- Org.nr.
- 976 237 366
- Adresse
- Bygg B, Trondheimsveien 2, 0560 Oslo
- Hovedeier
- GAIA GRUPPEN AS, 100 %
- Bransje
- Engroshandel med drikkevarer
Quality Brands AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drikkevarer, stiftet 1996.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 976 237 366
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 16.01.1996
- Registrert
- 27.03.1996
- Adresse
- Bygg B, Trondheimsveien 2, 0560 Oslo
- Postadresse
- c/o Gaia Wine & Spirits AS, Postboks 4787 Sofienberg
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Quality Brands AS995 659 751 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import, kjøp og salg av alkoholholdige produkter samt hva som står i forbindelse med slik virksomhet. Herunder kan selskapet engasjere seg i utvikling og produksjon av alkoholholdige produkter samt delta i andre selskaper. Selskapet kan også foreta investeringer i all annen type virksomhet.
Tidligere navn
- Better Brands AS30.03.1996 til 04.05.1996
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 20 823 808 | 18 469 643 | 14 748 578 | 10 646 844 | 6 287 013 |
| Sum driftsinntekter | 20 823 808 | 18 469 643 | 14 748 578 | 10 646 844 | 6 287 013 |
| Varekostnad | 16 641 628 | 14 762 533 | 12 037 415 | 7 852 982 | 4 648 172 |
| Annen driftskostnad | 4 534 342 | 1 819 147 | 2 806 482 | 2 242 400 | 921 468 |
| Sum driftskostnader | 21 175 970 | 16 581 680 | 14 843 897 | 10 095 381 | 5 569 640 |
| Driftsresultat | −352 162 | 1 887 963 | −95 319 | 551 463 | 717 374 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 350 250 | 105 000 | 115 900 | 33 900 | 15 000 |
| Annen renteinntekt | 115 864 | 7 002 | 6 845 | 907 | 8 153 |
| Annen finansinntekt | 164 967 | 107 367 | 117 697 | 106 833 | 16 060 |
| Sum finansinntekter | 631 080 | 219 368 | 240 442 | 141 640 | 39 212 |
| Annen rentekostnad | 20 730 | 237 873 | 190 410 | 4 453 | - |
| Annen finanskostnad | 168 393 | 183 261 | 315 610 | 174 361 | 51 312 |
| Sum finanskostnader | 189 123 | 421 135 | 506 019 | 178 813 | 51 312 |
| Netto finans | 441 958 | −201 766 | −265 578 | −37 173 | −12 100 |
| Resultat før skatt | - | - | −360 897 | 514 290 | 705 274 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 155 160 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | −79 765 | 113 144 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −281 132 | 401 146 | 550 114 |
| Resultat før skattekostnad | 89 795 | 1 686 197 | - | - | - |
| Skattekostnad | 19 818 | 370 900 | - | - | - |
| Årsresultat | 69 977 | 1 315 297 | −281 132 | 401 146 | 550 114 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 69 977 | 1 315 297 | −281 132 | 401 146 | 550 114 |
| Totalresultat | 69 977 | 1 315 297 | −281 132 | 401 146 | 550 114 |
| Avgitt konsernbidrag | 70 141 | 1 315 011 | - | 401 146 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 286 | - | - | 550 114 |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | −164 | - | −281 132 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 69 977 | 1 315 297 | −281 132 | 401 146 | 550 114 |
| Sum varer | 2 339 201 | 2 046 777 | 903 624 | 509 210 | 599 802 |
| Kundefordringer | 2 413 295 | 3 873 263 | 3 316 237 | 2 380 402 | 1 651 854 |
| Andre kortsiktige fordringer | 42 507 | 39 595 | - | - | 5 797 |
| Konsernfordringer | 4 002 507 | 15 140 | 431 748 | - | 17 853 |
| Sum fordringer | 6 458 309 | 3 927 998 | 3 747 984 | 2 380 402 | 1 675 504 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 276 | 1 382 676 | 985 364 | 1 614 377 | 648 408 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 276 | 1 382 676 | 985 364 | 1 614 377 | 648 408 |
| Sum omløpsmidler | 8 799 786 | 7 357 451 | 5 636 972 | 4 503 989 | 2 923 714 |
| Sum eiendeler | 8 799 786 | 12 762 451 | 7 736 972 | 6 821 989 | 3 488 714 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 5 405 000 | 2 100 000 | 2 318 000 | 565 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 5 405 000 | 2 100 000 | 2 318 000 | 565 000 |
| Sum anleggsmidler | - | 5 405 000 | 2 100 000 | 2 318 000 | 565 000 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 046 214 | 1 046 378 | 1 046 378 | 1 044 706 | 1 044 706 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 246 214 | 1 246 378 | 1 246 378 | 1 244 706 | 1 244 706 |
| Udekket tap | 447 999 | 447 999 | 448 285 | 448 285 | 448 285 |
| Sum opptjent egenkapital | −447 999 | −447 999 | −448 285 | −448 285 | −448 285 |
| Sum egenkapital | 798 215 | 798 379 | 798 093 | 796 421 | 796 422 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 2 901 726 | 2 454 054 | 1 773 180 | - |
| Leverandørgjeld | - | 5 358 215 | 2 885 189 | 2 593 163 | 1 938 872 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 155 160 |
| Utsatt skatt | 34 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 34 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 34 | - | 0 | 0 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 419 488 | 1 787 905 | 1 313 171 | 939 583 | 500 063 |
| Kortsiktig konserngjeld | 4 332 513 | 1 685 911 | - | 719 642 | 92 713 |
| Annen kortsiktig gjeld | 477 464 | 230 315 | 286 465 | - | 5 486 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 001 537 | 11 964 072 | 6 938 879 | 6 025 568 | 2 692 293 |
| Sum gjeld | 8 001 571 | 11 964 072 | 6 938 879 | 6 025 568 | 2 692 293 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 799 786 | 12 762 451 | 7 736 972 | 6 821 989 | 3 488 714 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,10▲ | 0,61 | 0,81 | 0,75 | 1,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 10,02▼ | 14,99 | 8,69 | 7,57 | 3,38 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,6 %▼ | 20,6 % | 2,0 % | 13,4 % | 21,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,7 %▼ | 10,2 % | −0,6 % | 5,2 % | 11,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,3 %▼ | 7,1 % | −1,9 % | 3,8 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,1 %▲ | 6,3 % | 10,3 % | 11,7 % | 22,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Veronica Langjord | 1977 |
| Styremedlem | Rong Cong | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GAIA GRUPPEN AS100,0 %Oslo · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GAIA GROUP HOLDING AS
- GAIA GRUPPEN AS100,0 %
- GAIA WINE & SPIRITS AS100,0 %
- GAIA WORLD COLLECTION AS100,0 %
- REAL VIN AS100,0 %
- PUR JUS WINE AGENCY AS100,0 %
- HORIZON WINES AS100,0 %
- TELLUS WINE & SPIRITS AS100,0 %
- Quality Brands AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.