- Org.nr.
- 921 975 759
- Adresse
- Kviltunvegen 2B, 6009 Ålesund
- Hovedeier
- P JULS SANDVIG EIENDOM AS, 96 %
Driftsresultat1 014 93623,3 % margin
Årsresultat817 91318,8 % margin
Egenkapital9 820 97871,4 % av eiendelene
P JULS SANDVIG AS er et aksjeselskap innen produksjon av smakstilsettingsstoffer og krydderier, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 975 759
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 26.10.2018
- Registrert
- 22.12.2018
- Adresse
- Kviltunvegen 2B, 6009 Ålesund
- Kommune
- Ålesund
- Aksjekapital
- 390 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- P JULS SANDVIG AS921 987 420 · ÅLESUND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon og foredling av salt, samt utleie og salg av fast eiendom, samt hva herved hører til.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 143 390 | - | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 3 383 100 | 3 781 950 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 358 000 | 4 944 988 | 3 526 490 | 3 781 950 | 4 844 806 |
| Varekostnad | - | 144 841 | 44 118 | 745 824 | 1 450 734 |
| Lønnskostnad | - | 1 223 412 | 665 091 | 661 807 | 644 187 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 622 042 | 1 068 081 | 1 337 153 | 1 481 093 |
| Annen driftskostnad | - | 1 659 207 | 2 784 624 | 1 095 781 | 1 477 859 |
| Sum driftskostnader | 3 343 065 | 3 649 502 | 4 561 915 | 3 840 565 | 5 053 874 |
| Driftsresultat | 1 014 936 | 1 295 485 | −1 035 425 | −58 615 | −209 067 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 39 446 | 33 897 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 105 653 | 57 902 | - |
| Sum finansinntekter | 52 519 | 67 568 | 145 099 | 91 800 | 26 950 |
| Verdireduksjon andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | −49 | −26 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 225 924 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 2 043 | 1 574 | - |
| Sum finanskostnader | 9 315 | 5 601 | 1 994 | 227 472 | 222 830 |
| Netto finans | 43 204 | 61 967 | 143 106 | −135 672 | −195 880 |
| Resultat før skatt | 1 058 139 | 1 357 453 | −892 319 | −194 287 | −404 947 |
| Skattekostnad | - | 300 665 | −193 607 | −39 417 | −87 498 |
| Årsresultat | 817 913 | 1 056 788 | −698 712 | −154 870 | −317 449 |
| Totalresultat | - | - | −698 712 | −154 870 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | −698 712 | −154 870 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −698 712 | −154 870 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 9 380 815 | 7 452 668 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 779 496 | 3 341 210 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 10 160 311 | 10 793 878 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 12 219 729 | 12 112 142 | 10 160 311 | 10 793 878 | 13 370 411 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | - | - | 123 625 | 132 550 | - |
| Andre fordringer | - | - | 1 572 162 | 1 343 368 | - |
| Sum fordringer | - | - | 1 695 787 | 1 475 918 | - |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 309 | 260 | - |
| Sum investeringer | - | - | 309 | 260 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 537 049 | 4 435 540 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 537 049 | 4 435 540 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 539 961 | 2 018 831 | 3 233 145 | 5 911 718 | 3 935 045 |
| Sum eiendeler | 13 759 690 | 14 130 974 | 13 393 456 | 16 705 596 | 17 305 457 |
| Selskapskapital | - | - | 390 000 | 390 000 | - |
| Overkurs | - | - | 3 931 200 | 3 931 200 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 1 944 940 | 1 944 940 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 6 266 140 | 6 266 140 | 6 266 140 | 6 266 140 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 680 138 | 2 378 849 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 554 838 | 2 736 925 | 1 680 138 | 2 378 849 | 2 533 720 |
| Sum egenkapital | 9 820 978 | 9 003 065 | 7 946 278 | 8 644 989 | 8 799 860 |
| Utsatt skatt | - | - | 48 772 | 242 379 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 48 772 | 242 379 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 415 943 | 96 181 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 323 812 | 111 950 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 4 658 651 | 7 610 097 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 938 712 | 5 127 908 | 5 398 407 | 7 818 228 | 8 223 801 |
| Sum gjeld | 3 938 712 | 5 127 908 | 5 447 179 | 8 060 607 | 8 505 597 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 13 393 456 | 16 705 596 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,39 | 0,39 | 0,60 | 0,76 | 0,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,40▼ | 0,57 | 0,69 | 0,93 | 0,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,7 %▼ | 9,9 % | −5,9 % | 0,2 % | −1,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 23,3 %▼ | 26,2 % | −29,4 % | −1,5 % | −4,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,8 %▼ | 21,4 % | −19,8 % | −4,1 % | −6,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,4 %▲ | 63,7 % | 59,3 % | 51,7 % | 50,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
P JULS SANDVIG AS23,3 %
4,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
OLAF ELLINGSEN A/S5,7 % 128,9 mill.18 ansatte 2025
Dressing Fabrikken AS8,8 % 30,3 mill.18 ansatte 2025
Stavland AS10,4 % 42,4 mill.6 ansatte 2025
P JULS SANDVIG AS23,3 % 4,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.840.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Grete Sandvig | 1950 |
| Styrets leder | Grete Sandvig | 1950 |
| Revisor | HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE REVISORAR AS987 832 916 | - |
| Regnskapsfører | HASUND AS880 381 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ålesund · 96 ordinære aksjer
- GRETE SANDVIG4,00 %f. 1950 · Ålesund · 4 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- P JULS SANDVIG EIENDOM AS
- P JULS SANDVIG AS96,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.