- Org.nr.
- 923 998 071
- Adresse
- Maridalsveien 163, 0461 Oslo
- Hovedeier
- Stålfjæra Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat2 046 97993,3 % margin
Årsresultat331 20815,1 % margin
Egenkapital1 350 5764,8 % av eiendelene
ØSTRE AKER VEI 214 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 998 071
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 25.09.2019
- Registrert
- 03.12.2019
- Adresse
- Maridalsveien 163, 0461 Oslo
- Postadresse
- C/O Hero Eiendom AS, Maridalsveien 163
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 120 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ØSTRE AKER VEI 214 AS824 279 292 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | - | - | 2 055 480 | 1 912 076 | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 2 290 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 193 280 | 2 137 700 | 2 055 480 | 1 914 366 | 1 851 997 |
| Annen driftskostnad | - | 113 292 | 109 012 | 104 416 | 90 144 |
| Sum driftskostnader | 146 302 | 113 292 | 109 012 | 104 416 | 90 144 |
| Driftsresultat | 2 046 979 | 2 024 409 | 1 946 468 | 1 809 950 | 1 761 853 |
| Annen renteinntekt | - | - | 22 329 | 432 | - |
| Sum finansinntekter | 48 041 | 25 484 | 22 329 | 432 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 1 427 538 | 981 575 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 75 | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 670 007 | 1 706 194 | 1 427 613 | 981 575 | 558 715 |
| Netto finans | −1 621 966 | −1 680 710 | −1 405 284 | −981 143 | −558 715 |
| Resultat før skatt | 425 013 | 343 699 | 541 184 | 828 807 | 1 203 138 |
| Skattekostnad | - | 75 628 | 119 077 | 182 243 | 264 690 |
| Årsresultat | 331 208 | 268 071 | 422 107 | 646 564 | 938 448 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 390 000 | 624 000 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 32 107 | 22 564 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 422 107 | 646 564 | - |
| Tomt | - | - | 27 162 500 | 27 162 500 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 27 162 500 | 27 162 500 | - |
| Sum anleggsmidler | 27 162 500 | 27 162 500 | 27 162 500 | 27 162 500 | 27 162 500 |
| Kundefordringer | - | - | 0 | 2 290 | - |
| Sum fordringer | - | - | 0 | 2 290 | - |
| Bankinnskudd | - | - | 506 170 | 1 341 401 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 506 170 | 1 341 401 | - |
| Sum omløpsmidler | 742 434 | 146 920 | 506 170 | 1 343 691 | 333 999 |
| Sum eiendeler | 27 904 934 | 27 309 420 | 27 668 670 | 28 506 191 | 27 496 499 |
| Selskapskapital | - | - | 120 000 | 120 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 865 297 | 833 190 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 230 576 | 1 133 368 | 865 297 | 833 190 | 810 626 |
| Sum egenkapital | 1 350 576 | 1 253 368 | 985 297 | 953 190 | 930 626 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 26 174 296 | 26 746 758 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 26 174 296 | 26 746 758 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 25 980 424 | 26 174 296 | 26 746 758 | 25 365 183 |
| Betalbar skatt | - | - | 9 077 | 6 243 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 500 000 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 405 430 | 75 628 | 509 077 | - | 1 200 690 |
| Sum gjeld | 26 554 358 | 26 056 052 | 26 683 373 | 27 553 001 | 26 565 873 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 27 668 670 | 28 506 191 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,83▼ | 1,94 | 0,99 | - | 0,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 19,66▼ | 20,79 | 27,08 | 28,91 | 28,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,6 %▲ | 7,5 % | 7,0 % | 6,5 % | 6,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 93,3 %▼ | 94,7 % | 94,7 % | 94,5 % | 95,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,1 %▲ | 12,5 % | 20,5 % | 33,8 % | 50,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,8 %▲ | 4,6 % | 3,6 % | 3,3 % | 3,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ØSTRE AKER VEI 214 AS93,3 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
ØSTRE AKER VEI 214 AS93,3 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christer Dramstad | 1981 |
| Styremedlem | Terje Helgesen | 1969 |
| Styremedlem | Thomas Nguyen | 1988 |
| Styremedlem | Cecilie Pande Aas | 1981 |
| Revisor | PKF REVISJON AS837 084 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stålfjæra Eiendom AS100,0 %Oslo · 120 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HERO KAPITAL AS
- Stålfjæra Eiendom AS100,0 %
- Stanseveien 21 AS100,0 %
- Mosseveien 147 AS100,0 %
- Stanseveien 20 AS100,0 %
- SOV 1 AS100,0 %
- GASOLIN OSLO AS100,0 %
- Stanseveien 33 AS100,0 %
- Stanseveien 16 AS100,0 %
- Stålfjæra AS100,0 %
- Stanseveien 18 AS100,0 %
- BJØLSEN BRUG AS100,0 %
- KRISTOFFER ROBINS VEI 13 AS100,0 %
- Stanseveien 4-6 AS100,0 %
- BISPEVIKA NORD P-HUS AS96,0 %
- Stålfjæra 24 Eiendom AS91,0 %
- ØSTRE AKER VEI 214 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.