- Org.nr.
- 988 964 336
- Adresse
- Haugsåsen 70, 1350 Lommedalen
Driftsresultat−193 241ikke oppgitt
Årsresultat3 319 094ikke oppgitt
Egenkapital40 675 36394,0 % av eiendelene
Pocket Valley AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 964 336
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 07.11.2005
- Registrert
- 11.01.2006
- Adresse
- Haugsåsen 70, 1350 Lommedalen
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 198 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pocket Valley AS997 702 867 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer, investering i fast eiendom, samt deltagelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 193 241 | 99 025 | 127 601 |
| Driftsresultat | −193 241 | −99 025 | −127 601 |
| Sum finansinntekter | - | 3 243 099 | 4 328 045 |
| Sum finanskostnader | - | 370 145 | 2 482 200 |
| Netto finans | 3 512 335 | 2 872 954 | 1 845 845 |
| Resultat før skatt | 3 319 094 | 2 773 929 | 1 718 244 |
| Årsresultat | 3 319 094 | 2 773 929 | 1 718 244 |
| Sum anleggsmidler | 20 228 573 | 20 272 603 | 20 272 603 |
| Sum omløpsmidler | 23 046 790 | 23 483 762 | 23 222 608 |
| Sum eiendeler | 43 275 363 | 43 756 365 | 43 495 211 |
| Sum innskutt egenkapital | 198 000 | 198 000 | 198 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 40 477 363 | 39 735 270 | 40 761 341 |
| Sum egenkapital | 40 675 363 | 39 933 270 | 40 959 341 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 600 000 | 3 823 095 | 2 535 870 |
| Sum gjeld | 2 600 000 | 3 823 095 | 2 535 870 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,86▲ | 6,14 | 9,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,06▼ | 0,10 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,4 %▼ | 7,2 % | 9,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,0 %▲ | 91,3 % | 94,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Gunnar Kolbræk | 1958 |
| Styrets leder | Knut Gunnar Kolbræk | 1958 |
| Varamedlem | Trude Kolbræk | 1961 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET HOTVEDT & CO AS988 041 378 | - |
| Regnskapsfører | SYSTEM REGNSKAP AS915 075 223 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Karoline Kolbræk41,3 %f. 1988 · Spikkestad · 907 500 B-aksjer
- Kolbræk Holding AS41,3 %Fornebu · 907 500 B-aksjer
- Camilla Kolbræk Hivand16,5 %f. 1979 · Oppegård · 363 000 B-aksjer
- KNUT GUNNAR KOLBRÆK1,00 %f. 1958 · Lommedalen · 22 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Valhall Holding AS50,0 %998 752 450 · 15 ordinære aksjer
- Stensarmen 16 AS17,3 %987 921 765 · 742 789 ordinære aksjer
- Sikkerhetsgruppen AS15,6 %980 849 279 · 401 059 ordinære aksjer
- Photocure ASA0,23 %967 598 593 · 63 000 ordinære aksjer
- PCI BIOTECH HOLDING ASA0,02 %991 036 393 · 5 757 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.