- Org.nr.
- 988 766 860
- Telefon
- 915 47 653
- Adresse
- Furuveien 6, 4025 Stavanger
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat−223 077ikke oppgitt
Årsresultat−352 077ikke oppgitt
Egenkapital18 579 51699,0 % av eiendelene
Radiance AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 766 860
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 05.10.2005
- Registrert
- 22.10.2005
- Adresse
- Furuveien 6, 4025 Stavanger
- Telefon
- 915 47 653
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 1 225 020
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i og forvaltning av aksjer, konsulentvirksomhet, handel samt delta i andre selskaper med lignende virksomhet og hva herved står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 14 284 | 35 293 | 0 |
| Annen driftskostnad | 223 077 | - | - | 383 217 | 371 586 |
| Sum driftskostnader | 223 077 | 266 150 | 501 917 | 476 967 | 371 586 |
| Driftsresultat | −223 077 | −266 150 | −487 633 | −441 674 | −371 586 |
| Annen renteinntekt | 7 926 | - | - | - | 359 978 |
| Annen finansinntekt | 1 113 139 | - | - | - | 1 651 220 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter | 136 665 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 257 730 | 1 557 053 | 1 615 937 | 306 513 | 2 011 198 |
| Verdired. av markedsb. finansielle oml.midler | - | - | - | - | 438 586 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 1 300 000 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 54 363 | - | - | - | 254 891 |
| Annen finanskostnad | 32 367 | - | - | - | 263 892 |
| Sum finanskostnader | 1 386 730 | 55 959 | 269 578 | 1 756 924 | 957 369 |
| Netto finans | −129 000 | 1 501 094 | 1 346 359 | −1 450 411 | 1 053 830 |
| Resultat før skatt | - | 1 234 944 | 858 726 | −1 892 085 | 682 244 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 682 244 |
| Resultat før skattekostnad | −352 077 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | −352 077 | 1 234 944 | 858 726 | −1 892 085 | 682 244 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 682 244 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −317 756 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 682 244 |
| Annen egenkapital | −352 077 | - | - | - | - |
| Varekostnad | - | - | - | 93 750 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 500 000 | - | - | - | 612 510 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 532 285 | - | - | - | 1 422 974 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 032 285 | - | - | - | 2 035 484 |
| Sum anleggsmidler | 2 032 285 | 3 332 285 | 2 382 256 | 1 632 254 | 2 035 484 |
| Andre kortsiktige fordringer | 47 860 | - | - | - | 100 000 |
| Sum fordringer | 47 860 | - | - | - | 100 000 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | - | 20 932 541 |
| Markedsbaserte aksjer og andeler | 16 445 631 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 16 445 631 | - | - | - | 20 932 541 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 93 223 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 239 955 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 239 955 | - | - | - | 93 223 |
| Sum omløpsmidler | 16 733 446 | 16 737 677 | 16 894 131 | 17 678 429 | 21 125 763 |
| Sum eiendeler | 18 765 731 | 20 069 962 | 19 276 387 | 19 310 682 | 23 161 248 |
| Aksjekapital | 1 225 020 | - | - | - | 1 225 020 |
| Overkurs | 3 402 590 | - | - | - | 5 387 490 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 627 610 | 4 627 610 | 4 627 610 | 5 639 044 | 6 612 510 |
| Annen egenkapital | 13 951 906 | - | - | - | 14 543 599 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 951 906 | 14 303 983 | 13 069 039 | 12 210 313 | 14 543 599 |
| Sum egenkapital | 18 579 516 | 18 931 594 | 17 696 649 | 17 849 357 | 21 156 109 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 3 942 | - | - | - | 3 400 |
| Utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 182 273 | - | - | - | 1 001 739 |
| Sum kortsiktig gjeld | 186 215 | 1 138 368 | 1 579 738 | 1 461 325 | 2 005 139 |
| Sum gjeld | 186 215 | 1 138 368 | 1 579 738 | 1 461 325 | 2 005 139 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 765 731 | - | - | - | 23 161 248 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 89,86▲ | 14,70 | 10,69 | 12,10 | 10,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,06 | 0,09 | 0,08 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,3 %▼ | 6,6 % | 5,8 % | −0,6 % | 7,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | −3 413,8 % | −1 251,4 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 6 011,8 % | −5 361,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,0 %▲ | 94,3 % | 91,8 % | 92,4 % | 91,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjarne Uldal | 1970 |
| Styremedlem | Atle Harald Seljeskog | 1970 |
| Varamedlem | Steffen Uldal | 1973 |
| Revisor | ERGA REVISJON AS980 024 679 | - |
| Regnskapsfører | ADVIS AS921 859 678 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BJARNE ULDAL50,0 %f. 1970 · Stavanger · 61 251 B-aksjer
- BJARNE ULDAL50,0 %f. 1970 · Stavanger · 61 251 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- LEAVE TO WONDER AS100,0 %832 441 732 · 1 000 000 ordinære aksjer
- Differ AS3,24 %996 192 865 · 104 565 ordinære aksjer
- Sunphase AS1,55 %922 689 679 · 4 451 ordinære aksjer
- Siglar Carbon AS0,92 %916 560 273 · 997 980 ordinære aksjer
- Airmine AS0,78 %921 095 651 · 14 948 ordinære aksjer
- WENN PROPERTY AS0,20 %931 480 758 · 111 426 ordinære aksjer
- BIOLINK GROUP AS0,03 %980 724 735 · 16 763 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.