- Org.nr.
- 918 129 367
- Adresse
- Arnkvernvegen 98, 2320 Furnes
- Hovedeier
- VA 365 EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat442 97237,0 % margin
EBITDA642 870før av- og nedskrivninger
Årsresultat53 4334,5 % margin
Egenkapital766 1598,8 % av eiendelene
Prestmosvegen 6 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 129 367
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 02.11.2016
- Registrert
- 02.12.2016
- Adresse
- Arnkvernvegen 98, 2320 Furnes
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Ringsaker (475)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Prestmosvegen 6 AS918 199 306 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forvaltning, utvikling og utleie av egen eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 197 474 | 1 307 402 | 751 901 | 696 448 | 710 033 |
| Sum driftsinntekter | 1 197 474 | 1 307 402 | 751 901 | 696 448 | 710 033 |
| Avskrivning | - | - | - | - | 104 477 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 199 898 | 154 294 | 104 477 | 104 477 | - |
| Annen driftskostnad | 554 604 | 548 081 | 245 031 | 127 260 | 148 353 |
| Sum driftskostnader | 754 502 | 702 374 | 349 508 | 231 737 | 252 830 |
| Driftsresultat | 442 972 | 605 028 | 402 393 | 464 711 | 457 203 |
| Annen renteinntekt | 27 537 | 13 926 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 27 537 | 13 926 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 401 666 | 378 000 | 388 857 | 255 552 | 208 679 |
| Sum finanskostnader | 401 666 | 378 000 | 388 857 | 255 552 | 208 679 |
| Netto finans | −374 130 | −364 074 | −388 857 | −255 552 | −208 679 |
| Resultat før skatt | - | - | 13 536 | 209 159 | 248 524 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 54 675 |
| Resultat før skattekostnad | 68 843 | 240 954 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 15 410 | 52 810 | 3 028 | 46 014 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 10 508 | 163 145 | 193 849 |
| Årsresultat | 53 433 | 188 144 | 10 508 | 163 145 | 193 849 |
| Overføring til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −193 849 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 53 433 | 188 144 | 10 508 | 163 145 | - |
| Totalresultat | 53 433 | 188 144 | 10 508 | 163 145 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 53 433 | 188 144 | 10 508 | 163 145 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 53 433 | 188 144 | 10 508 | 163 145 | −193 849 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 8 076 473 | 8 164 472 | 7 660 438 | 7 764 915 | - |
| Sum varige driftsmidler | 8 076 473 | 8 164 472 | 7 660 438 | 7 764 915 | 7 869 392 |
| Sum anleggsmidler | 8 076 473 | 8 164 472 | 7 660 438 | 7 764 915 | 7 869 392 |
| Kundefordringer | 7 778 | 163 145 | 17 582 | - | 236 419 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 4 483 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 2 652 | 4 886 | - |
| Konsernfordringer | - | 300 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 7 778 | 463 145 | 20 234 | 4 886 | 240 902 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 261 959 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 630 948 | 590 741 | 297 490 | 461 513 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 630 948 | 590 741 | 297 490 | 461 513 | 261 959 |
| Sum omløpsmidler | 638 725 | 1 053 886 | 317 724 | 466 399 | 502 861 |
| Sum eiendeler | 8 715 199 | 9 218 358 | 7 978 162 | 8 231 314 | 8 372 253 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 7 869 392 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 736 159 | 682 726 | 494 582 | 484 074 | 320 930 |
| Sum opptjent egenkapital | 736 159 | 682 726 | 494 582 | 484 074 | 320 930 |
| Sum egenkapital | 766 159 | 712 726 | 524 582 | 514 074 | 350 930 |
| Utsatt skatt | 27 735 | 48 364 | 58 985 | 61 127 | 36 831 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 27 735 | 48 364 | 58 985 | 61 127 | 62 844 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 4 506 688 | 4 766 680 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 2 874 000 | 2 817 647 |
| Langsiktig konserngjeld | 7 855 980 | 8 255 980 | 7 377 980 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 855 980 | 8 255 980 | 7 377 980 | 7 380 688 | 7 584 327 |
| Sum langsiktig gjeld | 7 883 715 | 8 304 344 | 7 436 965 | 7 441 815 | 7 647 171 |
| Leverandørgjeld | 2 916 | 54 770 | - | 11 386 | 3 991 |
| Betalbar skatt | 36 039 | 63 431 | 5 170 | 47 731 | 28 662 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 45 913 |
| Skyldig offentlige avgifter | 26 370 | 83 087 | 1 445 | 39 549 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 10 000 | 176 759 | 295 586 |
| Sum kortsiktig gjeld | 65 325 | 201 288 | 16 615 | 275 425 | 374 152 |
| Sum gjeld | 7 949 040 | 8 505 632 | 7 453 580 | 7 717 240 | 8 021 323 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 715 199 | 9 218 358 | 7 978 162 | 8 231 314 | 8 372 253 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,78▲ | 5,24 | 19,12 | 1,69 | 1,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 10,38▼ | 11,93 | 14,21 | 15,01 | 22,86 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,2 %▼ | 7,2 % | 5,0 % | 5,6 % | 5,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 37,0 %▼ | 46,3 % | 53,5 % | 66,7 % | 64,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▼ | 14,4 % | 1,4 % | 23,4 % | 27,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,8 %▲ | 7,7 % | 6,6 % | 6,2 % | 4,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Prestmosvegen 6 AS37,0 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Prestmosvegen 6 AS37,0 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ole Kristian Qvale | 1986 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VA 365 EIENDOM AS100,0 %Furnes · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VA 365 HOLDING AS
- VA 365 EIENDOM AS100,0 %
- Arnkvernvegen AS100,0 %
- SOMA EIENDOM AS100,0 %
- Vanemveien 19 AS91,6 %
- Prestmosvegen 6 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.