- Org.nr.
- 914 212 944
- Adresse
- Kvitsøygata 25, 4014 Stavanger
- Hovedeier
- TOU SCENE AS, 55,6 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat−53 145−0,8 % margin
EBITDA8 125før av- og nedskrivninger
Årsresultat−56 937−0,8 % margin
Egenkapital810 01888,9 % av eiendelene
ØLBU AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 212 944
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 27.06.2014
- Registrert
- 24.10.2014
- Adresse
- Kvitsøygata 25, 4014 Stavanger
- Postadresse
- Postboks 1590 Kjelvene
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 31 600
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ØLBU AS914 376 742 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av mat, drikke og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 755 594 | 6 428 218 | - | - | 4 420 623 |
| Annen driftsinntekt | 248 279 | 159 126 | - | - | 192 718 |
| Sum driftsinntekter | 7 003 873 | 6 587 344 | 6 062 038 | 5 416 835 | 4 613 341 |
| Varekostnad | 2 527 127 | 2 801 543 | 2 215 920 | 2 019 692 | 1 737 474 |
| Lønnskostnad | 2 787 339 | 2 322 673 | 2 289 148 | 2 370 152 | 1 699 135 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 61 270 | 73 826 | 88 573 | 98 672 | 48 636 |
| Annen driftskostnad | 1 681 282 | 1 483 445 | 1 397 173 | 1 268 026 | 1 125 648 |
| Sum driftskostnader | 7 057 018 | 6 681 487 | 5 990 814 | 5 756 542 | 4 610 893 |
| Driftsresultat | −53 145 | −94 143 | 71 224 | −339 707 | 2 448 |
| Annen rentekostnad | 3 792 | 5 847 | - | - | 247 |
| Sum finanskostnader | 3 792 | 5 847 | 975 | 10 665 | 247 |
| Netto finans | −3 792 | −5 847 | −975 | −10 665 | −247 |
| Resultat før skatt | - | - | 70 249 | −350 372 | 2 201 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 39 787 | 1 496 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 705 |
| Resultat før skattekostnad | −56 937 | −99 990 | - | - | - |
| Årsresultat | −56 937 | −99 990 | 70 249 | −390 159 | 705 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −56 937 | −99 990 | - | - | 705 |
| Totalresultat | −56 937 | −99 990 | - | - | 705 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 705 |
| Overført fra annen egenkapital | −56 937 | −99 990 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −56 937 | −99 990 | - | - | 705 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 36 292 | 97 562 | - | - | 358 633 |
| Sum varige driftsmidler | 36 292 | 97 562 | - | - | 358 633 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 40 000 | 40 000 | - | - | 40 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 100 000 | 300 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 140 000 | 340 000 | - | - | 40 000 |
| Sum anleggsmidler | 176 292 | 437 562 | 211 388 | 299 961 | 438 420 |
| Kundefordringer | 290 414 | 190 418 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | −1 969 | - | - | 52 857 |
| Sum fordringer | 290 414 | 188 449 | - | - | 52 857 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 444 212 | 346 783 | - | - | 1 121 824 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 444 212 | 346 783 | - | - | 1 121 824 |
| Sum omløpsmidler | 734 626 | 535 233 | 816 362 | 816 222 | 1 174 681 |
| Sum eiendeler | 910 918 | 972 795 | 1 027 751 | 1 116 184 | 1 613 101 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 39 787 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 39 787 |
| Aksjekapital | 31 600 | 31 600 | - | - | 31 600 |
| Overkurs | 608 275 | 608 275 | - | - | 608 275 |
| Sum innskutt egenkapital | 639 875 | 639 875 | 639 875 | 639 875 | 639 875 |
| Annen egenkapital | 170 143 | 227 080 | - | - | 646 981 |
| Sum opptjent egenkapital | 170 143 | 227 080 | 327 070 | 256 822 | 646 981 |
| Sum egenkapital | 810 018 | 866 955 | 966 945 | 896 697 | 1 286 856 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 33 995 | 44 475 | - | - | 36 603 |
| Skyldig offentlige avgifter | 8 740 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 58 165 | 58 165 | - | - | 55 997 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 3 200 | - | - | 233 645 |
| Sum kortsiktig gjeld | 100 900 | 105 840 | 60 805 | 219 487 | 326 245 |
| Sum gjeld | 100 900 | 105 840 | 60 805 | 219 487 | 326 245 |
| Sum egenkapital og gjeld | 910 918 | 972 795 | - | - | 1 613 101 |
| Pantstillelser | - | - | - | - | 2 000 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,28▲ | 5,06 | 13,43 | 3,72 | 3,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,12 | 0,12 | 0,06 | 0,24 | 0,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,6 %▲ | −9,4 % | 6,6 % | −24,9 % | 0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,8 %▲ | −1,4 % | 1,2 % | −6,3 % | 0,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,8 %▲ | −1,5 % | 1,2 % | −7,2 % | 0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,9 %▼ | 89,1 % | 94,1 % | 80,3 % | 79,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ØLBU AS−0,8 %
7,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
ØLBU AS−0,8 % 7,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Liam James Devlin | 1980 |
| Styrets leder | Per Ramvi | 1952 |
| Styremedlem | Michael Stephen Murphy | 1972 |
| Styremedlem | Dag Andreas Olsen | 1975 |
| Styremedlem | Per Arne Alstad | 1970 |
| Revisor | FORUS REVISJON AS986 352 945 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOU SCENE AS55,6 %Stavanger · 439 ordinære aksjer
- KRISTIANS AND AS21,5 %Stavanger · 170 ordinære aksjer
- Murphdog Holding AS12,7 %Stavanger · 100 ordinære aksjer
- Melvær&Co AS5,06 %Stavanger · 40 ordinære aksjer
- HELGE ANDRE HAFSTAD5,06 %f. 1980 · Stavanger · 40 ordinære aksjer
- PER RAMVI0,13 %f. 1952 · Stavanger · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Fortou AS2,27 %917 459 355 · 4 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.