- Org.nr.
- 928 295 907
- Adresse
- c/o Norik AS, Aker Stadion, inngang 7, Julsundvegen 14, 6412 Molde
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−23 388ikke oppgitt
Årsresultat−18 064ikke oppgitt
Egenkapital−33 697−1,2 % av eiendelene
Paraply AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 295 907
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 04.11.2021
- Registrert
- 07.12.2021
- Adresse
- c/o Norik AS, Aker Stadion, inngang 7, Julsundvegen 14, 6412 Molde
- Kommune
- Molde
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Molde (309)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet i aksjer og eiendom, samt alt hva som her står i forbindelse med.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 23 388 | - | - | 15 740 | - |
| Sum driftskostnader | 23 388 | 17 242 | 18 192 | 15 740 | 0 |
| Driftsresultat | −23 388 | −17 242 | −18 192 | −15 740 | 0 |
| Resultat før skatt | - | −18 989 | −18 198 | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Annen renteinntekt | 229 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 229 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | 6 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 1 747 | 6 | 6 | - |
| Netto finans | 229 | −1 747 | −6 | −6 | - |
| Resultat før skattekostnad | −23 159 | - | - | −15 746 | - |
| Skattekostnad | −5 095 | - | - | −4 689 | - |
| Årsresultat | −18 064 | −14 811 | −14 194 | −11 057 | 0 |
| Udekket tap | −18 064 | - | - | −11 057 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −11 057 | - |
| Utsatt skattefordel | 17 966 | - | - | 4 689 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 17 966 | - | - | 4 689 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 289 500 | - | - | 289 500 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 605 000 | - | - | 2 605 000 | 10 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 894 500 | - | - | 2 894 500 | 10 000 |
| Sum anleggsmidler | 2 912 466 | 2 907 371 | 2 903 193 | 2 899 189 | 10 000 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | - | 289 500 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | 289 500 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 30 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 11 338 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 11 338 | - | - | 0 | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 11 338 | 5 246 | 0 | 0 | 319 500 |
| Sum eiendeler | 2 923 803 | 2 912 617 | 2 903 193 | 2 899 189 | 329 500 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 58 127 | - | - | 11 057 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −58 127 | −40 063 | −25 252 | −11 057 | - |
| Sum egenkapital | −33 697 | −15 633 | −822 | 13 373 | 24 430 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 388 | - |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | 928 | 5 570 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 957 500 | - | - | 2 884 500 | 299 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 957 500 | 2 928 250 | 2 904 015 | 2 885 816 | 305 070 |
| Sum gjeld | 2 957 500 | 2 928 250 | 2 904 015 | 2 885 816 | 305 070 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 923 803 | - | - | 2 899 189 | 329 500 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 1,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −87,77▲ | −187,31 | −3 532,86 | 215,79 | 12,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,8 %▼ | −0,6 % | −0,6 % | −1,0 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1,2 %▼ | −0,5 % | −0,0 % | 0,5 % | 7,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Falkhytten Sundsbø | 1979 |
| Styrets leder | Stian Falkhytten Sundsbø | 1979 |
| Styremedlem | Terje Sundsbø | 1952 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Crossconsult AS50,0 %Molde · 15 A-aksjer
- PAPAS AS50,0 %Molde · 15 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 62 Kapital AS33,3 %828 269 402 · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.