- Org.nr.
- 913 735 854
- Adresse
- Porselensvegen 16, 3920 Porsgrunn
- Bransje
- Produksjon av klokker og ur
Driftsresultat−26 948ikke oppgitt
Årsresultat−1 237 735ikke oppgitt
Egenkapital−21 675 110−3 630 671,7 % av eiendelene
SBVP Holding AS er et aksjeselskap innen produksjon av klokker og ur, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 735 854
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 30.05.2014
- Registrert
- 17.06.2014
- Adresse
- Porselensvegen 16, 3920 Porsgrunn
- Kommune
- Porsgrunn
- Aksjekapital
- 75 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie, kjøp og salg av aksjer i andre selskaper, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 26 948 | - | - | 23 122 | 47 068 |
| Sum driftskostnader | 26 948 | 27 066 | 20 097 | 23 122 | 47 068 |
| Driftsresultat | −26 948 | −27 066 | −20 097 | −23 122 | −47 068 |
| Resultat før skatt | - | −1 691 012 | −20 097 | −23 122 | −3 867 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −23 122 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 100 000 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 393 588 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 717 199 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 210 787 | 1 663 947 | - | - | −43 201 |
| Netto finans | −1 210 787 | −1 663 946 | 0 | - | 43 201 |
| Resultat før skattekostnad | −1 237 735 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −1 237 735 | −1 691 012 | −20 097 | −23 122 | −3 867 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 237 735 | - | - | −23 122 | - |
| Totalresultat | −1 237 735 | - | - | −23 122 | - |
| Udekket tap | −1 237 735 | - | - | −23 122 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 237 735 | - | - | −23 122 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 597 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 597 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 597 | 597 | 597 | 0 | 256 |
| Sum eiendeler | 597 | 100 597 | 100 597 | 100 000 | 100 256 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 100 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 100 000 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Aksjekapital | 75 000 | - | - | 75 000 | - |
| Overkurs | 10 094 854 | - | - | 10 094 854 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 000 | - | - | −10 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 10 159 854 | 10 159 854 | 10 159 854 | 10 159 854 | 10 159 854 |
| Udekket tap | 31 834 963 | - | - | 28 886 119 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −31 834 963 | −30 597 228 | −28 906 216 | −28 886 119 | −28 862 997 |
| Sum egenkapital | −21 675 110 | −20 437 375 | −18 746 362 | −18 726 265 | −18 703 143 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 39 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 21 652 953 | - | - | 18 826 227 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 21 652 953 | - | - | 18 826 265 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 21 652 953 | 20 532 934 | 18 846 959 | 18 826 265 | 18 800 687 |
| Leverandørgjeld | 22 753 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 22 753 | 5 038 | - | - | 2 713 |
| Sum gjeld | 21 675 706 | 20 537 971 | 18 846 959 | 18 826 265 | 18 803 399 |
| Sum egenkapital og gjeld | 597 | - | - | 100 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,03▼ | 0,12 | - | - | 0,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,00 | −1,00 | −1,01 | −1,01 | −1,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −53,3 %▼ | −26,9 % | −20,0 % | −23,1 % | −46,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −3 630 671,7 %▼ | −20 316,1 % | −18 635,1 % | −18 726,3 % | −18 655,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Steinar Alvær | 1963 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEINAR ALVÆR25,3 %f. 1963 · 11526 Stockholm · 19 000 ordinære aksjer
- Nystrand Holding AS23,4 %Porsgrunn · 17 550 ordinære aksjer
- Stålstaden Aktiebolag18,9 %14 200 ordinære aksjer
- SA NORTH HOLDING AB16,3 %12 200 ordinære aksjer
- Porsgrunn · 5 850 ordinære aksjer
- NILS HÅKAN OSCAR ISACCSSON4,27 %3 200 ordinære aksjer
- Vendela Andersson2,00 %1 500 ordinære aksjer
- Alexandra Andersson2,00 %113 21, Stockholm · 1 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ALF LIE HOLDING AS75,6 %997 380 193 · 198 727 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.