- Org.nr.
- 913 150 538
- Adresse
- Kræmmervikveien 32, 8373 Ballstad
- Hovedeier
- MYSIL HOLDING AS, 80 %
Driftsresultat−197 421−17,7 % margin
EBITDA43 025før av- og nedskrivninger
Årsresultat−581 514−52,1 % margin
Egenkapital−1 156 742−31,5 % av eiendelene
PEAK VANGUARD AS er et aksjeselskap innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 150 538
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.01.2014
- Registrert
- 30.01.2014
- Adresse
- Kræmmervikveien 32, 8373 Ballstad
- Postadresse
- c/o Synne Asheim Haga, Stockfleths gate 47
- Kommune
- Vestvågøy
- Næring
- 55.200 Drift av vandrerhjem og ferieleiligheterDrift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Vestvågøy (29)
- Aksjekapital
- 37 500
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PEAK VANGUARD AS916 134 096 · VESTVÅGØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive med eiendomsutvikling, reiseliv, opplevelser og tilhørende virksomhet, samt investeringer i enhver form. Selskapet kan også drive med konsulenttjenester og annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette.
Tidligere navn
- Alfanor 14101 AS30.01.2014 til 20.06.2014
- Marine Operations AS20.06.2014 til 19.12.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | 541 282 | 213 739 | 236 600 | - |
| Annen driftsinntekt | 1 116 962 | 756 495 | 398 254 | 391 286 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 116 962 | 1 297 777 | 611 993 | 627 886 | 834 684 |
| Varekostnad | 0 | 251 472 | - | - | 198 351 |
| Lønnskostnad | 376 901 | 145 154 | 29 795 | 1 851 | 64 478 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 240 446 | 161 512 | 235 431 | 117 715 | 131 484 |
| Annen driftskostnad | 697 037 | 1 407 745 | 739 744 | 340 680 | 228 552 |
| Sum driftskostnader | 1 314 383 | 1 965 883 | 1 004 970 | 460 246 | 622 864 |
| Driftsresultat | −197 421 | −668 106 | −392 977 | 167 640 | 211 820 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 70 | - |
| Annen renteinntekt | 904 | 70 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 904 | 70 | 0 | 70 | - |
| Annen rentekostnad | 384 997 | 242 752 | 229 869 | 144 673 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 421 | - |
| Sum finanskostnader | 384 997 | 242 752 | 229 869 | 145 094 | 104 604 |
| Netto finans | −384 093 | −242 682 | −229 869 | −145 024 | −104 604 |
| Resultat før skatt | −581 514 | −910 788 | −622 847 | 22 616 | 107 216 |
| Årsresultat | −581 514 | −910 788 | −622 847 | 22 616 | 107 216 |
| Udekket tap | −581 514 | −910 788 | −512 156 | 0 | - |
| Annen egenkapital | - | - | −110 691 | 22 615 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −622 847 | 22 615 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 494 861 | 3 735 307 | 1 412 584 | 1 648 015 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 494 861 | 3 735 307 | 1 412 584 | 1 648 015 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 494 861 | 3 735 307 | 1 412 584 | 1 648 015 | 1 765 730 |
| Kundefordringer | - | - | 160 650 | 339 778 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 69 450 | 109 718 | 48 176 | 24 097 | - |
| Sum fordringer | 69 450 | 109 718 | 208 826 | 363 875 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 105 047 | 282 834 | 55 600 | 0 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 105 047 | 282 834 | 55 600 | 0 | - |
| Sum omløpsmidler | 174 497 | 392 552 | 264 426 | 363 875 | 318 223 |
| Sum eiendeler | 3 669 358 | 4 127 859 | 1 677 010 | 2 011 890 | 2 083 954 |
| Aksjekapital | 37 500 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 692 500 | 0 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 730 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | 110 691 | - |
| Udekket tap | 1 886 742 | 1 305 228 | 512 156 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 886 742 | −1 305 228 | −512 156 | 110 691 | 88 076 |
| Sum egenkapital | −1 156 742 | −1 275 228 | −482 156 | 140 691 | 118 076 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 852 798 | 4 098 801 | 2 100 000 | 1 638 925 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 852 798 | 4 098 801 | 2 100 000 | 1 638 925 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 100 000 | 1 638 925 | 1 661 211 |
| Leverandørgjeld | 249 296 | 450 751 | 31 968 | 226 506 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 52 200 | 0 | 1 456 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 671 805 | 853 536 | 25 741 | 5 769 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 973 301 | 1 304 286 | 59 165 | 232 275 | 304 667 |
| Sum gjeld | 4 826 099 | 5 403 087 | 2 159 165 | 1 871 200 | 1 965 878 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 669 358 | 4 127 859 | 1 677 010 | 2 011 892 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,18▼ | 0,30 | 4,47 | 1,57 | 1,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,17▲ | −4,24 | −4,48 | 13,30 | 16,65 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,0 %▲ | −23,0 % | −21,3 % | 8,2 % | 10,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −17,7 %▲ | −51,5 % | −64,2 % | 26,7 % | 25,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −52,1 %▲ | −70,2 % | −101,8 % | 3,6 % | 12,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −31,5 %▼ | −30,9 % | −28,8 % | 7,0 % | 5,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PEAK VANGUARD AS−17,7 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−10010
PEAK VANGUARD AS−17,7 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Forenom AS−2,8 % 285,7 mill.64 ansatte 2025
Vander Norway AS1,9 % 135,6 mill.32 ansatte 2025
Bjørvika Apartments AS3,5 % 180,6 mill.44 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Synne Asheim Haga | 1994 |
| Styrets leder | Idar Asheim Haga | 1991 |
| Styremedlem | Synne Asheim Haga | 1994 |
| Regnskapsfører | ISAK REGNSKAP AS919 578 041 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MYSIL HOLDING AS80,0 %Ballstad · 100 ordinære aksjer
- AUD ASHEIM HOLDING AS20,0 %Brekke · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MYSIL HOLDING AS
- PEAK VANGUARD AS80,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.