- Org.nr.
- 899 172 752
- Telefon
- 35 50 96 84
- Adresse
- Berganvegen 26, 3729 Skien
Driftsresultat−98 037ikke oppgitt
Årsresultat11 708 930ikke oppgitt
Egenkapital29 661 69599,5 % av eiendelene
Øveråsen AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 899 172 752
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 06.11.2012
- Registrert
- 22.11.2012
- Adresse
- Berganvegen 26, 3729 Skien
- Telefon
- 35 50 96 84
- Kommune
- Skien
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Skien (773)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Generell investeringsvirksomhet i aksjer, verdipapirer og investering i fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 98 037 | 21 366 | 21 579 | 18 548 | 14 674 |
| Sum driftskostnader | 98 037 | 21 366 | 21 579 | 18 548 | 14 674 |
| Driftsresultat | −98 037 | −21 366 | −21 579 | −18 548 | −14 674 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | - | 3 400 040 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 10 268 406 | 2 116 000 | 1 866 692 | 3 066 529 | - |
| Annen renteinntekt | 502 353 | 279 340 | 258 664 | 81 026 | 10 244 |
| Annen finansinntekt | 671 647 | 16 188 | - | 178 686 | 687 496 |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | - | 148 875 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 952 919 | 920 343 | 694 861 | - | - |
| Sum finansinntekter | 12 395 326 | 3 331 871 | 2 820 218 | 3 326 241 | 4 246 655 |
| Annen finanskostnad | - | 8 395 | - | 76 582 | 160 000 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 431 766 | - | - | 527 631 | - |
| Sum finanskostnader | 431 766 | 8 395 | - | 604 213 | 160 000 |
| Netto finans | 11 963 560 | 3 323 476 | 2 820 218 | 2 722 028 | 4 086 655 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 798 639 | 2 703 480 | 4 071 982 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 21 466 |
| Resultat før skattekostnad | 11 865 523 | 3 302 110 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 156 593 | 70 720 | 64 479 | 19 095 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 734 160 | 2 684 385 | 4 050 516 |
| Årsresultat | 11 708 930 | 3 231 390 | 2 734 160 | 2 684 385 | 4 050 516 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 11 708 930 | 3 231 390 | 2 734 160 | 2 684 385 | 4 050 516 |
| Totalresultat | 11 708 930 | 3 231 390 | 2 734 160 | 2 684 385 | 4 050 516 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 4 050 516 |
| Avsatt til annen egenkapital | 11 708 930 | 3 231 390 | 2 734 160 | 2 684 385 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 708 930 | 3 231 390 | 2 734 160 | 2 684 385 | 4 050 516 |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 676 423 | 676 423 | 676 423 | 676 423 | - |
| Sum varige driftsmidler | 676 423 | 676 423 | 676 423 | 676 423 | 676 423 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 401 432 | 401 432 | 401 432 | 191 432 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 9 135 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 576 600 | 1 326 600 | 1 520 300 | 1 320 300 | 1 511 732 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 000 000 | 1 000 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 113 032 | 2 728 032 | 1 921 732 | 1 511 732 | 1 511 732 |
| Sum anleggsmidler | 12 789 455 | 3 404 455 | 2 598 155 | 2 188 155 | 2 188 155 |
| Sum varer | - | - | - | - | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 1 866 692 | 2 666 520 | - |
| Sum fordringer | - | - | 1 866 692 | 2 666 520 | 0 |
| Markedsbaserte aksjer | 7 788 385 | 4 224 814 | 2 061 542 | 1 110 314 | - |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | 3 698 248 | 4 564 241 | 4 246 647 | 3 003 014 | 6 661 584 |
| Sum investeringer | 11 486 633 | 8 789 055 | 6 308 189 | 4 113 328 | 6 661 584 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 6 583 272 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 542 200 | 7 033 975 | 5 716 817 | 5 142 307 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 542 200 | 7 033 975 | 5 716 817 | 5 142 307 | 6 583 272 |
| Sum omløpsmidler | 17 028 833 | 15 823 030 | 13 891 698 | 11 922 155 | 13 244 856 |
| Sum eiendeler | 29 818 288 | 19 227 485 | 16 489 853 | 14 110 310 | 15 433 011 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 676 423 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 29 631 695 | 19 122 765 | 16 391 374 | 14 057 215 | 11 372 830 |
| Sum opptjent egenkapital | 29 631 695 | 19 122 765 | 16 391 374 | 14 057 215 | 11 372 830 |
| Sum egenkapital | 29 661 695 | 19 152 765 | 16 421 374 | 14 087 215 | 11 402 830 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 156 593 | 70 720 | 64 479 | 19 095 | 26 181 |
| Utbytte | - | - | - | - | 4 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 156 593 | 74 720 | 68 479 | 23 095 | 4 030 181 |
| Sum gjeld | 156 593 | 74 720 | 68 479 | 23 095 | 4 030 181 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 818 288 | 19 227 485 | 16 489 853 | 14 110 310 | 15 433 011 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 108,75▼ | 209,09 | 202,86 | 516,22 | 3,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,35 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 50,1 %▲ | 18,5 % | 18,3 % | 22,4 % | 27,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,5 %▼ | 99,6 % | 99,6 % | 99,8 % | 73,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Karl Øyvind Øverås | 1967 |
| Styrets leder | Karl Øyvind Øverås | 1967 |
| Styremedlem | Siri Anette Werner Øverås | 1967 |
| Styremedlem | Sindre Øverås | 1995 |
| Styremedlem | Vegard Øverås | 1998 |
| Styremedlem | Gaute Øverås | 2002 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | FORMUE ACCOUNTING AS889 990 082 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KARL ØYVIND ØVERÅS99,5 %f. 1967 · Skien · 597 B-aksjer
- KARL ØYVIND ØVERÅS0,50 %f. 1967 · Skien · 3 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TOR ENTREPRENØR AS25,6 %982 845 475 · 102 875 A-aksjer
- 2R EIENDOM AS21,0 %932 969 068 · 63 ordinære aksjer
- Torbygget AS18,0 %993 200 085 · 108 ordinære aksjer
- 935 473 543 · 2 500 ordinære aksjer
- SPAREBANKEN NORGE0,00 %832 554 332 · 5 386 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.