- Org.nr.
- 914 720 567
- Telefon
- 51 40 90 00
- Adresse
- Gamleveien 323, 4463 Ualand
- Hovedeier
- BISON INVEST AS, 100 %
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat3 338 4344,2 % margin
EBITDA3 358 534før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 718 5193,4 % margin
Egenkapital3 261 68517,3 % av eiendelene
OMDAL TRANSPORT AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 720 567
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 15.12.2014
- Registrert
- 22.12.2014
- Adresse
- Gamleveien 323, 4463 Ualand
- Telefon
- 51 40 90 00
- Kommune
- Lund
- Aksjekapital
- 111 962
- Ansatte
- 33
- Hjemmeside
- www.omdaltransport.no
Underenheter
1
- OMDAL TRANSPORT AS971 730 277 · LUND32 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Transportoppdrag for industri, varehandel, det offentlige og private. Samt påta seg andre oppdrag som naturlig tilhører bransjen.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 79 540 815 | 73 572 789 | 72 059 481 | 69 583 244 | - |
| Annen driftsinntekt | - | 16 609 | - | 430 135 | 475 133 |
| Sum driftsinntekter | 79 540 815 | 73 589 398 | 72 059 481 | 70 013 379 | 61 750 543 |
| Varekostnad | 17 801 323 | 16 477 064 | 16 991 391 | 15 656 534 | 15 879 803 |
| Lønnskostnad | 24 000 331 | 22 621 729 | 20 946 770 | 20 187 207 | 18 820 911 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 20 100 | 20 100 | 32 100 | 20 100 | 29 100 |
| Annen driftskostnad | 34 380 627 | 33 189 469 | 32 438 414 | 31 940 202 | 24 395 775 |
| Sum driftskostnader | 76 202 381 | 72 308 362 | 70 408 675 | 67 804 042 | 59 125 588 |
| Driftsresultat | 3 338 434 | 1 281 036 | 1 650 806 | 2 209 337 | 2 624 955 |
| Annen renteinntekt | 39 373 | 44 824 | 31 738 | 27 603 | 25 041 |
| Annen finansinntekt | 110 930 | 102 221 | 95 112 | 89 370 | 59 352 |
| Sum finansinntekter | 150 303 | 147 045 | 126 850 | 116 973 | 84 393 |
| Annen rentekostnad | 1 969 | 6 393 | 637 | 677 | 266 |
| Sum finanskostnader | 1 969 | 6 393 | 637 | 677 | 266 |
| Netto finans | 148 333 | 140 652 | 126 213 | 116 296 | 84 127 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 777 019 | 2 325 633 | 2 709 082 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 600 593 |
| Resultat før skattekostnad | 3 486 767 | 1 421 688 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 768 248 | 315 001 | 392 144 | 513 152 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 384 875 | 1 812 481 | 2 108 489 |
| Årsresultat | 2 718 519 | 1 106 687 | 1 384 875 | 1 812 481 | 2 108 489 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 718 519 | 1 106 687 | 1 384 875 | 1 812 481 | 2 108 489 |
| Totalresultat | 2 718 519 | 1 106 687 | 1 384 875 | 1 812 481 | 2 108 489 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 982 800 |
| Avgitt konsernbidrag | 780 000 | 780 000 | 780 000 | 1 716 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 938 519 | 326 687 | 604 875 | 96 481 | 1 125 689 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 718 519 | 1 106 687 | 1 384 875 | 1 812 481 | 2 108 489 |
| Salgsinntekt l, | - | - | - | - | 61 275 410 |
| Utsatt skattefordel | 12 347 | 9 328 | 11 870 | 11 253 | 12 583 |
| Sum immaterielle eiendeler | 12 347 | 9 328 | 11 870 | 11 253 | 12 583 |
| Maskiner og anlegg | 7 900 | 24 500 | 83 006 | 75 500 | 74 300 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 11 500 | 15 000 | 18 500 | 22 000 | 25 500 |
| Sum varige driftsmidler | 19 400 | 39 500 | 101 506 | - | 99 800 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 300 000 | 300 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 300 000 | 300 000 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 331 747 | 348 828 | 113 376 | 108 753 | 112 383 |
| Kundefordringer | 10 882 865 | 7 494 755 | 10 559 401 | 9 529 862 | 8 927 195 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 111 001 | 970 728 | 279 124 | 696 492 | 382 112 |
| Konsernfordringer | 5 710 859 | 6 213 800 | 4 825 920 | 10 190 215 | 11 177 963 |
| Sum fordringer | 17 704 725 | 14 679 282 | 15 664 444 | 20 416 569 | 20 487 270 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 807 701 | 715 545 | 715 984 | 656 569 | 650 667 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 807 701 | 715 545 | 715 984 | 656 569 | 650 667 |
| Sum omløpsmidler | 18 512 426 | 15 394 828 | 16 380 428 | 21 073 138 | 21 137 937 |
| Sum eiendeler | 18 844 173 | 15 743 656 | 16 493 804 | 21 181 891 | 21 250 320 |
| Aksjekapital | 111 962 | 111 962 | 111 962 | 200 000 | 200 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 578 334 | 578 334 |
| Sum innskutt egenkapital | 111 962 | 111 962 | 111 962 | 778 334 | 778 334 |
| Annen egenkapital | 3 149 723 | 1 211 203 | 884 516 | 8 813 269 | 8 716 789 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 149 723 | 1 211 203 | 884 516 | 8 813 269 | 8 716 789 |
| Sum egenkapital | 3 261 685 | 1 323 165 | 996 478 | 9 591 603 | 9 495 123 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 7 373 577 | 6 353 563 | 5 533 168 | 5 609 072 | 6 246 995 |
| Betalbar skatt | 551 267 | 92 459 | 172 761 | 27 822 | 323 738 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 473 108 | 1 941 992 | 1 982 331 | 1 919 667 | 1 831 010 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 2 200 000 | 1 260 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 984 537 | 2 832 477 | 4 609 067 | 1 833 727 | 2 093 454 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 382 488 | 12 220 490 | 13 297 326 | - | 11 755 197 |
| Sum gjeld | 15 582 488 | 14 420 490 | 15 497 326 | 11 590 288 | 11 755 197 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 844 173 | 15 743 656 | 16 493 804 | - | 21 250 320 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,38▲ | 1,26 | 1,23 | - | 1,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,78▼ | 10,90 | 15,55 | 1,21 | 1,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,2 %▲ | 8,9 % | 9,4 % | 11,0 % | 12,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,2 %▲ | 1,7 % | 2,3 % | 3,2 % | 4,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,4 %▲ | 1,5 % | 1,9 % | 2,6 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,3 %▲ | 8,4 % | 6,0 % | 45,3 % | 44,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 410 328
- Resultat per ansatt, kroner
- 101 165
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
OMDAL TRANSPORT AS4,2 %
79,5 mill. 33 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Nor-Log AS3,3 % 2 119,1 mill.1 112 ansatte 2025
POSTEN BRING BILDRIFT AS3,7 % 1 566,6 mill.1 295 ansatte 2025
OMDAL TRANSPORT AS4,2 % 79,5 mill.33 ansatte 2025
DSV ROAD AS8,1 % 4 298,8 mill.1 163 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jarle Omdal | 1980 |
| Styrets leder | Jostein Omdal | 1950 |
| Revisor | LIIT AS931 900 420 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BISON INVEST AS100,0 %Ualand · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BISON INVEST AS
- OMDAL TRANSPORT AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Ualand Handel AS37,5 %934 533 550 · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.