- Org.nr.
- 921 784 570
- Adresse
- Bygg B, Trondheimsveien 2, 0560 Oslo
- Hovedeier
- GAIA GRUPPEN AS, 100 %
- Bransje
- Engroshandel med drikkevarer
REAL VIN AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drikkevarer, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 784 570
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.08.2018
- Registrert
- 24.11.2018
- Adresse
- Bygg B, Trondheimsveien 2, 0560 Oslo
- Postadresse
- c/o Gaia Wine & Spirits AS, Postboks 4787 Sofienberg
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 335 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- REAL VIN AS972 182 974 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive agentur for vin og brennevin, drive markedsføringsvirksomhet og annen forretningsvirksomhet av enhver art samt hva dermed står i forbindelse, herunder å delta som fullt ansvarlig medlem i selskap som driver slik virksomhet og stille garantier, samt erverve aksjer eller andeler i selskaper av enhver art. Selskapet driver også med salg og kjøp av kunst og antikviteter og hva dertil står i forbindelse.
Tidligere navn
- Ekjord AS24.11.2018 til 13.01.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 20 223 957 | 22 506 366 | 21 891 972 | 16 866 349 | 23 225 765 |
| Sum driftsinntekter | 20 223 957 | 22 506 366 | 21 891 972 | 16 866 349 | 23 225 765 |
| Varekostnad | 14 963 768 | 16 870 464 | 16 929 647 | 11 588 366 | 15 616 886 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 16 938 |
| Annen driftskostnad | 3 733 064 | 3 107 832 | 3 701 651 | 2 914 214 | 2 757 485 |
| Sum driftskostnader | 18 696 832 | 19 978 297 | 20 631 298 | 14 502 580 | 18 391 308 |
| Driftsresultat | 1 527 126 | 2 528 069 | 1 260 674 | 2 363 769 | 4 834 457 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 466 911 | 358 963 | 394 250 | 185 000 | 73 127 |
| Annen renteinntekt | 80 054 | 7 358 | 12 302 | 495 | 23 426 |
| Annen finansinntekt | 72 877 | 124 363 | 121 929 | 131 414 | 122 254 |
| Sum finansinntekter | 619 842 | 490 684 | 528 480 | 316 909 | 218 807 |
| Annen rentekostnad | 15 258 | 216 487 | 199 343 | 5 663 | 5 564 |
| Annen finanskostnad | 81 503 | 92 799 | 329 797 | 196 610 | 81 343 |
| Sum finanskostnader | 96 761 | 309 286 | 529 139 | 202 273 | 86 907 |
| Netto finans | 523 081 | 181 399 | −659 | 114 636 | 131 900 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 260 015 | 2 478 405 | 4 966 357 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 092 757 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 275 482 | 545 507 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 984 533 | 1 932 898 | 3 873 600 |
| Resultat før skattekostnad | 2 050 206 | 2 709 468 | - | - | - |
| Skattekostnad | 451 670 | 595 459 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 598 536 | 2 114 009 | 984 533 | 1 932 898 | 3 873 600 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 598 536 | 2 114 009 | 984 533 | 1 932 898 | 3 873 600 |
| Totalresultat | 1 598 536 | 2 114 009 | 984 533 | 1 932 898 | 3 873 600 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 1 886 301 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 599 533 | 2 111 172 | 976 708 | 1 934 068 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 7 825 | −1 170 | 1 987 299 |
| Overført til annen egenkapital | −997 | 2 837 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 598 536 | 2 114 009 | 984 533 | 1 932 898 | 3 873 600 |
| Lån til foretak i samme konsern | 632 841 | 8 738 213 | 7 179 250 | 8 217 598 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 632 841 | 8 738 213 | 7 179 250 | 8 217 598 | 3 942 791 |
| Sum anleggsmidler | 632 841 | 8 738 213 | 7 179 250 | 8 217 598 | 3 942 791 |
| Sum varer | 2 148 276 | 2 289 304 | 3 267 957 | 1 533 449 | 1 707 193 |
| Kundefordringer | 3 009 185 | 3 957 684 | 4 900 600 | 4 025 353 | 6 059 883 |
| Andre kortsiktige fordringer | 43 134 | 170 909 | 2 655 | 37 260 | 40 064 |
| Konsernfordringer | 4 891 170 | 6 648 | 53 665 | - | 74 290 |
| Sum fordringer | 7 943 489 | 4 135 241 | 4 956 920 | 4 062 613 | 6 174 236 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 957 | 1 671 965 | 1 588 545 | 2 584 896 | 2 188 364 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 957 | 1 671 965 | 1 588 545 | 2 584 896 | 2 188 364 |
| Sum omløpsmidler | 10 093 721 | 8 096 510 | 9 813 421 | 8 180 958 | 10 069 792 |
| Sum eiendeler | 10 726 562 | 16 834 723 | 16 992 671 | 16 398 556 | 14 012 583 |
| Lån til foretak i samme konsern 3, €6 | - | - | - | - | 3 942 791 |
| Aksjekapital | 335 000 | 335 000 | 335 000 | 335 000 | 335 000 |
| Overkurs | 1 650 150 | 1 650 150 | 1 650 150 | 1 650 150 | 1 650 150 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 985 150 | 1 985 150 | 1 985 150 | 1 985 150 | 1 985 150 |
| Annen egenkapital | 4 195 457 | 3 246 455 | 3 243 618 | 3 235 793 | 3 236 962 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 195 457 | 3 246 455 | 3 243 618 | 3 235 793 | 3 236 962 |
| Sum egenkapital | 6 180 607 | 5 231 605 | 5 228 768 | 5 220 943 | 5 222 112 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 3 002 436 | 3 611 682 | 2 970 769 | - |
| Utsatt skatt | 519 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 519 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 519 | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 358 655 | 3 492 398 | 4 658 923 | 3 741 343 | 3 479 753 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 1 092 757 |
| Skyldig offentlige avgifter | 614 870 | 1 657 671 | 1 744 620 | 1 339 826 | 1 974 531 |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 050 684 | 2 706 631 | 1 252 190 | 2 789 598 | 2 178 527 |
| Annen kortsiktig gjeld | 521 227 | 743 982 | 496 488 | 336 077 | 64 902 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 545 436 | 11 603 118 | 11 763 903 | 11 177 613 | 8 790 471 |
| Sum gjeld | 4 545 955 | 11 603 118 | 11 763 903 | 11 177 613 | 8 790 471 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 726 562 | 16 834 723 | 16 992 671 | 16 398 556 | 14 012 583 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,22▲ | 0,70 | 0,83 | 0,73 | 1,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,74▼ | 2,22 | 2,25 | 2,14 | 1,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,6 %▼ | 17,8 % | 10,7 % | 17,6 % | 36,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,6 %▼ | 11,2 % | 5,8 % | 14,0 % | 20,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,9 %▼ | 9,4 % | 4,5 % | 11,5 % | 16,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 57,6 %▲ | 31,1 % | 30,8 % | 31,8 % | 37,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Veronica Langjord | 1977 |
| Styremedlem | Rong Cong | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GAIA GRUPPEN AS100,0 %Oslo · 335 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GAIA GROUP HOLDING AS
- GAIA GRUPPEN AS100,0 %
- GAIA WINE & SPIRITS AS100,0 %
- GAIA WORLD COLLECTION AS100,0 %
- Quality Brands AS100,0 %
- PUR JUS WINE AGENCY AS100,0 %
- HORIZON WINES AS100,0 %
- TELLUS WINE & SPIRITS AS100,0 %
- REAL VIN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.