- Org.nr.
- 992 676 825
- Telefon
- 004790105076
- Adresse
- Malmvegen 2, 4735 Evje
- Hovedeier
- Energy Tellus AS, 53,1 %
Driftsresultat−54 002ikke oppgitt
Årsresultat−53 946ikke oppgitt
Egenkapital−157 407−33,3 % av eiendelene
Pen-Rock AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 676 825
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 04.03.2008
- Registrert
- 03.06.2008
- Adresse
- Malmvegen 2, 4735 Evje
- Telefon
- 004790105076
- Kommune
- Evje Og Hornnes
- Næring
- 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhetAnnen teknisk konsulentvirksomhet i Evje Og Hornnes (19)
- Aksjekapital
- 105 686
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pen-Rock AS918 242 562 · EVJE OG HORNNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fremstilling/salg/utvikling av boreteknologi og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Andre driftskostnader | 54 002 | −13 306 | 14 970 | 25 827 | 31 171 |
| Sum driftskostnader | 54 002 | −13 306 | 14 970 | 283 597 | 31 171 |
| Driftsresultat | −54 002 | 13 306 | −14 970 | −283 597 | −31 171 |
| Andre finanskostnader | - | - | - | - | 161 |
| Sum finanskostnader | - | - | - | - | 161 |
| Resultat før skatt | - | - | −14 970 | −283 597 | −31 332 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −14 970 | −283 597 | −31 332 |
| Annen renteinntekt | 56 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 56 | - | - | - | - |
| Netto finans | 56 | - | - | - | −161 |
| Resultat før skattekostnad | −53 946 | 13 306 | - | - | - |
| Årsresultat | −53 946 | 13 306 | −14 970 | −283 597 | −31 332 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −53 946 | 13 306 | −14 970 | −283 597 | −31 332 |
| Totalresultat | −53 946 | 13 306 | −14 970 | −283 597 | −31 332 |
| Udekket tap | −53 946 | 13 306 | −14 970 | −283 597 | −31 332 |
| Sum overføringer og disponeringer | −53 946 | 13 306 | −14 970 | −283 597 | −31 332 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | 257 770 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 355 000 | 355 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 355 000 | 355 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
| Sum anleggsmidler | 355 000 | 355 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
| Varelager | - | - | - | - | 257 770 |
| Sum varer | - | - | - | - | 257 770 |
| Kundefordringer | - | - | - | 362 807 | 402 807 |
| Andre kortsiktige fordringer | 87 339 | 42 625 | 62 245 | 174 061 | 167 986 |
| Sum fordringer | 87 339 | 42 625 | 62 245 | 536 868 | 570 793 |
| Bankinnskudd | 30 715 | 107 957 | 450 375 | 5 722 | 3 061 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 30 715 | 107 957 | 450 375 | 5 722 | 3 061 |
| Sum omløpsmidler | 118 054 | 150 581 | 512 619 | 542 589 | 831 624 |
| Sum eiendeler | 473 054 | 505 581 | 567 619 | 597 589 | 886 624 |
| Aksjekapital | 105 686 | 105 686 | 105 686 | 105 686 | 105 686 |
| Overkurs | 1 415 814 | 1 415 814 | 1 415 814 | 1 415 814 | 1 415 814 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 521 500 | 1 521 500 | 1 521 500 | 1 521 500 | 1 521 500 |
| Udekket tap | 1 678 907 | 1 624 961 | 1 638 266 | 1 623 296 | 1 339 700 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 678 907 | −1 624 961 | −1 638 266 | −1 623 296 | −1 339 700 |
| Sum egenkapital | −157 407 | −103 461 | −116 766 | −101 796 | 181 800 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 630 042 | 609 042 | 653 912 | 663 912 | 679 537 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 630 042 | 609 042 | 653 912 | 663 912 | 679 537 |
| Sum langsiktig gjeld | 630 042 | 609 042 | 653 912 | 663 912 | 679 537 |
| Leverandørgjeld | - | 419 | 30 474 | 35 474 | 30 474 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | −5 187 |
| Sum kortsiktig gjeld | 419 | - | 30 474 | 35 474 | 25 287 |
| Sum gjeld | 630 461 | 609 042 | 684 386 | 699 386 | 704 824 |
| Sum egenkapital og gjeld | 473 054 | 505 581 | 567 619 | 597 589 | 886 624 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 281,75 | - | 16,82 | 15,30 | 32,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,01▲ | −5,89 | −5,86 | −6,87 | 3,88 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −11,0 %▼ | 2,5 % | −2,6 % | −38,2 % | −3,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −33,3 %▼ | −20,5 % | −20,6 % | −17,0 % | 20,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørn Salvesen | 1954 |
| Styremedlem | Erik Risdal | 1956 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | FRISIKT SØR AS932 372 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Energy Tellus AS53,1 %Evje · 56 119 ordinære aksjer
- Firmament AS20,6 %Oslo · 21 756 ordinære aksjer
- Fjord-Partners AS9,53 %Oslo · 10 077 ordinære aksjer
- Oslo · 5 644 ordinære aksjer
- KENT SIGVARD HELGE SVENSSON5,25 %f. 1952 · 266 55 Vejbystrand · 5 546 ordinære aksjer
- EINAR SOFIENLUND5,02 %f. 1958 · Modalen · 5 301 ordinære aksjer
- JRM Holding AS0,66 %Kristiansand S · 697 ordinære aksjer
- THOMAS VATNE0,52 %f. 1984 · Kristiansand S · 546 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SARI AS
- Energy Tellus AS64,3 %
- Pen-Rock AS53,1 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Hammergy AS18,1 %912 496 902 · 5 600 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.