | −858 896 | −756 267 | −797 825 | −821 666 | −841 075 |
| Mottatt konsernbidrag | 167 037 | - | - | 344 513 | 338 007 |
| Annen finansinntekt | 112 461 | - | - | 96 307 | 57 818 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 76 395 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 355 893 | 801 554 | 953 003 | 440 820 | 395 825 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 477 963 | - | - | 2 769 465 | 4 097 871 |
| Annen finanskostnad | 124 | - | - | 7 854 | 59 |
| Sum finanskostnader | 478 087 | 1 520 083 | 2 493 510 | 2 777 319 | 4 097 930 |
| Netto finans | −122 194 | −718 529 | −1 540 507 | −2 336 498 | −3 702 105 |
| Resultat før skatt | - | −1 474 796 | −2 338 332 | −3 158 164 | −4 543 180 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −3 158 164 | −4 543 180 |
| Resultat før skattekostnad | −981 089 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −981 089 | −1 474 796 | −2 338 332 | −3 158 164 | −4 543 180 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −981 089 | - | - | −3 158 164 | −4 543 180 |
| Totalresultat | −981 089 | - | - | −3 158 164 | −4 543 180 |
| Overført fra annen egenkapital | −981 089 | - | - | −3 158 164 | −4 543 180 |
| Sum overføringer og disponeringer | −981 089 | - | - | −3 158 164 | −4 543 180 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 3 656 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 115 000 | 0 | 3 656 | - |
| Investering i datterselskap | 2 187 500 | - | - | 2 794 480 | 2 794 480 |
| Lån til foretak i samme konsern l, | - | - | - | - | 8 043 111 |
| Lån til foretak i samme konsern | 8 269 450 | - | - | 8 619 450 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet l, | - | - | - | - | 100 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 40 000 | 40 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 3 896 075 | - | - | 3 781 492 | 3 844 052 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 353 025 | - | - | 15 335 422 | 14 921 644 |
| Sum anleggsmidler | 14 353 025 | 14 238 055 | 14 470 959 | 15 335 422 | 15 029 104 |
| Andre kortsiktige fordringer | 789 490 | - | - | 354 199 | 672 338 |
| Sum fordringer | 789 490 | - | - | 354 199 | 672 338 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 736 848 | - | - | 7 868 855 | 12 084 137 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 736 848 | - | - | 7 868 855 | 12 084 137 |
| Sum omløpsmidler | 2 526 338 | 3 587 151 | 5 432 197 | 8 223 055 | 12 756 475 |
| Sum eiendeler | 16 879 363 | 17 825 206 | 19 903 156 | 23 558 477 | 27 785 579 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 107 460 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 107 460 |
| å kr 1 000 ) | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 1 532 237 | - | - | 1 532 237 | 1 532 237 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 632 237 | 1 632 237 | 1 632 237 | 1 632 237 | 1 632 237 |
| Annen egenkapital | 15 116 521 | - | - | 21 807 023 | 25 985 187 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 116 521 | 16 097 610 | 18 147 407 | 21 807 023 | 25 985 187 |
| Sum egenkapital | 16 748 758 | 17 729 847 | 19 779 644 | 23 439 260 | 27 617 424 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | −2 845 | - | - | 4 478 | 4 494 |
| Skyldige offentlige avgifter | 51 869 | - | - | 51 818 | 50 864 |
| Utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 81 581 | - | - | 62 920 | 112 796 |
| Sum kortsiktig gjeld | 130 605 | 95 359 | 123 512 | 119 216 | 168 154 |
| Sum gjeld | 130 605 | 95 359 | 123 512 | 119 216 | 168 154 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 879 363 | - | - | 23 558 477 | 27 785 579 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 19,34▼ | 37,62 | 43,98 | 68,98 | 75,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,9 %▼ | 0,2 % | 0,7 % | −1,5 % | −1,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −657,6 % | - | −22 474,5 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −1 282,4 % | - | −86 383,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,2 %▼ | 99,5 % | 99,4 % | 99,5 % | 99,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tom Helgesen | 1956 |
| Varamedlem | Gunn Helgesen | 1958 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOM HELGESEN100,0 %f. 1956 · Porsgrunn · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Helgesen AS100,0 %982 830 842 · 10 ordinære aksjer
- PITEÅ HOLDING AS53,8 %991 210 245 · 26 900 ordinære aksjer
- SBVP Holding AS23,4 %913 735 854 · 17 550 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.