- Org.nr.
- 997 808 088
- Telefon
- 51 43 02 16
- Adresse
- Rådhusgata 13, 4360 Varhaug
- Hovedeier
- R.S. Invest AS, 60 %
Driftsresultat3 963 22114,3 % margin
EBITDA4 329 321før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 319 47012,0 % margin
Egenkapital3 809 07132,4 % av eiendelene
R. Skretting AS er et aksjeselskap innen bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 808 088
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 22.12.2011
- Registrert
- 09.01.2012
- Adresse
- Rådhusgata 13, 4360 Varhaug
- Telefon
- 51 43 02 16
- Kommune
- Hå
- Næring
- 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøttBearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt i Hå (10)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 30
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- R. Skretting AS971 768 746 · HÅ29 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av kjøttvare-/slakterbutikk og hva hermed står i forbindelse samt deltakelse i annen virksomhet med lignende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 27 749 499 | - | - | 23 387 986 | 22 532 198 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 311 243 | 22 879 |
| Sum driftsinntekter | 27 749 499 | 25 701 001 | 24 635 576 | 23 699 229 | 22 555 077 |
| Varekostnad | 10 681 593 | - | - | 9 919 923 | 9 824 185 |
| Lønnskostnad | 10 153 059 | - | - | 8 345 817 | 7 765 507 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 366 100 | - | - | 445 800 | 548 000 |
| Annen driftskostnad | 2 585 527 | - | - | 2 314 612 | 1 933 733 |
| Sum driftskostnader | 23 786 278 | 22 651 445 | 22 955 614 | 21 026 152 | 20 071 425 |
| Driftsresultat | 3 963 221 | 3 049 556 | 1 679 962 | 2 673 077 | 2 483 652 |
| Annen renteinntekt | 258 767 | - | - | 42 905 | 21 006 |
| Annen finansinntekt | 47 802 | - | - | 174 378 | 51 470 |
| Sum finansinntekter | 306 569 | 631 874 | 474 754 | 217 283 | 72 475 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 71 942 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | 570 000 | - |
| Annen rentekostnad | 7 830 | - | - | 3 699 | 1 402 |
| Annen finanskostnad | 4 316 | - | - | - | 6 016 |
| Sum finanskostnader | 12 146 | 666 | −98 402 | 645 642 | 7 419 |
| Netto finans | 294 423 | 631 208 | 573 156 | −428 359 | 65 057 |
| Resultat før skatt | - | 3 680 764 | 2 253 118 | 2 244 718 | 2 548 709 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 570 829 |
| Resultat før skattekostnad | 4 257 644 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 938 174 | - | - | 619 575 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 625 143 | 1 977 880 |
| Årsresultat | 3 319 470 | 2 897 810 | 1 826 869 | 1 625 143 | 1 977 880 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 319 470 | - | - | 1 625 143 | 1 977 880 |
| Totalresultat | 3 319 470 | - | - | 1 625 143 | 1 977 880 |
| Ordinært utbytte | 3 000 000 | - | - | 1 100 000 | 3 500 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −1 522 120 |
| Avsatt til annen egenkapital | 319 470 | - | - | 525 143 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 319 470 | - | - | 1 625 143 | 1 977 880 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 982 575 | - | - | 989 327 | 1 038 627 |
| Maskiner og anlegg | 19 636 | - | - | 26 736 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 982 979 | - | - | 1 436 647 | 2 423 699 |
| Sum varige driftsmidler | 1 945 616 | - | - | 2 452 710 | 3 079 146 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 6 000 | - | - | 6 000 | 6 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 000 | - | - | 6 000 | 6 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 951 616 | 2 088 412 | 2 465 100 | 2 458 710 | 3 090 601 |
| Lager av varer og annen beholdning | 72 900 | - | - | 81 700 | 81 100 |
| Sum varer | 72 900 | - | - | 81 700 | 81 100 |
| Kundefordringer | 1 774 021 | - | - | 1 570 928 | 1 022 082 |
| Andre kortsiktige fordringer | 186 633 | - | - | 38 047 | 72 470 |
| Sum fordringer | 1 960 654 | - | - | 1 608 975 | 1 094 552 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | 2 072 680 | 2 914 498 |
| Sum investeringer | - | - | - | 2 072 680 | 2 914 498 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 7 758 448 | - | - | 4 307 444 | 3 900 319 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 758 448 | - | - | 4 307 444 | 3 900 319 |
| Sum omløpsmidler | 9 792 001 | 10 205 424 | 8 044 630 | 8 070 799 | 7 990 469 |
| Sum eiendeler | 11 743 617 | 12 293 837 | 10 509 730 | 10 529 509 | 11 081 070 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 5 455 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 5 455 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 3 775 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 875 000 | 3 875 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | −65 929 | - | - | 4 164 921 | 3 639 778 |
| Sum opptjent egenkapital | −65 929 | −385 399 | 5 991 791 | 4 164 921 | 3 639 778 |
| Sum egenkapital | - | 3 489 601 | 6 091 791 | 4 264 921 | 3 739 778 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 2 245 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 2 245 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 2 245 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 387 334 | - | - | 1 190 405 | 1 123 968 |
| Betalbar skatt | 938 174 | - | - | 611 874 | 582 107 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 530 761 | - | - | 1 157 219 | 1 157 775 |
| Utbytte | 3 000 000 | - | - | 1 100 000 | 3 500 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 078 278 | - | - | 2 202 846 | 977 442 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 934 547 | 8 804 236 | 4 417 940 | 6 262 343 | 7 341 292 |
| Sum gjeld | 7 934 547 | 8 804 236 | 4 417 940 | 6 264 588 | 7 341 292 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 743 617 | - | - | 10 529 509 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,23▲ | 1,16 | 1,82 | 1,29 | 1,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,08▼ | 2,52 | 0,73 | 1,47 | 1,96 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 35,5 %▲ | 32,3 % | 20,5 % | 26,7 % | 23,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,3 %▲ | 11,9 % | 6,8 % | 11,3 % | 11,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,0 %▲ | 11,3 % | 7,4 % | 6,9 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,4 %▲ | 28,4 % | 58,0 % | 40,5 % | 33,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 924 983
- Resultat per ansatt, kroner
- 132 107
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
R. Skretting AS14,3 %
27,7 mill. 30 ansatte 2025
−5 %051015
FATLAND SALG AS−0,2 % 8 329,2 mill.17 ansatte 2025
Nortura SA0,8 % 24 807,4 mill.4 135 ansatte 2025
FATLAND ØLEN AS3,4 % 4 413,5 mill.220 ansatte 2025
R. Skretting AS14,3 % 27,7 mill.30 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Reidar Skretting | 1985 |
| Styrets leder | Reidar Skretting | 1985 |
| Styremedlem | Håvard Skretting | 1962 |
| Varamedlem | Synnøve Skretting | 1962 |
| Revisor | JÆRREVISJON AS988 432 539 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- R.S. Invest AS60,0 %Varhaug · 600 ordinære aksjer
- H. Skretting Holding AS40,0 %Varhaug · 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- R.S. Invest AS
- R. Skretting AS60,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.