- Org.nr.
- 992 071 680
- Adresse
- Batteriveien sør 9, 4580 Lyngdal
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−273 207
EBITDA−35 154før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 049 094
Egenkapital14 138 80392,6 % av eiendelene
O AAS HOLDING AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 071 680
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.09.2007
- Registrert
- 18.12.2007
- Adresse
- Batteriveien sør 9, 4580 Lyngdal
- Kommune
- Lyngdal
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- O AAS HOLDING AS913 616 251 · LYNGDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Oppføring, kjøp, utvikling, salg og utleie av bygg og eiendommer, utleie av maskiner og utstyr, konsulentvirksomhet samt investering i aksjer og andeler samt hva dermed kan forbindes.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 94 300 | 182 400 | 218 200 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 94 300 | 182 400 | 218 200 | - | - |
| Ordinære avskrivninger | 238 053 | 238 053 | 213 053 | 19 000 | - |
| Andre driftskostnader | 129 454 | 108 956 | 155 592 | 58 954 | 14 279 |
| Sum driftskostnader | 367 507 | 347 009 | 368 645 | 77 954 | 14 279 |
| Driftsresultat | −273 207 | −164 609 | −150 445 | −77 954 | −14 279 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 146 200 | 125 120 | 100 123 | 12 000 000 | 4 000 000 |
| Annen renteinntekt | 8 314 | 116 774 | 65 053 | - | - |
| Andre finansinntekter | 15 907 | 12 108 | 3 097 | - | - |
| Sum finansinntekter | 170 421 | 254 002 | 168 273 | 12 000 000 | 4 000 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | 1 573 | 29 385 | 21 898 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 1 955 000 | - | - | - | - |
| Andre finanskostnader | 16 125 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 971 125 | - | 1 573 | 29 385 | 21 898 |
| Netto finans | −1 800 704 | 254 002 | 166 699 | 11 970 615 | 3 978 102 |
| Resultat før skatt | - | - | 16 254 | 11 892 662 | 3 963 823 |
| Resultat før skattekostnad | −2 073 910 | 89 394 | - | - | - |
| Skattekostnad | −24 816 | 17 959 | 3 543 | 55 586 | 13 754 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 12 711 | 11 837 076 | 3 950 069 |
| Årsresultat | −2 049 094 | 71 435 | 12 711 | 11 837 076 | 3 950 069 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 049 094 | 71 435 | 12 711 | 11 837 076 | 3 950 069 |
| Totalresultat | −2 049 094 | 71 435 | 12 711 | 11 837 076 | 3 950 069 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 5 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 71 435 | 12 711 | 11 837 076 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −2 049 094 | - | - | - | −1 049 931 |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 049 094 | 71 435 | 12 711 | 11 837 076 | 3 950 069 |
| Maskiner og anlegg | 1 605 894 | 1 843 947 | 2 082 000 | 1 181 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 605 894 | 1 843 947 | 2 082 000 | 1 181 000 | - |
| Investering i datterselskap | 634 000 | 634 000 | 634 000 | 634 000 | 634 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 6 678 933 | 6 713 813 | 6 513 690 | 18 163 690 | 2 874 530 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 2 800 000 | 3 500 000 | - | - | 4 000 000 |
| Andre aksjer | 630 000 | 2 601 125 | 116 125 | 16 125 | 16 125 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 756 933 | 13 462 938 | 7 277 815 | 18 827 815 | 7 538 655 |
| Sum anleggsmidler | 12 362 827 | 15 306 885 | 9 359 815 | 20 008 815 | 7 538 655 |
| Eiendomsprosjekter | 2 321 816 | 2 321 816 | 2 321 816 | 2 321 816 | 2 321 816 |
| Sum varer | 2 321 816 | 2 321 816 | 2 321 816 | 2 321 816 | 2 321 816 |
| Kundefordringer | 7 875 | 228 000 | 268 750 | - | - |
| Andre fordringer | - | - | 282 043 | 309 834 | 3 077 |
| Konsernfordringer | 171 812 | 147 221 | 118 476 | - | - |
| Sum fordringer | 179 687 | 375 221 | 669 269 | 309 834 | 3 077 |
| Bankinnskudd | 399 578 | 142 564 | 5 286 475 | 509 436 | 742 109 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 399 578 | 142 564 | 5 286 475 | 509 436 | 742 109 |
| Sum omløpsmidler | 2 901 081 | 2 839 601 | 8 277 560 | 3 141 086 | 3 067 002 |
| Sum eiendeler | 15 263 908 | 18 146 486 | 17 637 375 | 23 149 901 | 10 605 658 |
| å kr 200) | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 14 038 803 | 16 087 897 | 16 016 462 | 16 003 751 | 4 166 675 |
| Sum opptjent egenkapital | 14 038 803 | 16 087 897 | 16 016 462 | 16 003 751 | 4 166 675 |
| Sum egenkapital | 14 138 803 | 16 187 897 | 16 116 462 | 16 103 751 | 4 266 675 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 734 291 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 734 291 |
| Utsatt skatt | 52 272 | 77 088 | 59 129 | 55 586 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 52 272 | 77 088 | 59 129 | 55 586 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 52 272 | 77 088 | 59 129 | 55 586 | 734 291 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 13 754 |
| Leverandørgjeld | 28 689 | 22 101 | 71 220 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 3 581 | 28 836 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 040 564 | 1 830 564 | 1 390 564 | 6 990 564 | 5 590 937 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 072 833 | 1 881 501 | 1 461 784 | 6 990 564 | 5 604 691 |
| Sum gjeld | 1 125 105 | 1 958 589 | 1 520 913 | 7 046 150 | 6 338 982 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 263 908 | 18 146 486 | 17 637 375 | 23 149 901 | 10 605 658 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,70▲ | 1,51 | 5,66 | 0,45 | 0,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▼ | 0,12 | 0,09 | 0,44 | 1,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,6 %▼ | 0,5 % | 0,1 % | 70,6 % | 37,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −289,7 %▼ | −90,2 % | −68,9 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2 173,0 %▼ | 39,2 % | 5,8 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,6 %▲ | 89,2 % | 91,4 % | 69,6 % | 40,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Oddbjørn Aas | 1973 |
| Styrets leder | Oddbjørn Aas | 1973 |
| Varamedlem | Linda Merete Follerås Aas | 1976 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ODDBJØRN AAS100,0 %f. 1973 · Lyngdal · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ABE HOLDING AS100,0 %992 221 739 · 100 ordinære aksjer
- Lyngdal Invest AS100,0 %920 827 764 · 30 ordinære aksjer
- HAV TIL HEI HOLDING AS33,3 %913 086 597 · 100 ordinære aksjer
- HIMA SEAFOOD AS0,08 %924 847 190 · 7 062 ordinære aksjer
- SPAREBANKEN NORGE0,00 %832 554 332 · 1 264 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.