- Org.nr.
- 927 809 095
- Adresse
- Frænavegen 45, 6415 Molde
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−25 900ikke oppgitt
Årsresultat−18 027ikke oppgitt
Egenkapital3 272 70699,6 % av eiendelene
PAPAS AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 809 095
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.09.2026
- Stiftet
- 01.07.2021
- Registrert
- 25.09.2021
- Adresse
- Frænavegen 45, 6415 Molde
- Kommune
- Molde
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Molde (309)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PAPAS AS927 975 661 · MOLDE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskap, aksjer, verdipapirer og eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 288 448 | 138 889 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 90 | - |
| Annen driftskostnad | 25 900 | - | - | 45 531 | 13 860 |
| Sum driftskostnader | 25 900 | 38 598 | 19 965 | 45 621 | 13 860 |
| Driftsresultat | −25 900 | −38 598 | −19 965 | 242 827 | 125 029 |
| Annen renteinntekt | 2 788 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 788 | 1 973 | 953 | 0 | 1 000 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 1 164 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 227 | −1 164 | 1 258 424 |
| Netto finans | 2 788 | 1 973 | 726 | −1 164 | −258 424 |
| Resultat før skatt | −23 112 | −36 625 | −19 239 | 241 663 | −133 395 |
| Skattekostnad | −5 085 | - | - | 53 183 | 34 201 |
| Årsresultat | −18 027 | −24 393 | −19 181 | 188 480 | −167 596 |
| Ordinært utbytte | 0 | - | - | 340 000 | - |
| Annen egenkapital | −18 027 | - | - | −151 520 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 188 480 | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | 288 448 | - |
| Utsatt skattefordel | 17 316 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 17 316 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | 3 045 000 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet Il, | 3 145 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | - | - | 336 537 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 175 000 | - | - | 3 411 537 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 192 316 | 3 213 769 | 3 121 537 | 3 411 537 | 2 610 000 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Kundefordringer | - | - | - | 13 335 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 2 | - | - | 13 335 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 93 851 | - | - | 511 333 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 93 851 | - | - | 511 333 | - |
| Sum omløpsmidler | 93 853 | 226 965 | 393 589 | 524 668 | 1 120 432 |
| Sum eiendeler | 3 286 169 | 3 440 734 | 3 515 127 | 3 936 205 | 3 730 432 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 94 430 | 94 430 | 94 430 | 94 430 | 94 430 |
| Annen egenkapital | 3 178 276 | - | - | 3 439 878 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 178 276 | 3 196 303 | 3 370 697 | 3 439 878 | 3 591 398 |
| Sum egenkapital | 3 272 706 | 3 290 733 | 3 465 127 | 3 534 308 | 3 685 828 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 58 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 58 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 13 463 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 463 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 58 | −23 796 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 7 560 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 53 125 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 1 154 | - |
| Utbytte | 0 | - | - | 340 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 150 000 | 50 000 | 401 839 | 68 401 |
| Sum gjeld | 13 463 | 150 000 | 50 000 | 401 897 | 44 604 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 286 169 | - | - | 3 936 205 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 1,51 | 7,87 | 1,31 | 16,38 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,05 | 0,01 | 0,11 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,7 %▲ | −1,1 % | −0,5 % | 6,3 % | 30,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 84,2 % | 90,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 65,3 % | −120,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,6 %▲ | 95,6 % | 98,6 % | 89,8 % | 98,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Terje Sundsbø | 1952 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TERJE SUNDSBØ100,0 %f. 1952 · Molde · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Jippiii AS50,0 %928 593 282 · 15 000 ordinære aksjer
- Paraply AS50,0 %928 295 907 · 15 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.