- Org.nr.
- 927 458 128
- Adresse
- Tulipanvegen 6, 2864 Fall
- Hovedeier
- Progar Holding AS, 90,4 %
Driftsresultat7 409 91085,5 % margin
EBITDA8 345 505før av- og nedskrivninger
Årsresultat5 779 72966,7 % margin
Egenkapital8 399 33047,4 % av eiendelene
Progar Utvikling AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 458 128
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 06.04.2021
- Registrert
- 16.08.2021
- Adresse
- Tulipanvegen 6, 2864 Fall
- Kommune
- Søndre Land
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Søndre Land (55)
- Aksjekapital
- 891 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Progar Utvikling AS927 562 308 · SØNDRE LAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie og drive fast eiendom i landbruket, maskinutleie i landbruket, samt eie aksjer og andeler i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 8 661 518 | 7 831 795 | 9 145 117 | 7 740 541 | 6 355 000 |
| Sum driftsinntekter | 8 661 518 | 7 831 795 | 9 145 117 | 7 740 541 | 6 355 000 |
| Avskrivning varige driftsmidler | 935 595 | 2 073 417 | 2 454 300 | 3 057 000 | 3 076 100 |
| Annen driftskostnad | 316 014 | 357 929 | 271 358 | 172 995 | 16 267 |
| Sum driftskostnader | 1 251 609 | 2 431 346 | 2 725 658 | 3 229 995 | 3 092 367 |
| Driftsresultat | 7 409 910 | 5 400 449 | 6 419 458 | 4 510 546 | 3 262 633 |
| Annen rentekostnad | - | - | 1 418 | 47 367 | 191 084 |
| Sum finanskostnader | - | - | 1 418 | 47 367 | 191 084 |
| Netto finans | - | - | −1 418 | −47 367 | −191 084 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 650 831 |
| Resultat før skatt | - | - | 6 418 040 | 4 463 179 | - |
| Resultat før skattekostnad | 7 409 910 | 5 400 449 | - | - | - |
| Skattekostnad | 1 630 181 | 1 188 099 | 1 412 379 | 982 009 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 5 005 661 | 3 481 170 | 2 420 718 |
| Årsresultat | 5 779 729 | 4 212 350 | 5 005 661 | 3 481 170 | 2 420 718 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 779 729 | 4 212 350 | 5 005 661 | 3 481 170 | 2 420 718 |
| Totalresultat | 5 779 729 | 4 212 350 | 5 005 661 | 3 481 170 | 2 420 718 |
| Ordinært utbytte | 554 854 | 404 386 | 480 583 | 334 192 | 231 929 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 2 184 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 5 210 400 | 3 806 400 | 4 520 000 | 3 139 500 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 14 475 | 1 564 | 5 078 | 7 478 | 4 789 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 779 729 | 4 212 350 | 5 005 661 | 3 481 170 | 2 420 718 |
| Utsatt skattefordel | 1 444 971 | 1 518 432 | 1 385 881 | 1 222 600 | 990 242 |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 444 971 | 1 518 432 | 1 385 881 | 1 222 600 | 990 242 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 2 702 838 | 2 833 633 | 3 814 333 | 4 794 633 | 5 830 733 |
| Maskiner og anlegg | 1 215 626 | 1 252 726 | 1 388 626 | 1 803 226 | 2 701 726 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 778 102 | 1 545 802 | 2 502 619 | 3 534 119 | 4 656 519 |
| Sum varige driftsmidler | 4 696 566 | 5 632 161 | 7 705 578 | 10 131 978 | 13 188 978 |
| Lån til foretak i samme konsern | 11 546 910 | 8 548 160 | 7 989 042 | 7 095 775 | 6 960 775 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 546 910 | 8 548 160 | 7 989 042 | 7 095 775 | 6 960 775 |
| Sum anleggsmidler | 17 688 447 | 15 698 753 | 17 080 501 | 18 450 353 | 21 139 995 |
| Kundefordringer | 37 831 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 37 831 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 732 | 4 887 | 10 784 | 4 172 | 228 845 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 732 | 4 887 | 10 784 | 4 172 | 228 845 |
| Sum omløpsmidler | 41 563 | 4 887 | 10 784 | 4 172 | 228 845 |
| Sum eiendeler | 17 730 010 | 15 703 640 | 17 091 285 | 18 454 525 | 21 368 840 |
| Aksjekapital | 891 000 | 891 000 | 891 000 | 891 000 | 891 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 891 000 | 891 000 | 891 000 | 891 000 | 891 000 |
| Annen egenkapital | 7 508 330 | 7 493 856 | 7 492 291 | 7 487 213 | 7 479 735 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 508 330 | 7 493 856 | 7 492 291 | 7 487 213 | 7 479 735 |
| Sum egenkapital | 8 399 330 | 8 384 856 | 8 383 291 | 8 378 213 | 8 370 735 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 4 333 332 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 4 333 332 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 4 333 332 |
| Leverandørgjeld | 18 773 | - | - | 8 438 | - |
| Betalbar skatt | 87 120 | 247 050 | 300 661 | - | 210 847 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 989 933 | 1 774 999 | 2 123 311 | 1 801 248 | 1 092 551 |
| Utbytte | 554 854 | 404 386 | 480 583 | 334 192 | 231 929 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 7 | 3 511 733 | 4 277 304 |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 680 000 | 4 892 350 | 5 795 000 | 4 100 272 | 2 852 143 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 330 680 | 7 318 785 | 8 707 993 | 10 076 312 | 8 664 773 |
| Sum gjeld | 9 330 680 | 7 318 785 | 8 707 993 | 10 076 312 | 12 998 105 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 730 010 | 15 703 640 | 17 091 285 | 18 454 525 | 21 368 840 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,11▲ | 0,87 | 1,04 | 1,20 | 1,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 44,3 %▲ | 32,9 % | 36,1 % | 22,7 % | 15,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 85,5 %▲ | 69,0 % | 70,2 % | 58,3 % | 51,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 66,7 %▲ | 53,8 % | 54,7 % | 45,0 % | 38,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,4 %▼ | 53,4 % | 49,1 % | 45,4 % | 39,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Progar Utvikling AS85,5 %
8,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Progar Utvikling AS85,5 % 8,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jørgen Karlsen | 1954 |
| Styrets leder | Sigvald Nyberg Karlsen | 1984 |
| Styremedlem | Jørgen Karlsen | 1954 |
| Styremedlem | Ingunn Marie Søvik | 1954 |
| Revisor | RRO AS919 086 688 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Progar Holding AS90,4 %Fall · 895 ordinære aksjer
- Jaroma AS9,60 %Gjøvik · 95 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Progar AS
- Progar Holding AS94,0 %
- J Karlsen Gartneri AS90,4 %
- Progar Utvikling AS90,4 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.